• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » روزنامه نگار الجزایری:اگر بحران سوریه ‘انقلاب مسالمت آمیز’ است، ما نمی خواهیم
  کد خبر : 2046364

  روزنامه نگار الجزایری:اگر بحران سوریه ‘انقلاب مسالمت آمیز’ است، ما نمی خواهیم

  روزنامه نگار الجزایری:اگر بحران سوریه ‘انقلاب مسالمت آمیز’ است، ما نمی خواهیمReviewed by on Sep 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، حده حزام روز دوشنبه در مقاله ای نوشت: به نظر می رسد «نورالدین بوکروح » وزیر سابق بازرگانی در میان مردم نیست و به دور از الجزایری ها زندگی می کند،…

  روزنامه نگار الجزایری:اگر بحران سوریه 'انقلاب مسالمت آمیز' است، ما نمی خواهیمReviewed by on Sep 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، حده حزام روز دوشنبه در مقاله ای نوشت: به نظر می رسد «نورالدین بوکروح » وزیر سابق بازرگانی در میان مردم نیست و به دور از الجزایری ها زندگی می کند، او خواستار انقلاب مسالمت آمیز الجزایری ها برای تغییررژیم شده است، رژیمی که او خود قبلا جزء آن بوده و هنوز هم هست، من شخصا وقتی عبارت انقلاب مسالمت آمیز را می بینم یا می شنوم، یاد سوریه می افتم که ابتدا اتفاقات این کشور با این شعار آغاز شد و بعد کار به تیراندازی و خودروهای بمب گذاری شده و ویرانی کشید و گروه های زیادی مانند جبهه النصره ، داعش و ارتش آزاد در این کشور تشکیل شدند، هدف همه آن ها یکی بود، ویران کردن کشوری که اساس آن همزیستی مسالمت آمیز طوایف و مذاهب مختلف بود و مردم در آن در صلح و آرامش زندگی می کردند بعد همان مردم، آواره اردوگاه ها و سوار بر امواج مرگ شدند.
  سردبیر الفجر که نگاه منتقدانه ای به کل الجزایر دارد و پیوسته از کمبود ها و کاستی ها انتقاد می کند ، در ادامه نوشت: همه ما برای تحقق یک جامعه توسعه یافته و مردم سالار، و داشتن کشوری با اقتصاد متنوع و نداشتن جوانان بیکار تلاش می کنیم اما انقلاب و کودتا و اصطلاحاتی مانند این وحشتناک است، در خانه ای امن و پر از امکانات رفاهی بر صندلی نشستن و از طریق شبکه های اجتماعی خواستار انقلاب شدن ساده است اما نتیجه چه؟
  حده حزام در ادامه افزود: اکنون دیگر هیچ شهروند الجزایری حتی با دعوت رسمی برای انقلاب به خیابان ها نمی آید، هیچ کس نمی خواهد ما به نقطه صفر و دوران تاریک و سیاه دهه نود بازگردیم ، ما هنوز هم بهای آن روزهای سیاه را می پردازیم ، اگر مردانی بزرگ در آن زمان در الجزایر نبودند، همه جای کشور اکنون همانند دیر الزور و موصل بود.
  این نویسنده الجزایری در پایان گفت: آیا آقای بوکروح تضمین می دهد که انقلاب در الجزایر با وجود برخی گروه های فعال که باعث ایجاد کینه توزی می شوند و دیگران را تکفیر می کنند ، مسالمت آمیز باقی بماند؟ نظریه پردازی با سکونت در کاخ های مرمرین ساده است، اما جناب وزیر آیا شما و فرزندانتان در صف اول این انقلاب در میان مردم خواهید بود؟
  نورالدین بوکروح وزیر پیشین بازرگانی الجزایر که هم اکنون جزء مخالفان سرسخت «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری الجزایر است ، طی روزهای گذشته از مردم این کشور خواست دست به انقلابی مسالمت آمیز ضد نظام حاکم بزنند. وی همچنین از ارتش این کشور نیز خواسته بود کودتا کند و رئیس جمهوری را برکنار کند.
  الجزایری ها دهه نود قرن گذشته را که درگیری های داخلی شدیدی در این کشور روی داد، دهه سیاه و دهه کشتار می نامند و با وحشت از این دوران یاد می کنند.
  گفته می شود طی این دهه حدود ۲۰۰هزار نفر در نقاط مختلف الجزایر کشته شدند و مردم ، هر روز، سرهای بریده را در گوشه وکنار خیابان می دیدند.
  خاورم **۲۰۴۱**۱۰۴۹
  مترجم: سید شاهپور حسینی / انتشاردهنده : مریم کاظمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.