• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ترامپ به لحاظ سیاسی نابالغ است/ نطق رئیس جمهور آمریکا باعث رسوایی دولت آن کشور شد
  کد خبر : 2047003

  ترامپ به لحاظ سیاسی نابالغ است/ نطق رئیس جمهور آمریکا باعث رسوایی دولت آن کشور شد

  ترامپ به لحاظ سیاسی نابالغ است/ نطق رئیس جمهور آمریکا باعث رسوایی دولت آن کشور شدReviewed by on Sep 20Rating: حمیدرضا آصفی سخنگوی اسبق دستگاه دیپلماسی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اظهارات ضد ایرانی امروز ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: ترامپ نشان داد علی رغم…

  ترامپ به لحاظ سیاسی نابالغ است/ نطق رئیس جمهور آمریکا باعث رسوایی دولت آن کشور شدReviewed by on Sep 20Rating:

  حمیدرضا آصفی سخنگوی اسبق دستگاه دیپلماسی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اظهارات ضد ایرانی امروز ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: ترامپ نشان داد علی رغم اینکه به دوره سالخوردگی و سالمندی رسیده هنوز به لحاظ سیاسی نابالغ است و خیلی باید کار کند تا به پختگی برسد.

  سخنگوی اسبق دستگاه دیپلماسی افزود: ترامپ با این سخنرانی نشان داد که دروغگوی خوبی هم نیست، همه اظهاراتی که کرد همه دروغ بود آن هم دروغگوهای ناشیانه.فکر میکنم قبل اینکه ایرانی ها بخواهند موضع بگیرند و اظهار نظر کنند،خود آمریکایی ها موضع گرفتند، هیچ شخصیت سیاسی آمریکایی را من ندیدم که از این سخنرانی استقبال کرده باشد همه گفتند ترامپ فرصت را از دست داد.همه اشاره کردند سازمان ملل جایی که صلح ایجاد میکنند اما ترامپ در اینجا بر طبل جنگ کوبید.همه گفتند این سخنرانی نامناسب و غیر قابل قبول بود.

  وی ادامه داد: نخست وزیر پیشین سوئد هم گفت این سخنرانی اشتباه،در زمان اشتباه و برای مخاطبین اشتباه بود!

  آصفی با بیان اینکه شخصیت های دیگر هم همین جور موضع گرفتند،تصریح کرد: هیچ آدم سیاسی از این سخنرانی استقبال که نکرد هیچ،علیه آن هم صحبت کرد.

  سخنگوی سابق وزارت امور خارجه بیان داشت: هنگام سخنرانی هم به جز نیمکت رژیم صهیونیستی و آمریکا و سعودی ها هیچ کس برای ترامپ کف نزد، این موضوع به حدی آشکار بود که بی بی سی هم در خبرش اعلام کرد.بی بی سی گفت هیچ کس برای ترامپ إبراز احساسات نکرد.

  وی با بیان اینکه جامعه جهانی نه با اظهارات ترامپ موافق است نه میپذیرد و نه با این سخنرانی ها به وجد می آید، گفت: جو محل سخنرانی رییس جمهور آمریکا این موضوع را نشان می داد.

   

  آصفی با اشاره به اینکه اظهاراتی که ترامپ کرد نشان میدهد که پول های سعودی در او تاثیر گذاشته و باید حق نمک را ادا کند و بلاخره چند صد میلیارد دلار قرارداد بستن این سخنان را هم به دنبال خواهد داشت،تاکید کرد: نتانیاهو هنگام سخنرانی ترامپ بیشتر از همه به وجد آمد و او که سمبل رژیم کودک کش است،از این سخنرانی استقبال کرد.

   

  سخنگوی سابق دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه وقتی بک رژیم وحشی کودک کش از یک سخنرانی ابراز خرسندی میکند،معلوم است که چه خبر است، صحبتهای ترامپ همان صحبت های نتانیاهو بود با شکلی دیگر که زیاد با هم فرق نمیکنند.

   آصفی با بیان اینکه ترامپ امروز درباره حمایت ایران از بشار أسد سخن گفت،افزود: بشار حکومت مردمی است و ترامپ از یک طرف ادعا میکند که با تروریستها مخالف است .حالا مخالفین بشار أسد تروریستها هستند،بنابراین اگر ترامپ با تروریست مخالف است که باید کمک کند بشار در قدرت بماند!نه اینکه از همه امکانات برای ساقط کردن او استفاده کند که البته هم نمیتواند. این یک دروع است و ترامپ در حالی که ادعا میکند با تروریستها مخالف است ،با دولت قانونی مه مخالف تروریست است سر جنگ دارد و جمهوری اسلامی ایران را متهم میکند که چرا از بشار أسد حمایت میکند.

