• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نشست برجام و حاشیه های بزرگترین رخداد خبری در سازمان ملل
  کد خبر : 2047550

  نشست برجام و حاشیه های بزرگترین رخداد خبری در سازمان ملل

  نشست برجام و حاشیه های بزرگترین رخداد خبری در سازمان مللReviewed by on Sep 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، از تقریبا نیم ساعت پیش از آغاز نشست وزیر خارجه کشورمان با وزیران خارجه گروه ۱+۵ ، دهها خبرنگار ایرانی و بین المللی در ورودی محل جلسه در کنار شورای امنیت تجمع…

  نشست برجام و حاشیه های بزرگترین رخداد خبری در سازمان مللReviewed by on Sep 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، از تقریبا نیم ساعت پیش از آغاز نشست وزیر خارجه کشورمان با وزیران خارجه گروه ۱+۵ ، دهها خبرنگار ایرانی و بین المللی در ورودی محل جلسه در کنار شورای امنیت تجمع کرده بودند.
  نخستین وزیر خارجه که وارد سالن مذاکرات شد، دکتر محمد جواد ظریف بود که به همراه معاونانش، آقایان عراقچی و تخت روانچی، از مقابل خبرنگاران عبور کردند. ظریف پاسخ چند خبرنگار را که بلند می گفتند، ‘آقای وزیر، چه انتظاری از نتیجه این نشست دارید’، با لبخند داد و در حالی که برای آنها دستی تکان می داد، گفت: خواهیم دید.
  دقایقی پس از هیات ایرانی، سر و کله ‘رکس تیلرسون’، وزیر خارجه آمریکا و هیات همراهش پیدا شد که بر خلاف ظریف چهره ای در هم گرفته داشت؛ گویی که می دانست عمق شکاف میان وی و همتایانش، آمریکا را در این جلسه منزوی کرده است.
  وقتی تیلرسون به مقابل جایگاه خبرنگاران رسید، یکی از خبرنگاران داد زد: آقای تیلرسون، اومدی زیر آب توافق را بزنی!؟
  تیلرسون که صورتش سرخ شده بود، با نگاه های دوخته شده به فرش های قهوه ای سالن به سرعت وارد محل نشست شد.
  ورود هیات های ایرانی و آمریکایی به محل گفت وگو ها با پچ پچ خبرنگاران همراه شد که چه حرف هایی میان دو هیات در غیاب اعضای هیات های دیگر رد و بدل خواهد شد.
  در این میان ‘فدریکا موگرینی’، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا به محل نشست رسید و به دنبال وی سر و کله ‘نیکی هیلی’، نماینده آمریکا در سازمان ملل پیدا شد.
  برخی خبرنگاران خطاب به هیلی که به سرعت در حال رفتن به نشست بود فریاد زدند: شما دیگه اینجا چه کار دارید؟ تیلرسون که رفته!
  کمی نگذشته بود که هیات چینی به ریاست وزیر خارجه این کشور رسید و او نیز بدون توجه به خبرنگاران وارد جلسه شد و به دنبال وی، ‘سرگئی لاوروف’ به همراه هیات روس سر رسید.
  در این میان غیبت وزیر خارجه انگلیس موضوع گمانه زنی خبرنگاران بود که، چطور وی از این نشست جا ماند.
  با نزدیک شدن ساعت هفت شب که زمان مقرر برای پایان دادن به نشست و آغاز کنفرانس مطبوعاتی موگرینی بود، بر ازدحام خبرنگاران به طرز کم سابقه ای افزوده شد، به گونه ای که حرکت در جایگاه خبرنگاران به سختی صورت می گرفت.
  اولین کسی که از جلسه خارج شد نیکی هیلی بود که بدون هیچ صحبتی محل را ترک کرد.
  سرانچام خروج موگرینی با بیش از نیم ساعت تاخیر، اعلام کننده پایان جلسه بود.
  سخنان موگرینی در تاکید بر اهمیت برجام هر چند موجب شگفتی کسی نشد، اما صراحت کم سابقه وی در رد انتقادهای ترامپ تازگی داشت.
  موگرینی خبر داد که آمریکا پذیرفته که ایران پایبند به برجام است.
  به نظر می رسد که تیلرسون در این جلسه تسلیم شده باشد، اما به قول یک خبرنگار حاضر در جلسه هنوز دشوار بتوان گفت که، آیا موضع تیلرسون همان موضع ترامپ باشد.
  اروپام*م.ع**۱۱۴۴* انتشار دهنده: علیرضا جباری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.