• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » باج خواهی بارزانی از ملت عراق
  کد خبر : 2045944

  باج خواهی بارزانی از ملت عراق

  باج خواهی بارزانی از ملت عراقReviewed by on Sep 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسعود بارزانی که ریاست او بر اقلیم کردستان عراق رو به پایان است، در باج خواهی آشکار، هشت شرط را برای انصراف از برگزاری همه پرسی برای تجزیه این کشور مطرح کرد. بنابر…

  باج خواهی بارزانی از ملت عراقReviewed by on Sep 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسعود بارزانی که ریاست او بر اقلیم کردستان عراق رو به پایان است، در باج خواهی آشکار، هشت شرط را برای انصراف از برگزاری همه پرسی برای تجزیه این کشور مطرح کرد. بنابر این گزارش، مسعود بارزانی که مدت ریاست او بر اقلیم کردستان عراق رو به پایان است، هشت شرط را برای صرف نظر کردن از برگزاری همه پرسی مطرح کرد که گفته می شود هدف از آن افزایش نفوذ سیاسی، نظامی و اقتصادی به ضرر معادله متوازن جاری در عراق است که بر اساس آن حقوق کُردها تضمین شده است.

  این شروط آشکارا بیانگر باج خواهی و به چالش کشیدن خواست جامعه جهانی است. این هشت شرط بارزانی عبارتند از:

  ۱ – هشت سال رئیس جمهور عراق باشد. (بدون شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و مراجعه به رای ملت عراق! این در حالی است که بارزانی در گفتگوهای اخیر خود با رسانه های غربی مدعی شد هدف وی از تجزیه طلبی ایجاد کشوری دموکرات بر مبنای رای مردم است!)

  ۲ – افزایش اختیارات رئیس جمهور.

  ۳ – افزایش بودجه اربیل به گونه ای که بودجه این شهر باید نصف بودجه بغداد باشد!

  ۴ – افزایش بودجه نیروهای پیشمرگه به عنوان بخشی از نیروهای عراقی و ا فزایش بودجه اقلیم کردستان عراق. (بازسازی و گسترش توان نظامی نیروی نظامی کردستان برای آمادگی در برابر ارتش عراق در زمان اعلام تجزیه از این کشور در سال ۲۰۱۹!)

  ۵ – انتصاب مجدد هوشیار زیباری (دایی بارزانی) به عنوان وزیر اقتصاد عراق و عذرخواهی رسمی از او. لازم به ذکر است که زیباری پس از چند سال تصدی وزارت دایی عراق به دلیل فساد گسترده اقتصادی و اختلاس کلان از سمتش برکنار و پس از صدور دستور رسیدگی به اتهامات وی به استان کردستان عراق گریخته است.

  ۶ – اعطای وزارت امنیت مستقل به کُردها.

  ۷ – تمدید ۱۰ ساله قرارددهای دو شرکت آسیا تل و کورک توسط وزرات ارتباطات.

  منبع: الاعلام الحربی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.