• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » غفلت از مرور تاریخ و معارف دفاع مقدس خطر تکرار تاریخ را درپی دارد
  کد خبر : 2047540

  غفلت از مرور تاریخ و معارف دفاع مقدس خطر تکرار تاریخ را درپی دارد

  غفلت از مرور تاریخ و معارف دفاع مقدس خطر تکرار تاریخ را درپی داردReviewed by on Sep 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی روز پنجشنبه در دومین اجلاسیه ۹۶ شهید و گردهمایی ایثارگران بهداشت و درمان استان سمنان در سالن هلال احمر این شهر، با بیان اینکه باید…

  غفلت از مرور تاریخ و معارف دفاع مقدس خطر تکرار تاریخ را درپی داردReviewed by on Sep 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی روز پنجشنبه در دومین اجلاسیه ۹۶ شهید و گردهمایی ایثارگران بهداشت و درمان استان سمنان در سالن هلال احمر این شهر، با بیان اینکه باید تاریخ انقلاب و دفاع مقدس بره فرزندان خانواد‌ها یادآوری شود، افزود: گاهی فرزندان امروز ماجراهای رخ‌داده در دوران دفاع مقدس را باور نمی‌کنند و افسانه می‌دانند.
  وی رشادت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس را حماسه عاشورایی ملت ایران دانست و با بیان اینکه کربلای ایران در کنار کربلای عاشورا معنا پیدا می‌کند، یادآور شد: برگزاری یادواره ها و اجلاسیه‌های شهدا فرصتی برای بازگویی معارف و علوم دوران دفاع مقدس برای نسلی‌هایی است که در آن زمان وجود نداشتند.
  وی با اشاره به تفاوت‌های دوران دفاع مقدس و شرایط کنونی، خاطرنشان کرد: در دروان دفاع مقدس به دنبال خدا بودیم و اکنون بیشتر به دنبال خودمان هستیم، آن زمان تلاش ها برای پیروزی کشور بود ولی اکنون عوض شده‌ایم.
  ** بهداری از ارکان اصلی دفاع مقدس
  صفوی با تاکید بر اینکه بهداری از ارکان اصلی پیشبرد اهداف دوران دفاع مقدس بود و فعالان این بخش در تمام عملیات‌ها حضور فعال داشتند، گفت: موضوع اصلی فعالیت این بخش این بود که کمتر شهید و زخمی بدهیم، و فعالان بهداشت و درمان، قبل از عملیات‌ها به نیروهای امدادی آموزش می‌دادند و حین عملیات پا به‌پای رزمندگان به تخلیه شهدا و مجروحان ایرانی می‌پرداختند، این در حالی بود که عراقی‌ها حتی به آمبولانس‌های ایرانی رحم نمی‌کردند و از زمین و هوا آمبولانس‌ها را می‌زدند.
  مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به فعالیت ۱۰۰ هزار نفر به عنوان نیروهای بهداری در دوران دفاع مقدس از راننده آمبولانس تا پرستار و پزشک، در ۶۰ بیمارستان صحرایی و یکهزار اورژانس، گفت: تعداد شهدای بخش بهداشت و درمان در دوران دفاع مقدس تا سه هزار و ۵۰۰ شهید و تعداد جانبازان تا ۱۵ هزار جانباز ثبت شده است و این حوزه در مجموع به ۸۰۰ هزار مجروح دوران دفاع مقدس خدمات دادند که اکنون ۳۰۰ هزار نفر از انان جانباز هستند.
  وی با اشاره به بخشی از خدمات ارزنده فعالان بهداری دوران دفاع مقدس، گفت: در جنگ ویتنام، زمانی که برای بازگشت مجروحان آمریکایی از سوی نیروهای امدادی طول می‌کشید بین ۲ تا سه ساعت بود، در حالی که در دوران دفاع مقدس این زمان بین یک تا یک ساعت و نیم بود.
  ** مکتب مقاومت ملت ایران سوریه را نجات داد
  مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به الگوگیری ملت‌های مقاوم منطقه از ایستادگی ملت ایران در دفاع مقدس، گفت: عظمت ملت ایران در حماسه‌سازی و مقاومت را ملت سوریه درک کرد و اکنون هفت سال از این مقاومت الگوگیری کرده است.
  صفوی با اشاره به اینکه آمریکا، صهیونیسم، عربستان، ترک ها و اردنی ها برای سرنگونی حکومت بشار اسد در سوریه متحد شده بودند، افزود: ایران، روسیه و حزب الله، آمریکا را در مساله سوریه شکست دادند.
  وی بیان کرد: ایرانی ها در جنگ سوریه، ۱۰۰ هزار نیروی سوریه را برای مقابله با داعش آموزش دادند و با کمک ایران ۲۰ تیپ در کشور عراق برای سرکوب داعش شکل گرفت.
