• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » گمرک کرمانشاه در صادرات به عراق رتبه نخست کشور را کسب کرد
  کد خبر : 2045894

  گمرک کرمانشاه در صادرات به عراق رتبه نخست کشور را کسب کرد

  گمرک کرمانشاه در صادرات به عراق رتبه نخست کشور را کسب کردReviewed by on Sep 17Rating: خلیل حیدری روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: در پنج ماه نخست سال جاری در مجموع پنج میلیون و ۳۳۴ هزار و ۶۲۶ تن کالا به ارزش ۲ میلیارد و۶۵۸ میلیون ۶۰۱ هزار و ۱۸۴ دلار از…

  گمرک کرمانشاه در صادرات به عراق رتبه نخست کشور را کسب کردReviewed by on Sep 17Rating:

  خلیل حیدری روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: در پنج ماه نخست سال جاری در مجموع پنج میلیون و ۳۳۴ هزار و ۶۲۶ تن کالا به ارزش ۲ میلیارد و۶۵۸ میلیون ۶۰۱ هزار و ۱۸۴ دلار از ایران به کشور عراق صادر شده که از این مقدار گمرکات استان کرمانشاه با صدور یک میلیون و ۸۳۱ هزار و ۵۶۱ تن کالا به ارزش ۷۶۷ میلیون و ۳۰۵ و ۲۷ دلار رتبه نخست کشور را کسب کرده است.
  به گفته او، صادرات کالا از گمرکات استان کرمانشاه در این مدت از لحاظ وزنی سهم ۳۴ درصدی و از حیث ارزشی سهم ۲۹ درصدی صادرات کل کشور به عراق را به خود اختصاص داده است.
  او همچنین تصریح کرد: در پنج ماه نخست امسال از مجموع یک میلیون و ۸۳۱ هزارو ۵۶۱ تن کالا به ارزش ۷۶۷ میلیون و ۳۰۵ و ۲۷ دلار کالای صادراتی گمرکات استان کرمانشاه به عراق، گمرک کرمانشاه با صدور ۲۶۰ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۹۸۵ دلار کالا به وزن ۸۱۲ هزار و ۵۶ تن آن در بین گمرکات استان و کشور از حیث وزن رتبه نخست و از لحاظ ارزش رتبه دوم را در صادرات به عراق به خود اختصاص داده است.
  مدیرکل گمرکات استان، عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را سیمان، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، رخام پولیش داده شده، کولر آبی، هندوانه تازه، کاشی و سرامیک، ظروف ملامین، لوازم خانه داری و پاکیزگی، پروفیل با مقطع از آهن یا فولاد گرم نورد شده و کود شیمیایی عنوان کرد و افزود: بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر می شود.
  حیدری اضافه کرد: عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان کرمانشاه به کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، امارات متحده، هند، جیبوتی و سایر کشورها بوده است.
  استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.
  ۳۰۳۳/۸۰۶۶ خبرنگار:فرزاد نویدی **انتشار دهنده:علی مولوی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.