• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فراکسیون های کردی در پارلمان عراق بغداد را به مقصد اربیل ترک کردند
  کد خبر : 2046624

  فراکسیون های کردی در پارلمان عراق بغداد را به مقصد اربیل ترک کردند

  فراکسیون های کردی در پارلمان عراق بغداد را به مقصد اربیل ترک کردندReviewed by on Sep 19Rating: اشواق جاف عضو کرد پارلمان عراق با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: تمامی فراکسیون های کردی در پارلمان عراق در مخالفت با تلاش پارلمان برای منحل کردن شورای استانی کرکوک، بغداد را ترک کرده…

  فراکسیون های کردی در پارلمان عراق بغداد را به مقصد اربیل ترک کردندReviewed by on Sep 19Rating:

  اشواق جاف عضو کرد پارلمان عراق با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: تمامی فراکسیون های کردی در پارلمان عراق در مخالفت با تلاش پارلمان برای منحل کردن شورای استانی کرکوک، بغداد را ترک کرده و راهی اربیل شدند.
  وی افزود: ما امروز نشست پارلمان عراق را بایکوت کردیم چون پارلمان قصد داشت درخواست نیاز اوغلو یکی از اعضای ترکمان پارلمان عراق برای به رای گذاشتن انحلال شورای استانی کرکوک را در برنامه کاری خود قرار دهد.
  به گفته این عضو کرد پارلمان عراق تمامی فراکسیون های کردی در پارلمان عراق تصمیم گرفتند نشست فردا سه شنبه پارلمان عراق را بایکوت کرده و در نشست ها حضور نداشته باشند.
  اشواق جاف تاکید نمود به ریاست پارلمان عراق اعلام کردیم هر موضوعی در ارتباط با سلب رای اعتماد از رئیس جمهوری، منحل کردن شورای استانی کرکوک و قانون شماره ۳۸ انتخابات در کرکوک در برنامه کاری پارلمان عراق قرار بگیرد باعث خواهد شد نشست پارلمان را بایکوت کنیم.
  وی اضافه کرد فراکسیون های کردی برای هماهنگی بیشتر در این خصوص به زودی تشکیل جلسه خواهند داد.
  پارلمان عراق بدنبال تصمیم شورای استانی کرکوک برای مشارکت در همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق رای به برکناری دکتر نجم الدین کریم استاندار کرکوک داد و همزمان بدلیل عدم پایبندی استاندار این استان به تصمیم اتخاذ شده نمایندگان پارلمان عراق در تلاش برای منحل کردن شورای استانی کرکوک و سپردن مدیریت استان به یک فرد نظامی می باشند.
  این تنش ها بعد از آن شدت یافت که استاندار کرکوک اقدام به برافراشتن پرچم اقلیم کردستان عراق بدون توجه به موضوع حاکمیت سیاسی عراق در کرکوک کرد و در بحث مشارکت استان کرکوک در همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق نیز مخالفت ترکمان ها و اعراب این استان را با آن نادیده گرفت.
  مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق به همراه شماری از احزاب کرد عراقی در تلاش است همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق بدون توجه به مخالفت های بین المللی و داخلی در سه استان اقلیم و مناطق مورد مناقشه برگزار کند.
  خاورم**۳۵۱*۴*شبس*۱۴۸۸ *انتشار دهنده: بهمن بامداد**

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.