• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عملیات تروریستی در اتحادیه اروپا افزایش می­‌یابد
  کد خبر : 2046833

  عملیات تروریستی در اتحادیه اروپا افزایش می­‌یابد

  عملیات تروریستی در اتحادیه اروپا افزایش می­‌یابدReviewed by on Sep 19Rating: «مهدی فتحی»، کارشناس مسائل اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص پیامدهای بازگشت اروپایی­‌های ملحق شده به داعش به این اتحادیه با توجه به اینکه ۲۵۰۰ اروپایی در عراق و سوریه برای داعش می‌جنگند، با اشاره به اینکه عملیات تروریستی در اتحادیه…

  عملیات تروریستی در اتحادیه اروپا افزایش می­‌یابدReviewed by on Sep 19Rating:

  «مهدی فتحی»، کارشناس مسائل اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص پیامدهای بازگشت اروپایی­‌های ملحق شده به داعش به این اتحادیه با توجه به اینکه ۲۵۰۰ اروپایی در عراق و سوریه برای داعش می‌جنگند، با اشاره به اینکه عملیات تروریستی در اتحادیه اروپا افزایش می­‌یابد، بیان داشت: به احتمال بسیار بازگشت اروپایی­‌های ملحق شده به داعش به این اتحادیه خطری برای امنیت مردم و دولت‌های اروپا خواهد بود.

  وی با توجه به پیامدهای بازگشت داعشی­‌های اروپایی گفت: این تروریست­ها که به کشورهای خود برمی­‌گردند، احتمالاً دست به اقدامات تروریستی می­‌زنند. کشورهای اروپایی در اوایل بحران سوریه مانعی برای آن‌ها ایجاد نکردند. اکثر این تروریست‌ها از خاک ترکیه به سوریه وارد شدند.

  کارشناس مسائل اروپا با تأکید بر چالش­‌های اتحادیه اروپا در قبال تروریست­‌ها اشاره داشت: اروپایی‌ها ارزیابی نمی­‌کردند که این گروه‌های تروریستی خطر و تهدیدی برای این اتحادیه باشد. آن­ها ممکن است که در ابتدای شروع بحران سوریه اغماض کرده باشند و سیاست آن‌ها در آن موقع عبارت بود از اینکه دولت سوریه تضعیف شود.

  وی با اشاره به موضع اتحادیه اروپا به دنبال امکان بازگشت تروریست­‌ها به این اتحادیه یادآوری کرد: اروپایی­‌ها اجازه دادند که این تروریست­‌ها به خاک سوریه وارد شوند و جلوی آن‌ها را نگرفتند. اکنون که بحران سوریه در حال فروکش کردن است، تروریست‌های اروپایی در حال بازگشت به سمت این اتحادیه هستند. اولین اقدام اروپایی‌ها عبارت است از اینکه به آن‌ها اجازه ورود ندهند.

  فتحی با توجه به امکان وقوع اتفاقات تروریستی در اروپا گفت: حضور گروه­های تروریستی در اروپا ممکن است موجب بروز حوادث تروریستی در آینده شود. تروریست­ها در عمل نشان دادند که هیچ معیاری را نمی­‌پذیرند و دست به اقدامات تروریستی می­‌زنند.

  وی با تأکید بر اشتباه نخست اروپایی­‌ها در قبال داعش مطرح کرد: تعداد بسیاری از افرادی که اخیراً در قالب مهاجر وارد کاخ آلمان شده‌اند، گروه‌های تروریستی هستند. آن‌ها با پاسپورت‌های جعلی به خاک آلمان وارد شده‌ بودند. دولت‌های اروپایی اکنون قربانی سهل‌انگاری تفکرات اولیه خود شده‌اند که در روزهای نخست جنگ سوریه اقدام جدی در قبال این قضیه نکردند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.