• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سرعت پیشروی محور مقاومت، آمریکا و متحدانش را غافلگیر کرد
  کد خبر : 2045919

  سرعت پیشروی محور مقاومت، آمریکا و متحدانش را غافلگیر کرد

  سرعت پیشروی محور مقاومت، آمریکا و متحدانش را غافلگیر کردReviewed by on Sep 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی معصومی زارع پژوهشگر غرب آسیا در گفتگو با طرقبه نیوز ؛ اظهار کرد: تحرکات نیروهای متحدین به سوی دیرالزور و فروپاشی دومینووار مواضع داعش اگر چه قابل یش…

  سرعت پیشروی محور مقاومت، آمریکا و متحدانش را غافلگیر کردReviewed by on Sep 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی معصومی زارع پژوهشگر غرب آسیا در گفتگو با طرقبه نیوز ؛ اظهار کرد: تحرکات نیروهای متحدین به سوی دیرالزور و فروپاشی دومینووار مواضع داعش اگر چه قابل یش بینی بود اما سرعت و شتاب آن برای اکثر تحلیل گران و حتی فرماندهان متحدین نیز غافلگیرکننده بود.

   

  وی افزود: به طور روشن مهم ترین عاملی که متحدین و به ویژه ایران و حزب الله را به سوی دیرالزور گسیل داشته بود، وصل کردن بغداد – بیروت است که از اهمیت استراتژیک شایانی برای محور مقاومت برخوردار است.

   

  کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: در این میان کاهش درگیری ها در رقه نشان داد که امریکا نیز از سرعت پیشروی های متحدین غافلگیر شده و می کوشد تا دیر نشده است راه متحدین به شرق فرات را مسدود کند.

   

  وی افزود: آنچه که روشن است کردها و امریکایی ها بدون هماهنگی با روسیه دست به عملیاتی نمی زنند چراکه این مساله ای است که همزمان می تواند مانعی فراروی حرکت متحدین به سوی شرق فرات شود به ویژه اگر متحدین استمرار عملیات های خود را نیازمند پوشش هوایی روسیه بدانند.

   

  معصومی گفت: آن ها که سیاست خارجی امریکا را رصد و فهم کرده اند می دانند جوهره سیاست های آمریکا مداخله گرایانه است

   

  وی افزود: تصرف مرزهای مشترک دو کشور عراق و سوریه در حال حاضر تنها از دو طریق امکان پذیر است. نخست عبور متحدین از فرات و دوم عبور حشدالشعبی از مرزهای مشترک و ورود به خاک سوریه که تاکتیک نخست با برخی مشکلات لجستیکی و عملیاتی مواجه است و به طور خاص امریکایی ها می دانند که یکی از مهم ترین نیروهای عمل کننده در عملیات احتمالی متحدین در شرق فرات عراقی ها هستند.

   

  پژوهشگر غرب آسیا ضمن اشاره به ماهیت نیروی اصلی عمل کننده برای اشغال مرزهای مشترک عراق و سوریه خاطرنشان کرد: عدم مهار موج توسعه طلبی و فرصت طلبی کردها می تواند عواقب ضدامنیتی وخیمی برای کل منطقه در پی داشته باشد.

   

  وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که نبرد بر سر مرزهای عراق و سوریه، یکی از حساس ترین نقاط عطف جنگ شش ساله سوریه خواهد بود.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.