• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » داعش روزهای آخرش را سپری می کند
  کد خبر : 2045942

  داعش روزهای آخرش را سپری می کند

  داعش روزهای آخرش را سپری می کندReviewed by on Sep 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا پور ابراهیمی صبح یکشنبه در جمع مردم راور اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم و اساسی که باید امروز به طور ویژه در کشور پیگیری و عملیاتی شود، مباحث اقتصادی است و البته باید…

  داعش روزهای آخرش را سپری می کندReviewed by on Sep 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا پور ابراهیمی صبح یکشنبه در جمع مردم راور اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم و اساسی که باید امروز به طور ویژه در کشور پیگیری و عملیاتی شود، مباحث اقتصادی است و البته باید در سایر حوزه ها هم تلاش هایی انجام شود.

  پور ابراهیمی با اشاره به اینکه اخیرا آمریکایی ها اقداماتی علیه ایران انجام داده اند و  مجلس آمریکا یک مجموعه از تحریم های جدید را بر کشور ما وارد کرده است، گفت: جنس جریان تحریم ها، برجام و هسته ای اگر چه ظاهرا موضوع هسته ای و اتمی است اما موضوع کاملا اقتصادی است.

  وی با بیان اینکه در موضوع هسته ای به دلیل مسائل صرفاً هسته ای با آمریکایی ها مذاکره نکردیم، افزود: ورود ما به مسائل هسته ای به دلیل مسائل اقتصادی بود بلکه مسئله این بود که ما یکسری از محدودیت های هسته ای را بپذیریم و در کنار آن چند موضوع اساسی از کشورمان در حوزه صرفاً اقتصادی از جمله مشکلات بانکی، فروش نفت خام، موضوع بیمه ای و فشار تحریم ها، فروش هواپیما، خدمات عمومی، حمل و نقل دریایی و… برطرف شود.

  وی با بیان اینکه یک روی سکه برجام محدودیت های هسته ای ایران و یک روی آن سر فصل های اقتصادی است، عنوان کرد: در برجام جمله ای که جمهوری اسلامی ایران به دلیل محدودیت های هسته ای قرار است با حزب الله همکاری نکند، پیدا نخواهید کرد و  اصلا چنین چیزی وجود خارجی ندارد.

  آمریکا با تفکر شیعی مشکل دارد

  نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به اینکه مسائل خارج از کشور از جمله دلایلی است که موضوع اقتصادی را به یکی از اولویت های اصلی کشور تبدیل کرده است، افزود: آمریکایی ها با نظام، انقلاب اسلامی، ولایت، ایدئولوژی فکری مردم و تفکر شعیی مشکل دارند و موضوعات هسته ای بهانه است.

  وی با تاکید به اینکه روزهای آخر داعش در سوریه و عراق است، گفت: دشمنان به دنبال نابود کردن جریان شعیه و انقلاب اسلامی هستند و تا زمانی که مردم پای شهدا، امام خمینی (ره) و رهبری هستند این موضوع ادامه دارد.

  پورابراهیمی تصریح کرد: در حوزه مسائل داخلی اولویت با مسائل اقتصادی، معیشتی و اشتغال است و امروز انقلاب اسلامی مشکلات را در حد متوسط زیرساخت ها را فراهم کرده است.

  وی از برگزاری جشن پایان گاز رسانی در سال دیگر در شهرستان راور و تمام روستاهای آن طی سال آینده خبر داد و گفت: امروز توسعه مورد نیاز فقط زیر ساخت نیست بلکه مشکل بیکاری و معیشت مردم است که این مشکل می تواند منجر به مهاجرت، حاشیه نشینی و بروز آسیب های اجتماعی شود.

  نماینده مردم کرمان و راور از سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان افتخار جهان تشیع نام برد و بیان داشت: در کرمان با همت استاندار توانستیم استان را به عنوان یکی از سه استان اقتصاد مقاومتی کشور مطرح کنیم و بحث تفویض اختیارات را شروع کرده ایم تا توسعه را گسترش دهیم زیرا رویکرد تمرکز گرایی واقعیت تلخ در اقتصاد ما است.

  وی با اشاره به ورود معین های اقتصادی در جهت توانمند سازی اقتصادی استان کرمان، گفت: در استان کرمان اقدامات انجام شده در راستای اقتصاد مقاومتی نسبت به استان های دیگر بی نظیر است.

  اختصاص ۷۰ میلیارد تومان منابع برای اشتغالزایی در راور

  پورابراهیمی عنوان کرد: بیش از ۷۰ میلیار تومان منابع در بحث اشتغال و هفت میلیارد تومان در حوزه زیر ساخت از سوی از ستاد اجرایی فرمان امام معین اقتصادی منطقه به شهرستان راور اختصاص داده می شود  که آثار آن شش ماه تا یک سال دیگر نمود خواهد کرد.

  وی با بیان اینکه کل بودجه عمرانی دولتی در شهرستان راور چهار میلیارد تومان است، افزود: امروز نرخ بیکاری در شهرستان راور از متوسط استان پایین تر است و ۱۰.۷ درصد است و اولویت اصلی در شهرستان راور کار اقتصادی، معیشتی و اشتغال است به گونه ای که ثواب ساخت کارخانه از ساخت مسجد چند برابر است چرا که بیکاری مفاسد بسیاری به دنبال دارد.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: حدیث پیامبر(ص) است که کسی که معیشتش تامین نیست معلوم نیست دینش را بتواند حفظ کند.

  وی با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده در شهرستان راور ظرف سه سال آینده بیکاری را در این شهرستان به کمترین حد ممکن می رساند، گفت: امسال در مجلس تصویب شده است که برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی ۱.۵ میلیارد دلار منابع برای اشتغال با نرخ شش درصد گذاشته شود که در شهرها، روستاها و مناطق محروم این ابلاغیه اجرایی شود.

  پورابراهیمی یادآور شد: منابع ملی ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال اختصاص داده شده است که تحولی در ساختار اشتغال باشد و همت شما مردم را هم مطلبد تا این منابع به درستی جذب شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.