• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رابطه بحران کره شمالی با سیاست های امریکا در برخورد با برجام – بهروز پورسینا*
  کد خبر : 2047227

  رابطه بحران کره شمالی با سیاست های امریکا در برخورد با برجام – بهروز پورسینا*

  رابطه بحران کره شمالی با سیاست های امریکا در برخورد با برجام – بهروز پورسینا*Reviewed by on Sep 20Rating: وی طی ایراد شدیدترین حملات علیه برجام اظهار کرد که آن، مایه سرشکستگی و شرمساری برای امریکا است اما مطمئنا، این فصل آخر برای امریکا نیست. جای تردید وجود ندارد که حملات و هرزگویی های او…

  رابطه بحران کره شمالی با سیاست های امریکا در برخورد با برجام - بهروز پورسینا*Reviewed by on Sep 20Rating:

  وی طی ایراد شدیدترین حملات علیه برجام اظهار کرد که آن، مایه سرشکستگی و شرمساری برای امریکا است اما مطمئنا، این فصل آخر برای امریکا نیست.
  جای تردید وجود ندارد که حملات و هرزگویی های او در مجموع سخنانش، بزودی با تندترین واکنشها حتی از سوی دیگر مخاطبین این بیانات شرم آور، مواجه خواهد شد.
  آنچه در این نوشتار، مورد توجه است تحلیل رابطه بحران کره شمالی با سیاستهای امریکا در برخورد با برجام است.
  امریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ، بازی دو سر باختی را در رابطه با بحران کره شمالی آغاز کرد. ترامپ تا پیش از به قدرت رسیدن و در وعده های انتخاباتی اش مدعی شده بود که برای حل مشکل هسته ای و موشکی با کره شمالی، او حاضر است برای به دست گرفتن ابتکار عمل، به کره شمالی سفر کند و با ملاقات با رهبر این کشور، موضوع اختلافات با کره شمالی را مرتفع کند!
  با این حال، با به قدرت رسیدن ترامپ و به دلیل نا آشنایی ترامپ با معادلات سیاسی و ساختارهای معادلاتی امنیتی-نظامی، همچنین دخالت های مستقیم عوامل پشت صحنه قدرت در ساختارهای حزبی امریکا بخصوص حزب جمهوری خواه در تصمیمات ریاست جمهوری ، ترامپ بازی دو سر باختی را با کره شمالی آغاز کرد. او با تهدید به آغاز حملات کوبنده تمام عیار نظامی در صورت استمرار آزمایشات موشکی و هسته ای کره شمالی، وارد این بازی دو سر باخت شد؛ چرا که کره شمالی با بی اعتنایی به این تهدیدات، نه تنها به توسعه آزمایشات موشکهای بالستیک با قابلیت حمل کلاهکهای هسته ای مبادرت کرد، بلکه با آزمایش یک بمب هیدروژنی بسیار قدرتمند، دومین کیش اساسی را در بازی شطرنج اتمی- موشکی به امریکا داد.
  امریکا در شرایطی به این بازی در حال ادامه دادن است که اگر واکنش جدی را نتواند در قبال بحران کره شمالی نشان دهد، یک خفت بزرگ را به جان خریده و کره شمالی در توازن قدرت منطقه ای و حتی جهانی، به پیروزی بزرگی دست یافته است. اگر هم امریکا واقعا به تهدیداتش جامه عمل بپوشاند که تردیدی وجود ندارد که پاسخ های کره شمالی، معادلات کل جهان را با تاکید بر وارد آمدن خسارتهای اساسی به امریکا و متحدین منطقه ای اش، تغییر خواهد داد که هیچ کشوری و در راس آن امریکا، خواهان آن نیست.
  حال امریکا در قبال این سیاست استکباری سفیهانه اش، چه راه برون رفتی را در پیش گرفته است؟ پاسخ این است که امریکا درصدد است تا در فرصتی مناسب، با لگد زدن زیر صفحه شطرنج هسته ای با کره و کیم جونگ اون، این بازی را بر هم بزند تا نه سرنوشت باخت، مات و نه سرشکستگی پات نصیبش شود؛ اما چگونه!؟ تمامی شواهد امر حکایت و دلالت بر آن دارد که نهادها و جناح های حاکم در امریکا در تلاشند تا با عهد شکنی های مستمر و کارشکنی های متعدد در مسیر اجرای برجام و حتی تهدید به خروج یکجانبه امریکا از توافق هسته ای ۵+۱ جمهوری اسلامی ایران را به خیال خام خود فریب دهند تا سیاست اعلام خروج از برجام بدون امریکا را در پیش گیرد.
  فراموش نکنیم که امریکا برای شروع حملات نظامی به عراق در دوران صدام و همراهی بیش از ۳۰ کشور در این حملات همه جانبه نظامی، سیاست بازرسی ها را برای یافتن سلاح های کشتار جمعی، حتی تا کاخ های صدام ملعون کشاند. ما در دوران بسیار حساسی در تاریخ تحولات بین المللی، منطقه ای و انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم. ذره ای غفلت و نابخردی، عواقب خطرناکی را می تواند برای کشور به همراه داشته باشد. لذا، بیش از هر زمان دیگر، کشور نیاز به همدلی، همصدایی و اتحاد همه نیروهای انقلاب دارد. پیروی هوشیارانه از سخنان راهگشای رهبر معظم انقلاب و هدایت های داهیانه ایشان به موازات حمایت جانانه از کلیت سیاست های خارجی دولت دوازدهم بخصوص در فصل برجام، ما را با عزت و سلامت از این پیچ دشوار تاریخی، به فضل الهی به سلامت به قله پیروزی خواهد رساند.
  کلام آخر
  این هشدار به هوشیاری کامل و درک وظیفه اسلامی و انقلابی در این مقطع بسیار حساس را، بسیار جدی بگیریم.
  —————————————————————————-
  *تحلیل گر ارشد مسایل راهبردی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.