• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پیروزی‌های پی در پی ارتش سوریه شتاب دهنده حل و فصل سیاسی بحران
  کد خبر : 2046247

  پیروزی‌های پی در پی ارتش سوریه شتاب دهنده حل و فصل سیاسی بحران

  پیروزی‌های پی در پی ارتش سوریه شتاب دهنده حل و فصل سیاسی بحرانReviewed by on Sep 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الثوره سوریه، در نتیجه پیروزی ها در میدان های نبرد و نزدیک شدن حل بحران در سوریه نقشه سیاسی ششمین مرحله نشست…

  پیروزی‌های پی در پی ارتش سوریه شتاب دهنده حل و فصل سیاسی بحرانReviewed by on Sep 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الثوره سوریه، در نتیجه پیروزی ها در میدان های نبرد و نزدیک شدن حل بحران در سوریه نقشه سیاسی ششمین مرحله نشست آستانه ترسیم می شود.

  در نتیجه این نشست ادلب و حومه آن به منطقه کاهش تنش وارد می شوند. این نشان دهنده اصول و روش جدیدی برای تحرک به سمت صلح، ثبات و آرامش در سوریه و آغاز روند سیاسی بر پایه قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و تقویت ثبات برای پیش بردن روند سیاسی است.

  موفقیت آمیز بودن نشست آستانه برای آمریکا که برای هدف قراردادن نقش مثبت ایران در تضمین امنیت منطقه تلاش می کند، خوشایند نیست. آمریکا تلاش می کند در مسیر حل سیاسی بحران سوریه سنگ اندازی کند.

  به ویژه این در شرایطی است که طرح ویرانگرا آن برای تجزیه منطقه و گسترش آشوب با شکست روبرو شده است. رویاهای آمریکا برای تسلیم سازی کشورهای منطقه به باد رفته است و طرح های این کشور که برای پیاده سازی آنها بر روی گروه های مسلح شرط بندی کرده بود با شکست محاصره دیرالزور و آزادسازی مناطق راهبردی سوریه ناکام ماند. این موضوعی است که شوک دردناکی به واشنگتن و همپیمانان آن وارد کرده است.  

  محاسبه های آمریکا با پیروزی ها در آزادسازی فرودگاه دیرالزور و مناطق کوهستانی الثرده سازگار نیست. این مناطق همانند گردنبند نجاتی برای داعش به شمار می رفتند. در نتیجه، بازپسگیری این مناطق برای آمریکا و همپیمانان آن تنگنای واقعی به شمار می رود.

  نشست آستانه در این مرحله پس از پیروزی ها در میدان های نبرد و سیاست با نشست های پیش از این متفاوت است. این پیروزی ها پایه اساسی در هرگونه تلاش های منطقه ای و بین المللی برای حل بحران سوریه به شمار می رود. مهمترین مساله شکست گروه های مسلح تکفیری است که دیگر پس از شکست های دردناک برای آغاز حمله ناتوان هستند.

  تردیدی نیست که راه حل سیاسی بحران سوریه نه در آستانه و نه در ژنو آماده می شود. بلکه تصمیم برای حل سیاسی این بحران با مقاومت سوریه و ادامه پیروزی ها در میدان های نبرد و فراهم کردن زمینه از طریق آشتی ملی و آغاز گفت‌وگوهای سوری سوری به وجود می آید. از این رو، با دست گرفتن زمام امور و تحمیل واقعیت ها می توان در برابر گستاخی ها و باج خواهی های آمریکا ایستاد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.