• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اردوغان: امیدوارم بارزانی از تصمیم اشتباه برگزاری همه پرسی برگردد
  کد خبر : 2047434

  اردوغان: امیدوارم بارزانی از تصمیم اشتباه برگزاری همه پرسی برگردد

  اردوغان: امیدوارم بارزانی از تصمیم اشتباه برگزاری همه پرسی برگرددReviewed by on Sep 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، اردوغان روز چهارشنبه در نشست تجارت جهانی بلومبرگ در هتل پلازا نیویورک افزود: نماینده های ویژه ای را نزد جناب بارزانی فرستاده و اعلام کردم که ‘مرتکب چنین اشتباهی نشوید چرا که ترکیه…

  اردوغان: امیدوارم بارزانی از تصمیم اشتباه برگزاری همه پرسی برگرددReviewed by on Sep 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، اردوغان روز چهارشنبه در نشست تجارت جهانی بلومبرگ در هتل پلازا نیویورک افزود: نماینده های ویژه ای را نزد جناب بارزانی فرستاده و اعلام کردم که ‘مرتکب چنین اشتباهی نشوید چرا که ترکیه در شرایط های سخت همیشه از شما حمایت کرده و دو طرف همسایه ای با ۳۵۰ کیلومتر مرز مشترک هستند و شما در میان ما خویشاوندانی دارید، ما نیز به همین ترتیب در میان شما خویشاوندانی داریم، ولی متاسفانه در حال حاضر دست به این اشتباه زده اند.
  وی بیان کرد: ۲۷ ماه جاری میلادی(۵ مهر) قرار بود نشست شورای امنیت ملی ترکیه برگزار شود که به دلیل نشست سازمان ملل آن را در تاریخ ۲۲ ماه برگزار خواهیم کرد و به محض بازگشت به ترکیه در روز جمعه ۲۲ سپتامبر(۳۱ شهریور) نشست شورای امنیت را در آنکارا ترتیب داده و در خصوص نحوه مواجهه با همه پرسی اقلیم کردستان عراق تصمیم گیری خواهیم کرد.
  رئیس جمهوری ترکیه در ادامه با اشاره به حضور گروه تروریستی داعش در سوریه گفت: در شمال این کشور گروه تروریستی پ.ی.د/ ی.پ.گ به عنوان شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک فعال شده که اکنون آمریکا همراه آنها علیه داعش در رقه می جنگد.
  وی اظهار کرد: نمی توانم درک کنم که یک کشور معتقد به دموکراسی، چگونه با یک گروه تروریستی همکاری کرده و با یک گروه تروریستی دیگر مبارزه می کند.
  وی اضافه کرد: کمک‌های تسلیحاتی شامل تانک‌ها، خودروهای زرهی سنگین، مهمات و سایر تجهیزات نظامی که برای گروه‌های تروریستی حاضر در عراق و سوریه ارسال می شود، به بیش‌ از سه هزار دستگاه تریلی رسیده و چه کسی می تواند ضمانت بدهد که از این همه تسلیحات ارسال شده به شمال سوریه فردا علیه ترکیه استفاده نخواهد شد.
  اردوغان همچنین گفت: روز دوشنبه با پوتین رئیس جمهوری ترکیه گفت و گوی تلفنی خواهیم داشت و روز پنجشنبه نیز در یک ضیافت شام به گفتگو خواهیم نشست و در این دیدار به بررسی تحولات اخیر سوریه خواهیم پرداخت.
  وی همچنین با بیان این که ‘آن چنان هم راغب پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا نیستیم’ اظهار کرد: مرجع تصمیم گیری آنها هستند، آنها در را به روی ترکیه ببندند تا ما آسوده تصمیم بگیریم ولی آنها می خواهند که ترکیه این کار را بکند اما ما هرگز از میدان خارج نمی شویم و طرفی که از گود خارج می شود، آنها خواهند بود.
  اردوغان بیان کرد: در صورت وجود سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ در سوریه که کشور همسایه ماست، ترکیه نیز مجبور به تلاش برای برخورداری از یک سیستم دفاع موشکی اس-۴۰۰ حتی اس-۵۰۰ یا اس-۶۰۰ است.
  رئیس جمهوری ترکیه اضافه کرد: این امر گامی برای حفاظت از ترکیه محسوب می شود و هنوز اقداماتی برای دستیابی به موشک بالستیک هست که باید انجام شود.
  خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.