• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عقب ماندگی ۲۰ هزار بشکه ای ایران از عراق در برداشت از میدان آذر
  کد خبر : 2047236

  عقب ماندگی ۲۰ هزار بشکه ای ایران از عراق در برداشت از میدان آذر

  عقب ماندگی ۲۰ هزار بشکه ای ایران از عراق در برداشت از میدان آذرReviewed by on Sep 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، جلال میرزایی با اشاره به ابلاغ وظایف ۱۶ وزارتخانه از سوی رییس جمهور، گفت: میادین مشترک سرمایه کشور هستند و در یک میدانی همانند میدان آذر که میدان…

  عقب ماندگی ۲۰ هزار بشکه ای ایران از عراق در برداشت از میدان آذرReviewed by on Sep 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، جلال میرزایی با اشاره به ابلاغ وظایف ۱۶ وزارتخانه از سوی رییس جمهور، گفت: میادین مشترک سرمایه کشور هستند و در یک میدانی همانند میدان آذر که میدان مشترک بین ایران و عراق است، عراقی ها در حدود ۵۰ هزار بشکه نفت استخراج می کنند، اما ایران در حدود ۳۰ هزار بشکه نفت استحصال می کند، البته در لایه های پارس جنوبی نیز چنین وضعیتی وجود دارد.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر برنامه ای که بتوان آن را اجرایی کرد در میادین مشترک وجود نداشته باشد، بخشی از سرمایه کشور که متعلق به مردم است از دسترس خارج شده و در آینده نمی توان روی آنها حساب و از آنها استفاده کرد.

  منابع داخلی جوابگوی سرمایه گذاری در میادین مشترک نیست

  وی با بیان اینکه برای بهره برداری از میادین مشترک به سرمایه و تکنولوژی فراوان نیاز است، ادامه داد: منابع داخلی جوابگوی سرمایه گذاری در میادین مشترک نیست و با مشارکت شرکت های خارجی در اسرع وقت باید پروژه ها در میادین آغاز شود و امنیت لازم روانی و سرمایه گذاری در کشور ایجاد شود، تا شرکت های خارجی متوجه شند که در داخل کشور اجماع وجود دارد.

  نماینده مردم ایلام، ایوان و چرادول در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید روی الگوی قراردادهای نفتی که پس از کش و قوس های فراوان تایید شد و همه نهادها روی آن اجماع داشتند تمرکز کرد و زمینه ها را برای حضور و مشارکت شرکت های خارجی در میادین فراهم کرد.

  مجلس از پروژه ها و برنامه های وزارت نفت در میادین مشترک حمایت می کند

  وی با اشاره به اینکه جذب سرمایه های جدید می تواند بر روند توسعه ملی کشور تاثیر گذار باشد، افزود: میادین مشترک نفت و گاز نیازمند یک نگاه جدید است و اگر جذب منابع مالی جدید برای توسعه و بهره برداری از آنها شتاب نگیرد، ایران از همسایگان خود در برداشت از این ذخایر خدادادی عقب می ماند.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت نفت برنامه هایی که در میادین مشترک در دست اقدام دارد اجرا کند و در این مسیر مجلس نیز از این پروژه ها و برنامه های وزارت نفت حمایت می کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.