• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » روحانی در سازمان ملل ابعاد نسل کشی مسلمانان روهینگیا را تشریح کند/ تبعات همه پرسی را به مسئولان اقلیم کردستان گفته اند
  کد خبر : 2046121

  روحانی در سازمان ملل ابعاد نسل کشی مسلمانان روهینگیا را تشریح کند/ تبعات همه پرسی را به مسئولان اقلیم کردستان گفته اند

  روحانی در سازمان ملل ابعاد نسل کشی مسلمانان روهینگیا را تشریح کند/ تبعات همه پرسی را به مسئولان اقلیم کردستان گفته اندReviewed by on Sep 17Rating: «هادی شوشتری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به سفر رئیس جمهوری به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: انتظار می رود…

  روحانی در سازمان ملل ابعاد نسل کشی مسلمانان روهینگیا را تشریح کند/ تبعات همه پرسی را به مسئولان اقلیم کردستان گفته اندReviewed by on Sep 17Rating:

  «هادی شوشتری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به سفر رئیس جمهوری به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: انتظار می رود دکتر روحانی از فرصت حضور در مقر سازمان ملل استفاده کرده و علاوه بر طرح مواضع رسمی ایران در خصوص مسائل بین المللی و جهان اسلام، ظلم و جنایتی که در حق مسلمانان میانمار شده است را در دیدارها و نشست های جانبی در سازمان ملل مطرح کند.
  شوشتری حضور و سخنرانی دکتر روحانی در هفتاد و دومین مجمع عمومی ملل متحد را فرصت مغتنمی دانست تا وی مواضع رسمی جمهوری اسلامی ایران را در خصوص مسائل جهانی و منطقه ای بیان کند.

  **سیاست ایران در مجامع جهانی صندلی خالی نیست
  شوشتری با بیان این که «سیاست ایران صندلی خالی نیست»، تاکید کرد: ما باید از همه فرصت ها و ظرفیت های در مجامع و نشست های بین المللی استفاده کنیم و دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران را نسبت به مسائل جهانی به خصوص مسائل مربوط به جهان اسلام و منطقه ای که در آن زندگی می کنیم تشریح کنیم.
  نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور هیات دیپلماتیک همراه رئیس جمهوری در نیویورک و برنامه هایی که وزارت امور خارجه برای این سفر در نظر گرفته اند، گفت: با توجه به شناختی که از رویکردهای رئیس جمهوری داریم و بر اساس سوابق حضور دکتر روحانی در سازمان ملل در سال های گذشته، سخنرانی های رئیس جمهوری چه در مجمع عمومی و چه در نشست های جانبی همواره با استقبال رهبران جهان و رسانه های خارجی روبه رو بوده است.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری صبح امروز -یکشنبه- در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و دیپلماتیک به همراه تعدادی از اعضای هیات دولت برای حضور و سخنرانی در هفتادو دومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک شد.
  رئیس جمهوری قرار است روز چهارشنبه ۲۹ شهریور ساعت ۱۱ تا ۱۲ ظهر به وقت نیویورک در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند.
  دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا، دیدار با مسلمانان و نخبگان فرهنگی و سیاسی آمریکا، گفت و گو با نمایندگان رسانه ها و مطبوعات و مصاحبه با برخی شبکه های آمریکایی و دیدار با سران برخی کشورهای شرکت کننده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد برخی از برنامه های روحانی در این سفر است.

