• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ترامپ مبادرت به طرح مباحث غیرحقوقی و زورگویانه کرده است
  کد خبر : 2047276

  ترامپ مبادرت به طرح مباحث غیرحقوقی و زورگویانه کرده است

  ترامپ مبادرت به طرح مباحث غیرحقوقی و زورگویانه کرده استReviewed by on Sep 20Rating: حسین احمدی نیاز در گفت‌وگو با ایسنا درباره موضع ایران در قبال اظهارات ترامپ در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: ترامپ تاکنون نتوانسته بر اساس قواعد حقوق بین‌الملل یک رفتار قانونی و درست با ایران داشته باشد. هرگاه آمریکا با…

  ترامپ مبادرت به طرح مباحث غیرحقوقی و زورگویانه کرده استReviewed by on Sep 20Rating:

  حسین احمدی نیاز در گفت‌وگو با ایسنا درباره موضع ایران در قبال اظهارات ترامپ در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: ترامپ تاکنون نتوانسته بر اساس قواعد حقوق بین‌الملل یک رفتار قانونی و درست با ایران داشته باشد. هرگاه آمریکا با ایران مبتنی بر قواعد حقوق بین الملل روابطی داشته باشد و بتواند بر اساس این اصول وارد مکانیسم گفت‌وگو با ایران شود، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

  وی افزود: مشکل اینجاست که آقای ترامپ با یک نوع ادبیات زورگویانه وارد تعامل و تقابل با ایران شده که این امر جز ضرر به منافع آمریکا و امنیت منطقه هیچ دستاوردی ندارد؛ چراکه بر اساس قواعد حقوق بین‌الملل دنیای امروز دنیای گفت‌وگو و تعامل است نه زور و تهدید؛ لذا آنچه که ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل بیان کرده تکرار حرف‌هایی بود که وی در طی دوران تصدی چند ماهه‌اش بر کاخ سفید اعلام کرده و برای اولین بار است که از تریبون مجمع سازمان ملل استفاده می‌کند.

  این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: بر اساس قواعد و منشور ملل متحد یا قواعد حقوق بین الملل، مجمع عمومی سازمان ملل مکانی است برای گفت‌وگو و تعامل بین دولت‌ها و حل و فصل مشکلات که ترامپ به جای این‌که از  ادبیات حقوقی استفاده کند، مبادرت به طرح مباحث غیرحقوقی و زورگویانه کرده است که هیچ گونه دستاوردی نخواهد داشت.

  احمدی‌نیاز افزود: به عنوان مثال برجام ماحصل توافق اراده حقوقی کشورهای مقتدر جهان با ایران است و در حال حاضر جز امریکا، شورای امنیت، اتحادیه اروپا، چین، روسیه و سازمان ملل و سایر کشورهای جهان پشتیبان و موافق با ایران در پایبندی به برجام هستند. آمانو بر پایبندی ایران به مفاد برجام تاکید کرده و دبیر کل سازمان ملل نیز در دیدار با روحانی در نیویورک آن را مورد تاکید قرار داده، اما امریکا به علت لابی‌گری خاصی که صهیونیست ها در آن‌جا دارند و بر اساس نوع ادبیات خاص ترامپ، مبادرت به این مباحث زورگویانه کرده که این نوع ادبیات هیچ گونه دستاوردی برای آمریکا و جز دامن زدن به ناامنی های موجود در منطقه نخواهد داشت.

  وی تاکید کرد: خاورمیانه نیازمند تعامل همه اعضا و کشورهاست و  در حال حاضر جامعه جهانی با مشکلات عدیده ای مواجه است که نیازمند گفت و گو و تعامل همه دولت هاست. شکی نیست که ایران یکی از قدرت های مطرح در منطقه محسوب می‌شود و بهتر است که از ادبیات حقوقی و منطقی با ایران وارد گفت‌وگو شوند؛ کما این‌که اتحادیه اروپا از این روند استفاده کرده و توانسته تعامل خوبی با ایران داشته باشد.

  احمدی نیاز درباره موضع ایران در قبال اظهارات ترامپ گفت: با اجماع جهانی خصوصا حضوری پویا و فعال در مجامع جهانی و بین المللی و اتخاذ راهکارهای مناسب و تعامل با کشورهای دیگر می توان یک سیاست واحد و منطقی را در قبال اظهارات ترامپ  در نظر گرفت.

  وی در پایان گفت: برگزاری نشست ها و کنفرانس ها در ایران و خارج از کشور و بیان جنایاتی که داعش در سوریه و عراق انجام می دهد و جنایاتی که امریکا و متحدانش در یمن انجام می دهند که جز ویرانی و جنگ چیزی بر جای نمی گذارد، بسیار مفید است و ایران در عرصه مباحث حقوق بشری فعالیت بیشتری داشته باشد و ngo  ها را  در عرصه بین المللی تقویت کند.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.