• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » جدایی طلبی بعد تکفیر
  کد خبر : 2046562

  جدایی طلبی بعد تکفیر

  جدایی طلبی بعد تکفیرReviewed by on Sep 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، حالا که نسخه داعش وگروههای تکفیری درحال پیچیدن است ،نسخه جدید تری در حال تجویز است و آن تجزیه طلبی است . داستان همه پرسی کردستان عراق از همین نسخه است تضعیف حکومت مرکزی بهانه…

  جدایی طلبی بعد تکفیرReviewed by on Sep 18Rating:

  جدایی طلبی بعد تکفیربه گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، حالا که نسخه داعش وگروههای تکفیری درحال پیچیدن است ،نسخه جدید تری در حال تجویز است و آن تجزیه طلبی است . داستان همه پرسی کردستان عراق از همین نسخه است تضعیف حکومت مرکزی بهانه و وسوسه این کاراست .

  درجنوب شرق گروهکی که با تکفیر در پی جذب بود این روز ها شعار جمع شدن سکولارها و ومذهبی را می دهد.گویا متوجه خالی برگشتن بشقاب ها وقاشق ها از درب بهشت شده اند و این بار می خواهند با بستن دستمالی به اسم پرچم به جلیقه ها ، افرادی را فریب دهند وجذب کنند.

  البته طبق معمول رسانه های غربی خوراک فکری تجزیه طلبی را تامین می کنند این دلسوزان جهان اسلام ! انگار فراموش کرده اند که چه کسانی این مرزها و این نقشه جغرافیایی را برای منطقه طراحی کردند. بنابراستدلال تمام اندیشمندان این طراحی دلسوزان غربی برای مرزهای اسلامی در گذشته برای ایجاد اختلاف و درگیری های امروز بوده است.

  ازطرفی دیگر این سوال برای این مدعیان دمکراسی مطرح است که چرا خودشان درپی استقلال ایالت ها واقلیت های خود نیستند .چرا کانادا ،انگیس ، امریکا اجازه تجزیه طلبی در کشور خود را نمی دهند.

  چرا خود امریکا باوجود اینکه ذیحق ترین ومناسب ترین کشور برای استقلال ایالت های مختلف است ، اجازه استقلال طلبی نمی دهد و تاکید برمتحده بودنش دارد . چرا جدایی طلبی برای جهان اسلام یک حق مدنی تلقی می شود ولی در ایالات متحده امریکا مغایر با امنیت ومصلحت ملی است .

  اتفاقا برعکس نسخه غربی امریکایی ، نسخه فکری و عقیدتی جهان اسلام که سفارش پیامبرشان است ، نسخه اتحاد ،پیوستن ، یکی شدن وبزرگ شدن است نه تجزیه وکوچک شدن .

  یادداشت_روز ؛احمدملاشاهی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.