  **بیانیه ۱۴ بندی کمییسون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس
  نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن نسل کشی مسلمانان در روهینگیا در میانمار گفت: کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هفته گذشته یک جلسه فوق العاده درخصوص جنایات اخیر در میانمار و نسل کشی مسلمانان روهینگیا داشت.
  شوشتری افزود: در این جلسه پس از استماع گزارش ارائه شده از سوی معاونت آسیا و اقیانوسه وزارت امور خارجه، در خصوص آخرین ملاقات های سفیر(آکریدیته) ایران در تایلند در میانمار، موارد بررسی و جمع بندی شد و اقدامات لازم و ضروری در قالب یک بیانیه ۱۴ بندی صادر شد.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، در پی حملات ۲۵ اوت (سوم شهریور) ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، دست کم ۴۰۰ تن کشته شدند و نزدیک به ۱۲۵ هزار روهینگایی نیز به بنگلادش گریختند و این موضوع بحران انسانی را در پی داشته است.
  روهینگیایی ها اقلیتی مسلمان در کشور عمدتا بودایی میانمار هستند که میانمار آن ها را بنگلادشی و دولت بنگلادش آنها را میانماری می دانند.
  کشتار مسلمانان روهینگیایی در میانمار در روزهای اخیر شدت گرفته و این دومین بار در سال جاری میلادی است که خشونت ها علیه مسلمانان، موج عظیمی از آوارگان را به وجود می آورد.
  بر اساس گزارش کمیساریای پناهندگان سازمان ملل، در روزهای اخیر ده ها هزار تن از مسلمانان اقلیت روهینگیایی برای فرار از خشونت ها، با قایق و پای پیاده از مرز میانمار عبور کرده و وارد بنگلادش شده اند.
  دولت میانمار اعلام کرده که بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ خانه در شمال غرب این کشور و در استان راخین در یک هفته تنش در این استان، در آتش سوخته است.
  وضعیت جمعیت حدود یک میلیون و یکصد هزار نفری مسلمانان روهینگیایی و نحوه برخورد با آن ها، بزرگ ترین چالش «آنگ سان سوچی» رهبر ملی میانمار است که برخی ها از او به دلیل سکوت برابر نارضایتی‌ های این جامعه اقلیت انتقاد می‌ کنند.

  **همه پرسی استقلال اقلیم کردستان مغایر با منافع عراق و کشورهای منطقه است/ اکثر کشورهای منطقه مخالفند
  این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص همه پرسی در اقلیم کردستان عراق نیز گفت: اکثر کشورهای منطقه و همچنین نهادهای بین المللی با برگزاری این همه پرسی مخالف هستند و آن را در راستای منافع منطقه تلقی نمی کنند.
  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به هویت و سابقه تاریخی عراق به عنوان یک واحد و کشور یکپارچه اشاره کرد و گفت: در این کشور، اقوام مختلف اعم از کرد و عرب و همچنین مذاهب مختلف شیعه و سنی در یک واحد سرزمینی در طول سال های طولانی زندگی مشترک و مسالمت آمیز داشته اند و اقدام به برگزاری همه پرسی استقلال در اقلیم کردستان مغایر با حفظ این هویت تاریخی و موازین و منافع عراق و همسایگان آن در منطقه است.
  این نماینده مجلس با تاکید بر این که برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان مغایر با معاهدات بین المللی و حفظ تمامیت ارضی عراق است، گفت: اکثر مقامات و مسئولان در کشورهای منطقه نیزعواقب و تبعات این همه پرسی را به مسئولین اقلیم کردستان نیز اعلام و تاکید کرده اند که از این اقدام منصرف بشوند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، پارلمان اقلیم کردستان عراق روزجمعه درحالی که از سوی پنج حزب سیاسی بایکوت شده بود بصورت فوق العاده تشکیل جلسه داد و با هیات رئیسه جدید کمیسیون عالی انتخابات در اقلیم کردستان عراق را موظف به برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق در ۲۵ سپتامبر برابر با سوم مهرماه سال جاری کرد.
  این در حالی است که شمار زیادی از احزاب کرد عراقی و شخصیت های سیاسی برگزاری همه پرسی را تهدیدی برای آینده اقلیم به شمار می آورند و بر این باور هستند که برگزاری همه پرسی در چنین شرایطی اشتباه است.
  سیام**۳۰۷۰**
  خبرنگار: داود نخ کوب نیاسر**انتشار دهنده:امیرکاردان راد

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.