• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » «عمار الحکیم» از تحولی مهم درباره همه‌پرسی طی چند روز آینده خبر داد
  کد خبر : 2046081

  «عمار الحکیم» از تحولی مهم درباره همه‌پرسی طی چند روز آینده خبر داد

  «عمار الحکیم» از تحولی مهم درباره همه‌پرسی طی چند روز آینده خبر دادReviewed by on Sep 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید عمار الحکیم» رئیس ائتلاف همپیمانی ملی عراق اعلام کرد که بحران همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان، طی ساعات آینده شاهد اتفاقات غافلگیرکننده‌ای خواهد بود. بر اساس بیانیه…

  «عمار الحکیم» از تحولی مهم درباره همه‌پرسی طی چند روز آینده خبر دادReviewed by on Sep 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید عمار الحکیم» رئیس ائتلاف همپیمانی ملی عراق اعلام کرد که بحران همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان، طی ساعات آینده شاهد اتفاقات غافلگیرکننده‌ای خواهد بود.

  بر اساس بیانیه دفتر ائتلاف همپیمانی ملی، سید عمار الحکیم درباره گزینه‌ها و اولویت‌های مربوط به مسئله همه‌‌پرسی اظهار داشت: گزینه ما توقف روند همه‌پرسی و بازگشت به گفت‌وگو است و امیدواریم که تحرکات سیاسی طی ۷۲ ساعت آینده، نتایجی غافلگیر کننده برای همه داشته باشد و خطر را از همگی دور کند.

  وی افزود که این گفت‌وگو باید جدی، عمیق و جامع مبتنی بر قانون اساسی است و مشروط به پذیرش کل قانون اساسی و عدم برخورد گزینشی با مفاد آن است زیرا این قانون با ملاحظه منافع همگی نوشته شده است.

   سید عمار الحکیم در ادامه به وجود طرح‌هایی ابتکاری برای خروج از این بحران اشاره کرد و خواستار آن شد که در هر مرحله‌ای با توجه به شرایط موجود و مقتضیات آن عمل شود.

  از سوی دیگر، «صادق اللبان» نماینده ائتلاف دولت قانون نیز در گفت‌وگو با «موازین نیوز»، اظهار داشت: با میانجیگری‌های بین‌المللی، همه‌پرسی منطقه کردستان به تاخیر خواهد افتاد. بعید نیست که پیامهای برخی کشورهای عربی و منطقه‌ای و کشورهای بزرگ جهان و هشدارهای آنها به منطقه کردستان، موجب لغو یا به تاخیر افتادن همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان شود.

   وی افزود: در صورت تداوم پافشاری منطقه کردستان به برگزاری این همه‌پرسی در ۲۵ سپتامبر و عدم به تاخیر افتادنش، تنها متضرر این جریان خود منطقه کردستان خواهد بود و باید بهای سنگینی بابت این تصمیمش پرداخت کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.