• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » لغو برجام توسط آمریکا عواقب فاجعه باری برای روابط بین‌المللی با واشنگتن دارد
  کد خبر : 2047608

  لغو برجام توسط آمریکا عواقب فاجعه باری برای روابط بین‌المللی با واشنگتن دارد

  لغو برجام توسط آمریکا عواقب فاجعه باری برای روابط بین‌المللی با واشنگتن داردReviewed by on Sep 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پروفسور "توماس یاگر"، صاحب کرسی سیاست بین الملل و سیاست خارجی دانشگاه کلن آلمان و عضو هیات علمی موسسه سیاست اروپایی در این کشور در گفت‌وگو با…

  لغو برجام توسط آمریکا عواقب فاجعه باری برای روابط بین‌المللی با واشنگتن داردReviewed by on Sep 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پروفسور "توماس یاگر"، صاحب کرسی سیاست بین الملل و سیاست خارجی دانشگاه کلن آلمان و عضو هیات علمی موسسه سیاست اروپایی در این کشور در گفت‌وگو با نشریه "فوکوس" آلمان انتقاد شدیدی به لحن تهدید آمیز ترامپ علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل وارد کرده و گفت: این گونه حملات از طرف ترامپ جدید نیست. ترامپ در سفر خود به عربستان سعودی در اواسط ماه می نیز از سیاست سلف خود اوباما فاصله گرفته و آشکارا ایران را به عنوان دشمن آمریکا مشخص کرد.

  وی افزود: آمریکا تنها کشور از ۶ کشور امضا کننده برجام است که همه تحریم های توافق شده علیه ایران را لغو نکرده است.

  "توماس یاگر" در پاسخ به این پرسش که گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه آمریکا مدارکی علیه ایران جمع می کند تا به این بهانه بتواند از برجام خارج شود نیز گفت: به زودی این مسئله روشن می شود. در ماه اکتبر دولت آمریکا باید در این باره که آیا ایران شروط برجام را برآورده کرده است یک ارزیابی را ارائه دهد.

  وی درباره اینکه خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران چه مفهومی دارد نیز گفت: علاوه بر جنبه های امنیتی چنین اقدامی می تواند پیامدهای فاجعه باری برای روابط بین المللی با آمریکا داشته باشد. بنابراین پیامی که از این اقدام آمریکا ارسال می شود این است که واشنگتن در اصل می تواند همه توافقاتی را که دیگر کشورها و یا سازمان ها با این کشور بسته اند را نیز زیر سوال قرار دهد. در این صورت هر کشوری این پرسش را مطرح می کند که آیا نفر بعدی من هستم؟

  پروفسور یاگر در ادامه گفت که اگر ترامپ واقعا به توافق اتمی با تهران پایان دهد این یک مدرک قطعی مبنی بر این است که قدرت اجرایی ترامپ می خواهد یک تغییر نظم سیاسی در آمریکا را در پیش گیرد. این یک تغییر واقعی و سیگنالی بسیار خطرناک برای جامعه جهانی خواهد بود. هم زمان این بدین مفهوم است که آمریکا به عنوان یک شریک و رهبر قابل اعتماد از سیاست بین الملل عقب نشینی می کند.

  وی در ادامه به تهدیدات آمریکا علیه کره شمالی پرداخته و گفت: بزرگترین خطر از طرف ترامپ  تصمیمات ناگهانی وی است. درباره کره شمالی این ویژگی وی می تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد. وی به عنوان رئیس جمهور آمریکا همچنین فرمانده کل قوای این کشور هم هست و می تواند درباره هر گونه اقدام علیه کره شمالی تصمیم گیری کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.