• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » آموزش و پرورش کاشان با بحران کمبود نیرو مواجه است
  کد خبر : 2047280

  آموزش و پرورش کاشان با بحران کمبود نیرو مواجه است

  آموزش و پرورش کاشان با بحران کمبود نیرو مواجه استReviewed by on Sep 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از کاشان، سال تحصیلی جدید از شنبه یکم مهرماه در سراسر کشور آغاز می‌شود و میلیون‌ها دانش آموز در مدارس سراسر کشور مشغول به تحصیل می‌شوند. شهرستان کاشان دارای ۵۵ هزار دانش…

  آموزش و پرورش کاشان با بحران کمبود نیرو مواجه استReviewed by on Sep 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از کاشان، سال تحصیلی جدید از شنبه یکم مهرماه در سراسر کشور آغاز می‌شود و میلیون‌ها دانش آموز در مدارس سراسر کشور مشغول به تحصیل می‌شوند.

  شهرستان کاشان دارای ۵۵ هزار دانش آموز است که ۳۲ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی، ۱۳ هزار نفر در مقطع متوسط اول و ۹ هزار و ۵۰۰ نفر نیز در مقطع متوسط دوم مشغول به تحصیل می‌شوند.

  آموزش و پرورش بزرگترین نهاد تعلیم و تربیت کشور و بالاترین نهاد کشور در حوزه اجرایی است زیرا در دورترین نقاط کشور و روستاها نیز نیروها و معلمان آموزش و پرورش خدمت‌رسانی می‌کنند.

  ۹۹ درصد از اعتبار تخصیص داده شده به وزارت آموزش و پرورش بر اساس آمار صرف پرداخت پرسنل می شود و تنها یک درصد از آن‌ها صرف دانش آموزان می‌شود و لذا این موضوع باعث ایجاد چالش و مشکلات عدیده‌ای شده و آموزش و پرورش کاشان نیز در این مقوله مستثنی نیست.

  محمود خدمتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اولین چالش آموزش و پرورش کاشان را کمبود نیروی انسانی عنوان کرد و اظهار داشت: سالانه ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر از فرهنگیان کاشان به بازنشستگی نائل می‌شوند و به همین میزان نیز این نهاد نیازمند نیروی انسانی است اما با وجود چنین اعتباری امکان جذب نیرو وجود دارد.

  رئیس آموزش و پرورش کاشان ضمن اشاره به راه های جبران کمبود نیروی انسانی افزود: جذب از طریق دانشگاه فرهنگیان، جذب سرباز معلم، خرید خدمات آموزشی از موسسات غیردولتی و جذب از طریق آزمون سراسری راه‌های جبران کمبود نیروی انسانی است به گونه‌ای که سالانه ۸۰ نفر به جمع فرهنگیان کاشانی توسط دانشگاه فرهنگیان اضافه شده و ۳۰ نفر نیز امسال که از طریق آزمون جذب شدند، مشغول به تدریس می‌شوند.

  خدمتی دومین چالش مواجه شده این نهاد را کمبود فضای آموزشی دانست و افزود: دو سوم از فضای آموزشی در کاشان نیازمند بازسازی و یا تعمیر اساسی است و خوشبختانه با وجود خیران مدرسه ساز کاشانی بخشی از این کمبود جبران شده است اما هنوز نیاز به فضای آموزشی داریم زیرا به دلیل کمبود فضای آموزشی تعدادی از کلاس‌های دانشگاه علمی کاربردی را اجاره کردیم.

  وی با بیان اینکه کاشان نیازمند ۱۰۰ کلاس و در مجموع ۱۰ هزار متر مربع فضای آموزشی است، خاطرنشان کرد: برای این چنین فضای آموزشی اعتباری به میزان ۲۵ میلیارد تومان اعتبار است و اگر خیران مدرسه‌ساز نبودند امروز با بحران فضای آموزشی مواجه بودیم و این میزان فضای آموزشی جدای از فضاهای آموزشی نیازمند مقاوم‌سازی است.

  رئیس آموزش و پرورش کاشان با بیان اینکه ۱۰۰ کلاس کاشان تخریبی است، تصریح کرد: در این ۱۰۰ کلاس کوچکترین لغزش موجب می‌شود که جان صدها دانش‌آموز کاشانی در معرض خطر قرار بگیرد و این مهم نوعی زنگ هشدار است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.