• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تحریمهای اخیر آمریکا نقض مجددبرجام است/هیات نظارت جدی تصمیم بگیرد
  کد خبر : 2045915

  تحریمهای اخیر آمریکا نقض مجددبرجام است/هیات نظارت جدی تصمیم بگیرد

  تحریمهای اخیر آمریکا نقض مجددبرجام است/هیات نظارت جدی تصمیم بگیردReviewed by on Sep 17Rating: حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به تحریم ۷ شخص و شرکت ایرانی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا و نیز مصوبه اخیر کنگره آمریکا برای ممنوعیت فروش هواپیما به ایران اظهار داشت: قطعا تحریم های…

  تحریمهای اخیر آمریکا نقض مجددبرجام است/هیات نظارت جدی تصمیم بگیردReviewed by on Sep 17Rating:

  حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به تحریم ۷ شخص و شرکت ایرانی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا و نیز مصوبه اخیر کنگره آمریکا برای ممنوعیت فروش هواپیما به ایران اظهار داشت: قطعا تحریم های وزارت خزانه داری تحریم جدید محسوب می شود و جزء موارد نقض برجام است و مصوبه کنگره آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما نیز مخالف نص صریح برجام و ناقض این سند است.

  وی افزود: یکی از مواردی که به طور صریح و مصداقی در برجام آمده، برداشتن تحریم فروش هواپیما و قطعات و خدمات پس از فروش است.

  رئیس کمیته هسته ای مجلس تاکید کرد: از نظر ما برجام مجددا نقض شده و هیات عالی نظارت بر اجرای برجام نیز باید نسبت به این مساله اعلام نظر و تصمیم گیری کند و این مسئله را که چه اقدامی باید صورت بگیرد، تعیین تکلیف کند.

  ذوالنور خاطرنشان کرد: البته مجلس شورای اسلامی هم به وظیفه خودش عمل می کند و در اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی این موضوع را بررسی و اتخاذ تصمیم خواهد کرد.

  وی درباره انتقادهای کارشناسان نسبت به نحوه عملکرد و واکنش هیات نظارت بر برجام در موارد گذشته نقض توافق هسته ای، اظهار داشت: در برجام هزینه ای از کیسه ملت پرداخت شده و الان مردم باید بتوانند از منافع برجام استفاده کنند؛ تحریم های جدید هم منافع مردم را ضایع می کند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: بر این اساس، وظیفه هیات نظارت بر اجرای برجام این است که به طور دقیق، جدی، شفاف، سریع و قاطع تصمیم بگیرد که حق مردم بیش از این ضایع نشود؛ چرا که این مطالبه افکار  عمومی است و چهار سال وقت اصلی دولت به موضوع برجام گذشته و حتی مسائل منطقه نیز رها شد و در موضوع اقتصاد نیز همه منتظر برجام ماندند.

  ذوالنور افزود: حالا که این هزینه سنگین شده است و آورده های هسته ای را داده ایم، لذا نباید در برابر تحریم های جدید که به معنای از بین بردن راه استفاده از منافع برجام است کوتاهی شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.