• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » روحانی به دام ترامپ نیفتاد
  کد خبر : 2047504

  روحانی به دام ترامپ نیفتاد

  روحانی به دام ترامپ نیفتادReviewed by on Sep 21Rating: عصر ایران– شماره جدید هفته نامه « امید جوان» این تیتر را بر پیشانی دارد: « صدای اعتدال/ روحانی در دام ترامپ نیفتاد». هفته نامه پر سابقه سیاسی – اجتماعی تهران که ۲۰ سال است هر هفته مهم ترین رخدادهای هفته را همراه با تحلیل و…

  روحانی به دام ترامپ نیفتادReviewed by on Sep 21Rating:

  عصر ایران– شماره جدید هفته نامه « امید جوان» این تیتر را بر پیشانی دارد: « صدای اعتدال/ روحانی در دام ترامپ نیفتاد».

  هفته نامه پر سابقه سیاسی – اجتماعی تهران که ۲۰ سال است هر هفته مهم ترین رخدادهای هفته را همراه با تحلیل و تفسیر در قالب یک روایت می نویسد نوشته است:

  «دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا در نطق سه‌شنبه شب اتهاماتی را متوجه ایران کرد و ابهاماتی را درباره توافق هسته‌ای یا برجام مطرح ساخت و روز بعد هم گفت تصمیم خود را درباره برجام گرفته است اما نگفت قصد دارد آمریکا را از برجام خارج کند یا کنترل برنامه‌های موشکی را به آن بیفزاید یا با نقض توافق ایران را به واکنش وادارد.

  از این رو این تصور شکل گرفت که حسن روحانی در نطق چهارشنبه شب به او پاسخ می‌دهد و متقابلا اتهاماتی را متوجه آمریکا می‌سازد.

  اما روحانی با اجتناب از رفتارهای هیجانی و گفتارهای غیر عقلانی روحانی است و اگر غیر این بود احمدی نژاد بود. روحانی ماموریت خود را حفظ جام برجام در مقابل سنگ باران‌های ترامپ می‌داند و به زبان صریح می‌توان گفت در دام ترامپ نیفتاد و به جای گفتار واکنشی بر اعتدال تاکید ورزید و گفت: ما که با حافظ، جهان را فتح کرده‌ایم چه نیازی به فتح دیگری داریم؟

  ما برای ترویج فرهنگ و تمدن و مذهب و انقلاب‌مان در قلب‌ها وارد می‌شویم و با عقل‌ها سخن می‌گوییم. ما نه می‌خواهیم امپراتوری تاریخی‌مان را احیا کنیم و نه می‌خواهیم مذهب رسمی را حاکم سازیم و نه انقلاب‌مان را با زور سرنیزه صادر کنیم.

  دامی که ترامپ و مشاوران او گسترانده بودند این بود که روحانی و ایران را از اعتدال خارج و به افراط وادار کنند اما روحانی هم چنان از اعتدال گفت و آرزو کرد صدای اعتدال در دنیا غالب شود. او همه را به هم افزایی اندیشه‌ها و نه رقص‌ شمشیرها سفارش کرد و به جای دهان به دهان شدن با دلال بی اصل و نسبی چون ترامپ ترجیح داد با زبان منطق سخن بگوید و ادبیاتی را به کار گیرد که مورد پسند و تایید اروپایی‌ها هم باشد.

  روحانی به دام ترامپ نیفتاد چون روحانی است و چون برجام را پاس می‌دارد. در داخل، دلواپسان سنگ می‌انداختند و نتوانستند جام برجام را بشکنند و در خارج ترامپ سنگ می‌اندازد و روحانی با جلب نظر جامعه جهانی می‌خواهد و می‌تواند از این خوان هم بگذرد.»

    امید جوان با این مقدمه تحلیل مفصل خود را در صفحات وسط ارایه کرده و در پایان به طعنه پرسیده است: دلواپسان ( مخالف برجام) و ترامپ ( که برجام را مایه شرمساری می داند) چگونه در نیویورک به هم رسیدند؟!

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.