   وی ادامه داد:نمونه دیگر اینکه ترامپ اشاره میکند من دوست مردم ایران هستم و مردم ایران خوب هستند.اگر مردم ایران اینطور هستند و تو به آنها علاقه داری چرا برای سفر آنان به آمریکا محدودیت گذاشته ای؟مردم عادی ما که در هیچ موضوع تروریستی و اقدامات خشونت بار که دخالت نداشته اند و آن برجهای دو قلو هم که معلوم نشد ،آخرش چه شد همه کار اتباع سعودی بود.

  آصفی با اشاره به اینکه ترامپ در حالی که از مردم ایران سخنرانی میکند ،در همان حال برای این افراد منع ورود به آمریکا بوجود می آورد،تاکید کرد: این هم یکی از دروغ های رسواکننده اوست و اینکه میگویم ترامپ در امر سیاست باید کار آموزی کند و دروغ گوی خوبی هم نیست،این مصادیق است.

   سخنگوی اسبق دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه ترامپ در سخنرانی امروز خود به موشکهای ما هم اشاره داشت،گفت:وقتی شما به همه دشمنان ما اسلحه و سلاح میدهی و آنها را مجهز میکنی و قراردادهای ۴٠٠-۵٠٠میلیارد میبندید انتظار دارید جمهوری اسلامی دست روی دست بگذارد و هیچ اقدامی در جهت تقویت بنیه دفاعی خود انجام ندهد.این هم یکی از همان حرفهای است که جامعه جهانی اصلا نمیپذیرد.

   

  آصفی با بیان اینکه سخنرانی ترامپ باعث رسوایی آمریکا شد و آمریکا را خیلی بی اعتبار کرد، تاکید کرد: آمریکا بیشتر از جمهوری اسلامی به برجام نیاز داشت .اگر آمریکا نیاز نداشت آقای کری ٢٠روز با پای شکسته و گچ گرفته در وین نمی ماند که به توافق برسد.اگر ترامپ خودش همان زمان بود او چهل روز در وین مینشست.اکنون هم اظهارات او مصرف داخلی دارد و علیه دولت قبل آمریکا سخن میگوید اما از جیب ما هزینه نکند.

  وی ادامه داد:دولت قبل آمریکا به سر و سینه اش میزد تا برجام را بدست آورد و ترامپ هم چون در انتخابات یک چیزهایی را گفته حالا دارد پافشاری میکند و نهایتا هم از برجام خارج نمیشود.

   سخنگوی اسبق وزارت خارجه بیان داشت: آمریکا تلاش کرده ما از منافع برجام هیچ استفاده نکنیم و محدودیت ها را از طریق برجام تلاش میکند به ما اعمال کند.

  اگر روزی برجام از هم بپاشد،آمریکا روزی باید بیاید و با ما مذاکره کند که ما به جای ٢٠هزار سانترفیوژ،۴٠هزار سانترفیوژ خواهیم داشت. آمریکایی ها این موارد را میدانند و میفهمند به همین دلیل هم از برجام خارج نخواهد شد.

   آصفی اضافه کرد: نطق ترامپ، نطق بسیار بدی برای دولت آمریکا بود و باعث رسوایی آنان شد و به نظرم روحانی پاس گل خوبی دریافت کرده و او در سخنرانی خود محکم و مستدل و از موضع بالا میتواند دولت آمریکا را مفتضح کند و پرده بردارد از حرکات زشت این دولت.

  وی با تاکید بر اینکه به نظرم پاسخ گل خوبی ترامپ به روحانی داد که باید استفاده شود، گفت: اگر ریاست جمهوری ترامپ به سرانجام هم برسد،او رییس جمهوری چهار ساله خواهد بود و باید کمی از گذشتگان و پیشینیان خود درس بگیرد و در سه سالی که مانده خودش و چهره آمریکا را بازسازی کند.

  آصفی خاطرنشان کرد: به هر حال تاریخ مصرف اینگونه اظهارات گذشته و آقای ترامپ در دوران جنگ سرد زندگی میکند.

  انتهای پیام/

   

  آصفی: سخنرانی ترامپ باعث رسوایی آمریکا شد 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.