• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اردوغان و ملک سلمان تلفنی گفت وگو کردند
  کد خبر : 2047572

  اردوغان و ملک سلمان تلفنی گفت وگو کردند

  اردوغان و ملک سلمان تلفنی گفت وگو کردندReviewed by on Sep 21Rating: خبرگزاری رسمی عربستان پنجشنبه (۳۰ شهریور ۹۶) گزارش داد : ملک سلمان واردوغان ، چهارشنبه در یک تماس تلفنی، روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه وجهان را بررسی وبر روابط راهبردی عمیق بین دو کشور و تقویت آن درخدمت روابط دو ملت تاکید…

  اردوغان و ملک سلمان تلفنی گفت وگو کردندReviewed by on Sep 21Rating:

  خبرگزاری رسمی عربستان پنجشنبه (۳۰ شهریور ۹۶) گزارش داد : ملک سلمان واردوغان ، چهارشنبه در یک تماس تلفنی، روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه وجهان را بررسی وبر روابط راهبردی عمیق بین دو کشور و تقویت آن درخدمت روابط دو ملت تاکید کردند.
  خبرگزاری عربستان جزئیات بیشتری در مورد محتوای گفت وگوی تلفنی منتشر نکرد، اما سایت ترکی ‘ترک برس’ به نقل از محافل ریاست جمهوری ترکیه نوشت: در این تماس که در ساعات پایانی چهارشنبه انجام شد آخرین تحولات میدانی وسیاسی در سوریه و چگونگی پایان دادن به جنگ در این کشور وهمچنین همه پرسی کردستان عراق مورد بررسی قرار گرفت و دو طرف بر مخالفت خود با این همه پرسی تاکید کردند.
  این تماس تلفنی همزمان با سفر عبدالله گل رئیس جمهوری سابق ترکیه به عربستان ودیدارش با پادشاه وولیعهد سعودی انجام می شود که در آن شماری از موضوعات مورد علاقه مشترک مورد بحث وبررسی قرار گرفت.
  ریاض همچون آنکارا مخالف برگزاری همه پرسی در کردستان عراق است وروز چهارشنبه از مقامات اربیل خواست تا همه پرسی را به عنوان گزینه ای برای تعیین سرنوشت انتخاب نکند.
  اما ترکیه دارای روابط خوبی با قطر است که عربستان وهمپیمانانش با آن درگیر بحران هستند. وپس از قطع روابط عربستان ، امارات، بحرین ومصر با قطر، ترکیه برای جبران کمبود کالا در بازار قطر ما یحتاج این کشور را تامین نمود.
  اردوغان نیز پیش تر در تلاش برای حل و فصل بحران کشورهای عرب حاشیه پرونده خلیج فارس به این کشورها سفر نمود.
  خاورم*۱۰۴۹
  مترجم وانتشار دهنده: مریم کاظمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.