• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ترکیه با ۶ هزار نظامی در حال آماده سازی نیرو برای حضور در ادلب است
  کد خبر : 2046112

  ترکیه با ۶ هزار نظامی در حال آماده سازی نیرو برای حضور در ادلب است

  ترکیه با ۶ هزار نظامی در حال آماده سازی نیرو برای حضور در ادلب استReviewed by on Sep 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، روزنامه استار ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد که عناصری از القاعده در محدوده منطقه بدون درگیری در ادلب حضور دارند که بیرون راندن آنها با اقدام نظامی انجام…

  ترکیه با ۶ هزار نظامی در حال آماده سازی نیرو برای حضور در ادلب استReviewed by on Sep 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، روزنامه استار ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد که عناصری از القاعده در محدوده منطقه بدون درگیری در ادلب حضور دارند که بیرون راندن آنها با اقدام نظامی انجام خواهد شد و برای این کار نیروهای روسی از طریق عملیات هوایی اقدام خواهند کرد و نیروهای مسلح ترکیه نیز به همراه نیروهای ارتش به اصطلاح آزاد سوریه نیز به صورت زمینی اقدام خواهند کرد.
  بر اساس مذاکرات آستانه ۶، مقرر شده است که طی ۲۰ روز سه منطقه تحت کنترل در ادلب ایجاد شود که بر این اساس منطقه غربی ادلب را که بزرگترین منطقه است، نیروهای ترکیه در اختیار خواهد گرفت.
  به نوشته استار، برای حضور در این منطقه نیروهای ترکیه روسیه در نیمه ماه اکتبر(اواخر مهرماه) عملیات مشترکی را علیه نیروهای القاعده و سایر نیروهای جنگجوی حاضر انجام خواهد داد و برای این امر روسیه نیز یک عملیات سه مرحله ای طراحی کرده است.
  این رسانه همچنین عنوان کرد: با توجه به این که از ۱۳۸ کیلومتر خط مرزی نزدیک به ادلب در مرزهای ترکیه بیش از ۱۲۰ کیلومتر در اختیار عناصر گروه تروریستی القاعده قرار دارد و ترکیه به طور مستقیم نمی تواند وارد ادلب شود، به همین منظور ترکیه عملیات نظامی علیه این تشکیلات تروریستی را انجام خواهد داد.
  به نوشته استار، علاوه بر این ترکیه مجبور است برای حضور در ادلب، عناصر القاعده را از منطقه غربی ادلب که بر اساس توافقنامه آستانه در اختیار ترکیه قرار گرفته تا منطقه عاری از تنش ایجاد کند، بیرون براند که این امر بدون درگیری نظامی ممکن نخواهد بود.
  بنا به ادعای این رسانه، روسیه و ترکیه توافق کرده اند در هنگام عملیات نظامی ترکیه، روسیه پشتیبانی هوایی کرده و اطلاعات نظامی لازم را در اختیار ترکیه قرار دهد ولی پاکسازی عناصر القاعده از منطقه توسط نیروهای نظامی ترکیه و ارتش به اصطلاح آزاد سوریه انجام خواهد شد.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرده است که بر اساس توافق مذاکرات ‘آستانه ۶’ در مناطق امن و در داخل محدوده منطقه کاهش تنش در ادلب با هدف نظارت و کنترل و پس از پاکسازی عناصر تروریستی، ۵۰۰ ناظر از سه کشور ایران، روسیه و ترکیه مستقر می شوند.
  هیات های ایران، روسیه و ترکیه روز جمعه با صدور بیانیه ای در نشست عمومی مذاکرات آستانه اعلام کردند که مناطق چهارگانه امن در سوریه مطابق تفاهم نامه چهارم ماه می ۲۰۱۷ (۱۴ اردیبهشت ۹۶) ایجاد می شود و سه کشور حامی این روند، نظام آتش بس را تضمین و بر ادامه مبارزه با تروریسم بین المللی تاکید دارند.
  ایران، روسیه و ترکیه همچنین برای ایجاد مرکز هماهنگی کنترل مناطق امن در سوریه توافق کردند و در این واحد با یکدیگر همکاری می کنند.
  مذاکرات آستانه که راهبرد آن پاییز سال گذشته در نشست مشترک وزیران امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه در مسکو اعلام شد، تصمیم همگرایی سه کشور را برای کاهش دامنه درگیری ها، توافق جمعی مبارزه با تروریسم و همچنین برقراری آتش بس فراگیر در سوریه (از ۱۰ دی ماه ۹۵) در پی داشت که در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نیز تائید شده است.
  ایران، روسیه و ترکیه ۱۴ اردیبهشت در چهارمین دور مذاکرات آستانه، تفاهم نامه ایجاد مناطق امن را در سوریه امضا کردند که در برگیرنده مناطقی در استان های ادلب، بخش هایی از حمص، غوطه شرقی، درعا و قنیطره با هدف کاهش خشونت ها است.
  خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.