• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حضور جمعی از دانشجویان شیعه و سنی عراق در دانشگاه مذاهب اسلامی
  کد خبر : 2047127

  حضور جمعی از دانشجویان شیعه و سنی عراق در دانشگاه مذاهب اسلامی

  حضور جمعی از دانشجویان شیعه و سنی عراق در دانشگاه مذاهب اسلامیReviewed by on Sep 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، هیئتی متشکل از دانشجویان و جوانان فعال فرهنگی از استان های مختلف کشور عراق دیروز سه شنبه ۲۸ شهریورماه در دانشگاه مذاهب اسلامی حضور یافته و در جریان فعالیت های این دانشگاه…

  حضور جمعی از دانشجویان شیعه و سنی عراق در دانشگاه مذاهب اسلامیReviewed by on Sep 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، هیئتی متشکل از دانشجویان و جوانان فعال فرهنگی از استان های مختلف کشور عراق دیروز سه شنبه ۲۸ شهریورماه در دانشگاه مذاهب اسلامی حضور یافته و در جریان فعالیت های این دانشگاه که پیروان مذاهب مختلف اسلامی در کنار همدیگر تحصیل و زندگی می کنند، قرار گرفتند و وجود چنین دانشگاهی را در ایران یک نمونه و اتفاقی بسیار با ارزش توصیف کرده و برای حضور و تحصیل در این دانشگاه ابراز علاقه کردند.

  حجت الاسلام یحیی جهانگیری مدیرکل دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی در این دیدار پس از معرفی دانشگاه و رسالت ها و اهداف آن در سخنان خود بر وحدت میان پیروان مذاهب اسلامی تاکید کرده و آن را یکی از مطالبات و اعتقادات قلبی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در پایه گذاری جمهوری اسلامی ایران و در دوران معاصر از مطالبات جدی مقام معظم رهبری عنوان کرد.

  وی در ادامه افزود: آنچه امروز از تفرقه و شکاف میان مسلمانان شاهد هستم نتیجه بی توجهی به ضرورت وحدت و انسجام میان آنان است که دشمن مشترک ما نیز این فرصت و انشقاق بین ما استفاده کرده و مشکلات و جنگ ها و گرفتاریهای زیادی را بر مسلمانان تحمیل کرده است.

  مدیرکل دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی، گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی ایران از آغاز تاسیس به دنبال همین هدف تقریب و وحدت اسلامی و نماد علمی و عملی همزیستی مسالمت آمیز بوده است. شرایط کنونی جهان اسلام ایجاب می کند که زمینه های اختلاف را شناسایی کرده و در رفع آن بکوشیم زیرا آیندگان در باره رفتار ما قضاوت خواهند کرد.

  جهانگیری همچنین از عزم و اراده مردم مقاوم و مسلمان عراق در مقابله با تهدیدات گروه های تکفیری و افراطی و از تلاش مردم ترکمان عراق برای شکست داعش قدر دانی کرد.

  در این دیدار همچنین مسئول هیئت عراقی نیز  از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در عرصه حمایت از مردم عراق برای مقابله با داعش قدر دانی کرد و وحدت به وجود آمده کنونی در این کشور را محصول مرجعیت شیعه و همراهی مردم عراق به شمار آورد .

  وی اقدامات داعش در عراق را بسیار خونبار دانست و تاکید کرد تمامی کسانی که در این سفر همراه ما هستند از خانواده های شهدای عراقی می باشند .

  در پایان یکی از دانشجویان حاضر به نمایندگی از آنان گفت: مردم ترکمان عراق همواره مدافع سیاست های ایران در منطقه به خصوص در عراق بوده است .

  وی با پرسش از مسئولان حاضر افزود: برنامه دانشگاه مذاهب اسلامی در خصوص مقابله با فکر صهیونیستی که تلاش دارد در عراق تفرقه و اختلاف را گسترش دهد و در همین راستا اختلافات مذهبی را گسترش دهد چه می باشد؟

  جهانگیری در پاسخ به سوال این دانشجو اظهار داشت: در خصوص مبارزه با اندیشه صهیونیستی موجود در عراق باید بگویم هدف ما فرهنگ سازی در میان مسلمانان به ویژه مردم عراق است تا بتوانند با فرهنگ اصیل اسلامی و با اتحاد و همدلی در مبارزه با این افکار التقاطی که در پی ایجاد تفرقه و اختلافات فرقه ای هستند، موفق باشند.

  بازدید از بخش های مختلف دانشگاه از جمله کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه از دیگر برنامه های حضور هیئت جوانان عراقی بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.