• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » میانگین دریافتی بازنشستگان ۷۵۰ هزار تومان است
  کد خبر : 2046089

  میانگین دریافتی بازنشستگان ۷۵۰ هزار تومان است

  میانگین دریافتی بازنشستگان ۷۵۰ هزار تومان استReviewed by on Sep 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، امیر پویان‌فر ظهر امروز در حاشیه آیین تکریم از بازنشستگان آموزش و پرورش اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر ۸۰۰ هزار بازنشسته فرهنگی داریم و از یک میلیون و ۳۷۰…

  میانگین دریافتی بازنشستگان ۷۵۰ هزار تومان استReviewed by on Sep 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، امیر پویان‌فر ظهر امروز در حاشیه آیین تکریم از بازنشستگان آموزش و پرورش اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر ۸۰۰ هزار بازنشسته فرهنگی داریم و از یک میلیون و ۳۷۰ بازنشسته صندوق کشوری ۶۰ درصد آن متعلق به آموزش و پرورش بوده و عظمت این ارگان را نشان میدهد.

  وی افزود: به دلیل کمبود بودجه که مانعی همیشگی در راه آموزش و پرورش است برای برگزاری این آیین از میان ۵۵ هزار نفر بازنشسته مجبور به انتخاب ۳۰۰ نفر از آنها بودیم که امری بسیار دشوار بود.

  رئیس کانون فرهنگیان بازنشستگان استان اصفهان با اشاره به اهداف و عملکرد کانون بازنشستگان در سال گدشته گفت: پیگیری مسائل حقوقی و معیشتی بازنشستگان در ۲ سال گذشته با دیدار با نمایندگان مجلس صورت گرفت و نتایج خوبی را به‌همراه داشت. در تهران تعدادی از بازنشستگان به صورت نمادین و اعتراضی اقداماتی را انجام دادند اما متاسفانه تنها ۱۰درصد از آنچه می‌خواستند را به دست آوردند.

  پویان‌فر با اشاره به تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری در سال ۸۶ بیان کرد: این قانون برای رسیدگی بیشتر به بازنشستگان تصویب شد اما طی ۱۰ سال گذشته هیچکدام از مادههای آن اجرا نشده به همین علت قدرت خرید بازنشستگان ۶۹.۷ درصد از بین رفته است.

  وی افزود: بر اساس ماده ۱۲۵ این قانون همه ساله باید براساس نرخ تورم حقوق بازنشستگان نیز افزوده شود اما این اتفاق صورت نمی‌گیرد برای همین فاصله بین حقوق دریافتی بازنشستگان با شاغلان به چشم میآید.

  رئیس کانون فرهنگیان بازنشستگان استان اصفهان با بیان اینکه بر اساس ماده ۶۵ این قانون همه ساله افزایشی که به حقوق شاغلان داده میشود باید به حقوق دریافتی بازنشستگان هم داده شود، تصریح کرد: ‌‌‌‌‌‌نه تنها این ماده بلکه کل قانون اجرایی نمیشود؛ در صورتی که اگر همترازی و همسانی در دریافتی حقوق شاغلان و بازنشستگان وجود داشته باشد تنها ۱۰درصد اختلاف بین آنها وجود خواهد داشت.

  وی خاطرنشان کرد: میانگین دریافتی بازنشستگان در حال حاضر براساس صندوق بازنشستگی ۷۵۰ هزار تومان است درحالی‌که براساس قانون نباید اختلافی به این بزرگی میان دریافتی شاغلین و بازنشستگان وجود داشته باشد.

  پویان‌فر افزود: تمام بازنشستگان در سطح کشور و استان به‌دنبال اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازی و همسانی هستند اما با وجود تصویب این قانون در ۱۰سال قبل متاسفانه هیچ نظارتی بر اجرای آن نمیشود.

  وی با بیان اینکه اکنون یک میلیون و ۳۰۰ بازنشسته اعم از آموزش وپروش و … در کشور وجود دارد، گفت: اگر این تعداد درصدد دریافت میزان حقوق عقب مانده خود برای رسیدن به حقوق شاغلان باشند رقمی نزدیک به ۲۵ هزار میلیارد تومان باید دریافت کنند.

  رئیس کانون فرهنگیان بازنشستگان استان اصفهان با اشاره به ماده ۸۶۵ قانون مدیریت خدمات کشوری بیان کرد: طبق این ماده خدمات رفاهی که بازنشستگان دریافت میکنند باید برابر با خدماتی که شاغلان دریافت میکنند، باشد.

  وی پیرامون بیمه مکمل بازنشستگان اظهار داشت: طبق قانون باید ۷۰ درصد بیمه مکمل بازنشستگان توسط بیمهگر و مابقی را فرد پرداخت کند در حالی‌که عکس این اتفاق وجود دارد و بیمهگر تنها ۳۰درصد را پرداخت خواهد کرد.

  پویان‌فر با بیان اینکه بیمهها تمایلی برای بیمه کردن بازنشستگان ندارند، افزود: در همه نظام‌ها بیمهگرها تمام گروههای جامعه را هدف خود قرار میدهند اما در جامعه ما کارگزاران بیمه رغبت و تمایل کمتری برای بیمه کردن بازنشستگان دارند.

  وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۵ طی دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار شد در بودجه سال ۹۶ ردیف ویژهای برای بازنشستگان در نظر گرفته شود و ۹۰درصد همسان سازیها اتفاق بیافتد.

  رئیس کانون فرهنگیان بازنشستگان استان اصفهان افزود: اما در زمان اجرا که قرار بود رقمی حدود ۱۸هزار میلیارد تومان به بازنشستگان اختصاص یابد تنها ۲میلیارد تومان آن به تصویب رسید.

  وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس توانستیم ۱۰درصد از حقوق دریافتی بازنشستگان و افرادی که حقوق کمتری دریافت میکردند را تا ۲۷درصد افزایش دهیم.

  پویان‌فر گفت: جامعه آماری نشان میدهد تعداد بازنشستگان سالانه در حال افزایش است و اکنون ۶ میلیون بازنشسته وجود دارد که تا ۲ سال آینده به ۱۰ میلیون خواهد رسید لیکن نیازمند برنامهریزی دقیقتر و حمایت بیشتر در تمام مسائل مربوط به بازنشستگان هستیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.