• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مخالفت عراق با بین المللی شدن اختلافات بغداد و اربیل/ حیدر العبادی : حل اختلافات تا ساعات آینده
  کد خبر : 2047193

  مخالفت عراق با بین المللی شدن اختلافات بغداد و اربیل/ حیدر العبادی : حل اختلافات تا ساعات آینده

  مخالفت عراق با بین المللی شدن اختلافات بغداد و اربیل/ حیدر العبادی : حل اختلافات تا ساعات آیندهReviewed by on Sep 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا از بغداد، نخست وزیرعراق دراین سخنان تلویحا ادعای سعودی ها را در خصوص طرحی بین المللی (خارجی) برای حل بحران بغداد و اربیل را رد…

  مخالفت عراق با بین المللی شدن اختلافات بغداد و اربیل/ حیدر العبادی : حل اختلافات تا ساعات آیندهReviewed by on Sep 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا از بغداد، نخست وزیرعراق دراین سخنان تلویحا ادعای سعودی ها را در خصوص طرحی بین المللی (خارجی) برای حل بحران بغداد و اربیل را رد کرد و گفت: هیچ گونه طرح بین المللی یا اشراف سازمان ملل بر گفت و گوها بین بغداد و اربیل وجود ندارد.
  ‘حیدر العبادی’ افزود: تنها یک طرح سعودی برای حل بحران با اقلیم وجود دارد زیرا سعودی ها از نابسامانی اوضاع در عراق نگران هستند.
  وی تلویحا از برخی رهبران کرد که منادی همه پرسی و جدایی از عراق هستند انتقاد کرد و گفت: رفتارهای ناشایست راه را برای دخالت خارجی در امور داخلی عراق می گشاید.
  وی به آنان توصیه کرد: کرکوک را وارد درگیری ها و اختلافات نکنید که در این صورت راه به روی دخالت خارجی در این قضیه باز می شود.
  نخست وزیرعراق افزود: هر کس خواهان تغییر مرزها است باید به گفت وگو و تفاهم تن بدهد نه اینکه با اعمال قدرت یکجانبه، راه برای درگیری های منطقه ای باز کند.
  وی در ادامه مخالفت بغداد با همه پرسی کردستان بار دیگر تاکید کرد: همه پرسی به مفهوم تجزیه کشور و تضعیف همه است.
  العبادی گفت : همه پرسی باید کنار گذاشته شود و گفت وگوی مستقیم بر مبنای قانون اساسی شروع شود.
  وی ابراز امیدواری کرد که ساعات آینده شاهد گشایش در بحران موجود بین بغداد و اربیل باشیم.
  به گفته العبادی، ترکیه از موضع عراق در مخالفت با همه پرسی حمایت می کند و در حال حاضر همکاری قوی و مهم و به شدت محرمانه بین بغداد و آنکارا وجود دارد اما این همکاری ها بر ضد کردها نیست بلکه با هدف حفظ ثبات در منطقه است.
  وی خاطرنشان کرد : فقره ای از طرح ریاست جمهوری برای حل اختلافات بین بغداد و اربیل که گفته است در صورت نرسیدن به راه حل از طریق گفت وگو، همه پرسی گزینه نهایی است مورد قبول نیست.
  نخست وزیرعراق با ذکر این که نفت کرکوک به زور از طرف کردها مصادر شده و باید به دولت مرکزی بازگردد از آنچه اجازه برخی کشورهای همسایه برای صادرات نفت کردستان از طریق خاک خود خواند، انتقاد و آن را ‘قاچاق نفت’ توصیف کرد.
  العبادی گفت: هیچ گونه امتیازدهی تاکنون صورت نگرفته اما خواهان تضمین ها از اقلیم کردستان عراق هستیم زیرا در صورت شروع هرگونه درگیری عربی – کردی در آینده همه بازنده خواهند بود.
  خاورم**م.م. ۳۵۳ **۳۸۰** ۱۰۶۴

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.