• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فرستاده ارشد سازمان ملل به عراق خواستار کنارگذاردن همه پرسی از سوی کردستان عراق شد
  کد خبر : 2045948

  فرستاده ارشد سازمان ملل به عراق خواستار کنارگذاردن همه پرسی از سوی کردستان عراق شد

  فرستاده ارشد سازمان ملل به عراق خواستار کنارگذاردن همه پرسی از سوی کردستان عراق شدReviewed by on Sep 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز یکشنبه ایرنا، خبرگزاری فرانسه از مبدا بغداد با انتشار این خبر نوشت: ‘یان کوبیس’ (Jan Kubis)خواستار حمایت بین المللی از مذاکرات بین دولت فدرال و منطقه خود مختار…

  فرستاده ارشد سازمان ملل به عراق خواستار کنارگذاردن همه پرسی از سوی کردستان عراق شدReviewed by on Sep 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز یکشنبه ایرنا، خبرگزاری فرانسه از مبدا بغداد با انتشار این خبر نوشت: ‘یان کوبیس’ (Jan Kubis)خواستار حمایت بین المللی از مذاکرات بین دولت فدرال و منطقه خود مختار کردستان عراق شد.
  بنابراین گزارش، درسندی که پنجشنبه گذشته وی به بارزانی ارائه داد، کوبیس مذاکراتی سازنده، منسجم وپایدارکه در آن چگونه تمامی مشکلات و موارد مهم بین بغداد و اربیل حل شود، را پیشنهاد داد.
  دراین سند که به رویت خبرگزاری فرانسه رسیده، کوبیس خواستار گفت و گوها تحت نظارت شورای امنیت سازمان ملل شده است که می تواند طی دو تا سه سال به نتیجه رسد.
  خبرگزاری فرانسه افزود: در عوض، اقلیم کردستان موافقت می کند که همه پرسی را حداقل تا پایان مذاکرات به تعویق اندازد.
  کوبیس دراین باره به خبرگزاری فرانسه گفت: پیشنهاد این است؛ اگر آنها (اقلیم کردستان) این را بپذیرند، آنگاه مذاکراتی آغاز خواهد شد.
  این رسانه رسمی فرانسه افزود: فرستاده ارشد سازمان ملل درعراق امیدوار است طی دو تا سه روز آینده از نظر بارزانی دراین باره مطلع شود.
  بنابراین گزارش وی به خبرگزاری فرانسه گفت: امیدوارم آنها (اقلیم کردستان) گزینه ها را مدنظر قرار دهند و من منتظر پاسخ آنها هستم.
  خبرگزاری فرانسه درادامه گزارش داد: پیش از این و پس از چندین دور گفت و گو ، ‘اربیل’ به کرات دولت مرکزی در بغداد را به قصور در انجام وعده های داده شده متهم کرده است.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق که اصرار بر برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق دارد، عصر پنجشنبه گذشته برابر با ۲۳ شهریورر ماه با نمایندگان آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان و سازمان ملل در استان دهوک دیدار و گفت وگو کرد.
  براساس آنچه منابع غیر رسمی اعلام کردند، این کشورها در تلاش هستند تا بارزانی را از برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق در روز۳مهرماه سال جاری منصرف کنند.
  اگرچه هنوز درخصوص نتایج این دیدار گزارشی ‌منتشر نشده است، اما فشارها بر اقلیم کردستان عراق برای جلوگیری از نقض حاکمیت عراق از طریق برگزاری همه پرسی افزایش یافته است.
  همزمان در همان روز (پنجشنبه گذشته) ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق رهبران کرد عراق را تهدید کرد که در صورت برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق باید منتظر مجازات سخت باشند.
  این درحالی است که مسعود بارزانی روز گذشته (شنبه) گفت: تصمیم برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق از سوی همه احزاب کُرد عراقی گرفته شده است؛ چرا که در شراکت سیاسی با عراق شکست خوردیم.
  براساس تصمیم شماری از احزاب کرد عراق و مسعود بارزانی همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق قرار است ۲۵ سپتامبر برابر با سوم مهرماه سال جاری به رغم ‌مخالفت های شدید داخلی و خارجی برگزار شود.
  اروپام **۱۳۰۲***۱۵۹۰
  انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگان

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.