  **ترامپ در سازمان ملل مثل هیتلر حرف می‌زد
  مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در سازمان ملل متحد را نسنجیده و بدون بار حقوقی بین‌المللی دانست و خاطرنشان کرد: ترامپ در سخنرنی اش گفت کره شمالی را نابود می کنیم و مثل هیتلر حرف می‌زد.
  وی ادامه داد: سران ۱۹۳ کشور جهان از از سخنان ابلهانه ترامپ مات شده بودند و به نظرم مردم و انسان های فهمیده در ایالات متحده چهار سال ریاست جمهوری ترامپ را تحمل نخواهند کرد.
  صفوی گفت: ترامپ این آدم دیوانه در سخنرانی اش ابلهانه دروغ می گوید و ملت ایران را تروریست می‌داند در صورتی که همه می دانند گروه تروریستی داعش را سازمان های اطلاعاتی شکل دادند و امریکا بزرگترین حامی دولت تروریست صهیونیستی است، آمریکایی ها صدام را به جان ملت ایران انداختند و منافقین که امروز در پارلمان آمریکا رفت و آمد دارند،را از فهرست تروریست‌ها خارج کرد، آمریکایی‌ها بزرگترین جنگ‌طلبان دنیا هستند.
  وی با بیان اینکه سخنان مسوولان ایران با منطق و صلابت بود، افزود: رهبر معظم انقلاب در روز نیروی انتظامی نیز تاکید فرمودند منطق ایران متکی بر خدا و اعتقاد مردم با فرهنگ و تمدن ایران است.
  وی با اشاره به منویات رهبری مبنی بر اینکه آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند و باید به قدرت درون کشور متکی باشیم، گفت: کاش برخی مسوولان این مساله را درک می کردند، زیرا نباید به آمریکایی‌ها خوشبین باشیم.
  ** نیروهای بهداری استان سمنان در دفاع مقس بسیار کارآمد بودند
  مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه در سال ۱۳۶۵ استان سمنان با جمعیت حدود ۴۰۰ هزار نفری، ۵۰ هزار رزمنده به سمت جبهه‌های حق علیه باطل اعزام کرد، گفت: نیروهای استان سمنان چه در جهادسازندگی، تیپ ۱۲ قائم(عج) که در ۲ سال و نیم به پایان جنگ تحمیلی شکل گرفت و چه نیروهای بهداری و لشکر ۵۸ ذوالفقار، در لشکرهای مختلف کارآمد بودند و شاهد رشادت های این عزیزان در عملیات های کربلای پنج، شلمچه، شکستن دیوار شرقی بصره و فاو بودم.
  وی با اشاره به تقدیم سه هزار شهید، بیش از ۱۰ هزار ایثارگر، هفت هزار جانباز و ۲۵۰ آزاده از استان سمنان در دوران دقفاع مقدس و داشتن رتبه سوم کشور در تقدیم شهید نسبت به جمعیت، خاطرنشان کرد: تمام این آمارها، نشان از بصیرت سیاسی، هوشمندی، وفاداری به امام راحل و استقامت ایمانی مردم استان سمنان دارد.
  مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: بهتر است از خاطرات، زندگی و منش و سلوک هر کدام از ۹۶ شهید بهداشت و درمان استان سمنان کتابی تدوین شود و خاطرات ۷۰۰ جانباز بهداشت و درمان این استان نیز ثبت و ضبط شود تا به نسل های بعدی منتقل شود.
  در این آیین با حضور محمدرضا خباز استاندار، سیدمحمدتقی شاهچراغی فرمانده سپاه قائم(عج) استان، مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، سیدعباس دانایی فرماندار، جمعی از مسوولان، فعالان، ایثارگران و جانبازان حوزه بهداشت و درمان استان سمنان در دوران دفاع مقدس، از خانواده شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس، پیشکسوتان، پاسداران و پرستاران مدافع حرم در بخش بهداشت و درمان استان سمنان تقدیر شد.
  از استان سمنان در دوران دفاع مقدس ۹۶ شهید شامل یک پزشک، ۶ پزشکیار و بهیار، ۵۳ امدادگر، ۱۸ راننده آمبولانس و حمل مجروحان و ۱۸ بهداشتیار و نیروی بهداشت و درمان به مقام شهادت نایل آمدند، استان سمنان سه هزار شهید و بیشتر از هفت هزار و ۵۰۰ جانباز تقدیم انقلاب کرد.
  ۶۱۰۳/۶۰۲۶ خبرنگار: مصطفی دهقان ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی
  برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.