• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » روایت رسانه های یونان از هشدار شدید رهبر ایران نسبت به تداوم خصومت آمریکا
  کد خبر : 2046205

  روایت رسانه های یونان از هشدار شدید رهبر ایران نسبت به تداوم خصومت آمریکا

  روایت رسانه های یونان از هشدار شدید رهبر ایران نسبت به تداوم خصومت آمریکاReviewed by on Sep 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از سامانه پرشمارگان ‘ این’ ، آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران به آمریکا هشدار شدید داد و افزود: هر گونه اشتباه توسط کشور…

  روایت رسانه های یونان از هشدار شدید رهبر ایران نسبت به تداوم خصومت آمریکاReviewed by on Sep 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از سامانه پرشمارگان ‘ این’ ، آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران به آمریکا هشدار شدید داد و افزود: هر گونه اشتباه توسط کشور قلدورمابانه آمریکا در قبال توافقنامه برچام با جواب قاطع و سریع جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.
  این سامانه خبری یونان،سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران را در جواب ادعای ‘ دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه ایران روح برجام را نقض کرده است، ارزیابی کرد.
  سامانه خبری این نوشت:رهبر انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد که ملت ایران در قبال خواسته های کشوری که قلدور مابانه عمل می کنند، برخورد قاطع خواهد کرد و تحت هیچ شرایطی ملت بزرگ ایران این گونه قلدوری ها را از هیچ کسی نخواهد پذیرفت و آمریکا باید دست از زورگویی و دروغگویی درباره ملت ایران بردارد.
  رسانه یونایی افزود: آمریکا هنوز موضع قاطعی درباره باقی ماندن به تعهدات کشورش در توافقنامه برجام که برای کاهش فعالیت های هسته ای و در مقابل لغو تحریم ها علیه این کشور که در سال ۲۰۱۵ میلادی به امضای پنج قدرت بزرگ جهان و منجمله خود آمریکا با ایران رسیده است، را اتخاذ نکرده است و این امر باید تا اواسط ماه اکتبر( آبان ماه) سال جاری اتخاذ و اعلام شود، این در حالی است که ترامپ ایران را به نقض روح این توافقنامه متهم می کند.
  سامانه خبری این یونان ادامه داد: رهبر عالی ایران تصریح کردکه این توافقنامه را خود آمریکایی ها و دیگر قدرت های جهانی متعهد به اجرای آن شده اند، موضع آمریکا در قبال این تعهدات و توافق بسیار نا عادلانه و به دور از منطق است.
  همچنین روزنامه یونانی زبان’ کاتی مرینی’ در شماره امروز خود نوشت: رئیس جمهوری آمریکا به رغم اظهارات بر علیه ایران در باره توافقنامه برجام، تحریم هایی که به دلیل برنامه هسته ای برعلیه این کشور تصویب و پس از توافق توسط دولت واشنگتن بطور موقت لغو گردیده بود را دوباره برای مدت سه ماه تمدید کرد و این در واقع عقب نشینی دولت ترامپ در قبال برنامه هسته ای ایران و تحت فشار افکار عمومی جهانی و همپیمانان واشنگتن است .
  این روزنامه همچنین نوشت:برجام یک توافقنامه بین المللی است که کشورهای قدرتمند و همپیمانان آمریکا و خود واشنگتن آن را امضاء و قبول مسئولیت و تعهدکرده اند، مضافا این توافقنامه مورد تائید و تصویب شورای امینت سازمان ملل متحد است.
  تحلیلگران معتقدند که آمریکا تحت فشار رژیم اسرائیل درصدد مانع تراشی در روند اجرای برجام برآمده است اما چنانچه این کشور به تعهدات و امضای خود، عمل نکند به اعتبار بین المللی دولت واشنگتن لطمه شدیدی وارد خواهد آمد.
  کارشناسان و تحلیلیگران همچنین عقیده دارند که دیگر همپیمانان آمریکا راضی به ادامه تحریم و آغاز چالش جدیدی با جمهوری اسلامی ایران نیستند ، زیرا بخوبی می دانند که ایران کشوری است که نقش مهمی را در مبارزه با تروریسم از یکسو ایفا می کند و از سوی دیگر نیازمند بودن اروپا به بازار بزرگ این کشور دیگر با بهانه های واهی که آمریکا و رژیم اسرائیل مطرح می کنند، تن در نخواهند داد.رئیس جمهوری آمریکا در اتخاذ تصمیم درباره برجام با مشکلات جدی روبه رو است.
  شبد**اروپام**۴۶۲**۱۰۱۰
  انتشار:حسن معظمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.