• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » هزینه در بخش آبخیزداری، نوعی سرمایه گذاری پایدار است
  کد خبر : 2047084

  هزینه در بخش آبخیزداری، نوعی سرمایه گذاری پایدار است

  هزینه در بخش آبخیزداری، نوعی سرمایه گذاری پایدار استReviewed by on Sep 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از  استانداری زنجان؛ اسدالله درویش امیری در حاشیه بازدید از گلخانه تولید گل، افتتاح طرح آبیاری تحت فشار و نیز بهره برداری از سالن آموزش و ترویج اداره کل منابع…

  هزینه در بخش آبخیزداری، نوعی سرمایه گذاری پایدار استReviewed by on Sep 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از  استانداری زنجان؛ اسدالله درویش امیری در حاشیه بازدید از گلخانه تولید گل، افتتاح طرح آبیاری تحت فشار و نیز بهره برداری از سالن آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی استان در نهالستان کوشکن، انجام فعالیت در بخش های منابع طبیعی و آبخیزداری را از مهمترین کارهای زیربنایی کشور دانست و با انتقاد از بی مهری هایی که در گذشته نسبت به طبیعت انجام شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور ما در کمربند خشک خاورمیانه قرار دارد، مدیریت منابع آب و توسعه آبخیزداری، امری ضروری است.

  استاندار زنجان هرگونه هزینه در بخش آبخیزداری را نوعی سرمایه گذاری پایدار دانست و گفت: با گذشت زمان چنانچه مصرف آب به نحو مطلوبی مدیریت نشود، به مرور با مشکل خشکسالی و کم شدن ذخایر سفره های زیرزمینی مواجه خواهیم بود، لذا نباید اجازه داد سرمایه گذاری در این حوزه کمرنگ تر شود.

  درویش امیری ابراز کرد: امیدواریم تمامی بخش های مسئول در کشور از قبیل مدیران دستگاه های دولتی، سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هزینه در زمینه تقویت حوزه آبخیزداری را نوعی سرمایه گذاری پایدار بدانند و اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند.

  استاندار زنجان آبخیزداری را از گام های مهم در تقویت سفره های آب زیرزمینی عنوان کرد و گفت: باید با فرهنگ سازی، به گونه ای عمل شود که مردم در تمامی سطوح، حفاظت از منابع آب را بر خود واجب بدانند و فرهنگ حفاظت از آب همچون حفاظت از خاک و منابع طبیعی در جامعه نهادینه شود.

  درویش امیری با اشاره به اینکه امروزه حفاظت از درخت و منابع طبیعی به عنوان یک فرهنگ و دغدغه همگانی در کشور شناخته شده است، اظهار کرد: خوشبختانه توجه به اهمیت منابع طبیعی به یکی از دغدغه های همگانی مردم تبدیل شده و چنانچه افرادی درصدد تخریب منابع طبیعی باشند، مردم با آنها برخورد خواهند کرد.

  وی آب، خاک و پوشش گیاهی مناطق مختلف را سرمایه های ملی توصیف کرد و گفت: باید حفاظت از این سرمایه ها، از وظایف اصلی همه مردم باشد.

  درویش امیری منابع طبیعی و آبخیزداری و حفاظت از آن را یکی از نیازهای اساسی مردم در شهرها و روستاها دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه منابع طبیعی به عنوان میراثی گرانبها از گذشتگان به ما به ارث رسیده، لذا باید در حفاظت از آن تلاش کرد.

  استاندار زنجان به خسارت های ناشی از افزایش دمای هوا و آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کشور و استان اشاره کرد و یادآور شد: در سال گذشته حدود ۴۰ مورد و در سالجاری تاکنون بیش از ۱۰۰ مورد آتش سوزی در مراتع استان روی داده که این حوادث در کنار خشکسالی و گرمای زمین و هوا، خسارت های فراوانی به منابع طبیعی وارد می کند.

  درویش امیری گسترش منابع طبیعی را موجب سالم سازی آب و هوای شهرها دانست و گفت: با توجه به اهمیت منابع طبیعی در بهبود هوا و ایجاد فضای سالم برای زندگی انسان ها، باید با گسترش این منابع به مقابله با خشکسالی و گرمای هوا پرداخت.

  وی استفاده از توان بخش خصوصی در حوزه توسعه منابع طبیعی را خواستار شد و افزود: تنها با افزایش تعداد نیروی انسانی در یگان های حفاظتی، نمی توان از منابع طبیعی محافظت کرد؛ بلکه باید با فرهنگ سازی عمیق در کشور، به جایی رسید که مردم خودشان از منابع طبیعی حفاظت کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.