• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نشانه های شکست تروریست ها /اعلام آمادگی قزاقستان برای اعزام صلحبان به سوریه
  کد خبر : 2045938

  نشانه های شکست تروریست ها /اعلام آمادگی قزاقستان برای اعزام صلحبان به سوریه

  نشانه های شکست تروریست ها /اعلام آمادگی قزاقستان برای اعزام صلحبان به سوریهReviewed by on Sep 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز یکشنبه خبرگزاری اکی پرس که اخبار آسیای مرکزی را پوشش می دهد نورسلطان نظربایف، رئیس جمهوری قزاقستان گفت: «اگر سازمان ملل متحد تصمیم بگیرد چنین نیرویی را اعزام کند، ما…

  نشانه های شکست تروریست ها /اعلام آمادگی قزاقستان برای اعزام صلحبان به سوریهReviewed by on Sep 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز یکشنبه خبرگزاری اکی پرس که اخبار آسیای مرکزی را پوشش می دهد نورسلطان نظربایف، رئیس جمهوری قزاقستان گفت: «اگر سازمان ملل متحد تصمیم بگیرد چنین نیرویی را اعزام کند، ما به عنوان عضو این سازمان می توانیم نیروهای نظامی مان را به آنجا بفرستیم».
  نظربایف گفت که سوریه موفق به متوقف کردن جنگ در برخی از مناطق این کشور شده و سه ناحیه انحرافی را برای توقف جنگ ایجاد کرده است. به گفته نظربایف، این درگیری ها در سوریه بزودی حل نخواهد شد، اما قزاقستان همچنان به مشارکت در حل و فصل صلح آمیز خود ادامه خواهد داد.
  مذاکرات در مورد اعزام نیروهای نظامی از قزاقستان و قرقیزستان به سوریه در ماه ژوئن برگزار شد.
  در نشست عمومی دور ششم گفت وگوهای سوری آستانه که هفته گذشته برگزار شد هیات های ایران، روسیه و ترکیه بانیان این روند مذاکرات، توافق خود را برای ایجاد منطقه امن چهارم در ادلب سوریه اعلام کردند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، هیات های ایران، روسیه و ترکیه روز جمعه هفته گذشته با صدور بیانیه ای در نشست عمومی مذاکرات آستانه خاطرنشان کردند که مناطق چهارگانه امن در سوریه مطابق تفاهم نامه چهارم ماه مه ۲۰۱۷ (۱۴ اردیبهشت ۹۶) ایجاد می شود و سه کشور حامی این روند، نظام آتش بس را تضمین و بر ادامه مبارزه با تروریسم بین المللی تاکید دارند.
  در نشست هیات های مذاکره کننده ایران، روسیه و ترکیه در آستانه پایتخت قزاقستان، دهه اول آبان ماه زمان برگزاری دور هفتم این اجلاس اعلام شد.
  مذاکرات آستانه که راهبرد آن پاییز سال گذشته در نشست مشترک وزیران امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه در مسکو اعلام شد، تصمیم همگرایی سه کشور را برای کاهش دامنه درگیری ها، توافق جمعی مبارزه با تروریسم و همچنین برقراری آتش بس فراگیر در سوریه (از ۱۰ دی ماه ۹۵) در پی داشت که در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نیز تائید شده است.
  ایران، روسیه و ترکیه ۱۴ اردیبهشت در چهارمین دور مذاکرات آستانه، تفاهم نامه ایجاد مناطق امن را در سوریه امضا کردند که در برگیرنده مناطقی در استان های ادلب، بخش هایی از حمص، غوطه شرقی، درعا و قنیطره با هدف کاهش خشونت ها است.
  توقف همه اقدام های جنگی بین طرف های مناقشه شامل نیروهای دولتی و معارضان پیوسته به آتش بس، تسهیل دسترسی ساکنان به کمک های انسانی، بازسازی زیرساخت ها، تامین شرایط ارائه کمک های پزشکی و بازگشت آوارگان نیز در این تفاهمنامه مورد تاکید قرار گرفته است.
  گروه کشورهای غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا از شش سال پیش با راهبرد سرنگونی حکومت سوریه سبب شدند، دهها هزار تروریست افراطی از کشورهای مختلف جهان به سوریه گسیل و از جنگ افزارهای پیشرفته، پول و حمایت های اطلاعاتی مخالفان حکومت این کشور برخوردار شوند.
  این اقدام های ضدسوری سبب تشکیل دهها گروه تروریستی شد که افزون بر قتل عام و کشتار صدها هزار نفر در سوریه و عراق و همچنین ویرانی دو کشور، آوارگی میلیون ها عراقی و سوری را در پی داشته است، ولی گروه کشورهای غربی-عربی هنوز هم به حمایت از گروههای مسلح و تروریستی ادامه می دهند.
  آساق**۱۶۶۳**ترجمه و گزارش: خسرو حسینی**انتشاردهنده: ۱۵۷۷**حسن حسین زاده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.