• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » راه مبارزه با داعش حمایت از گروه‌های مخالف نیست/ با قوم‌گرایی نمی‌توان به صلح رسید
  کد خبر : 2047602

  راه مبارزه با داعش حمایت از گروه‌های مخالف نیست/ با قوم‌گرایی نمی‌توان به صلح رسید

  راه مبارزه با داعش حمایت از گروه‌های مخالف نیست/ با قوم‌گرایی نمی‌توان به صلح رسیدReviewed by on Sep 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد که نگرانی برخی از کشورهای منطقه را از فعالیت گروه تروریستی داعش در افغانستان درک می‌کنم اما…

  راه مبارزه با داعش حمایت از گروه‌های مخالف نیست/ با قوم‌گرایی نمی‌توان به صلح رسیدReviewed by on Sep 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد که نگرانی برخی از کشورهای منطقه را از فعالیت گروه تروریستی داعش در افغانستان درک می‌کنم اما ما هم نگران هستیم ولی راه مبارزه با داعش حمایت از گروه‌های درگیر جنگ با مردم افغانستان، نیست.

  وی افزود: افغانستان از کشورهای همسایه انتظار دارد که شرایط را برای ادامه جنگ در این کشور مهیا نکنند.

  عبدالله تأکید کرد: گروه تروریستی داعش فراتر از افغانستان را تهدید می‌کند و موجب نگرانی کشورهای منطقه شده است اما تقویت سایر گروه‌ها راه حل آن نیست زیرا تا زمانی که جنگ و ناامنی ادامه دارد گروه‌های مختلفی از این شرایط استفاده می‌کنند که نتیجه آن جنگ جاری است.

  رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: اقوام متعدد با زبان‌های مختلفی در این کشور زندگی می‌کنند در نتیجه صلح واقعی با قوم‌گرایی و مذهب‌گرایی در این کشور ممکن نیست.

  وی خاطرنشان کرد: صلح برای همه است و تبعیضی وجود ندارد مگر این که گروهی به کشتار مردم افغانستان اقدام کنند که در آنصورت شرایط تغییر خواهد کرد.

  عبدالله ادامه داد: در صلح دو طرفه، هیچ کس صد در صد خواسته خود را بدست نخواهد آورد و صد در صد نیز چیزی را از دست نخواهد داد.

  رئیس اجرایی دولت افغانستان ضمن تأکید بر لزوم وحدت و همدلی اظهارداشت: کشمکش‌های سیاسی مردم را نگران کرده است و برای رفع آن نیز تلاش خواهیم کرد.

  با این حال، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز در سازمان ملل گفته بود که جنگ افغانستان داخلی نیست و دولت افغانستان خواستار مذاکرات صلح با پاکستان است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.