• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سازمان اطلاعات آلمان: شمار سلفی‌ها در آلمان افزایش پیدا کرده است
  کد خبر : 2045879

  سازمان اطلاعات آلمان: شمار سلفی‌ها در آلمان افزایش پیدا کرده است

  سازمان اطلاعات آلمان: شمار سلفی‌ها در آلمان افزایش پیدا کرده استReviewed by on Sep 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، آمارها نشان می دهد که شمار سلفی ها در آلمان به شدت در حال افزایش است. بر این اساس در ماه…

  سازمان اطلاعات آلمان: شمار سلفی‌ها در آلمان افزایش پیدا کرده استReviewed by on Sep 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، آمارها نشان می دهد که شمار سلفی ها در آلمان به شدت در حال افزایش است. بر این اساس در ماه ژوئن تعداد سلفی ها در آلمان از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت. حالا نیز مجددا تعداد طرفداران این گروه در آلمان افزایش چشمگیری را نشان می دهد. سازمان های امنیتی آلمان به شدت نگران این مسئله هستند، چرا که بر این باورند سلفی گری به عنوان کشتزار مناسبی برای تروریسم محسوب می شود.

  بر اساس گزارش سازمان اطلاعات داخلی آلمان، شمار سلفی ها در آلمان به ۱۰۳۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است. سلفی ها سال هاست که در آلمان زیاد تر می شوند. در سال ۲۰۱۱ سازمان های امنیتی آلمان از حضور ۳۸۰۰ سلفی در آلمان خبر دادند که در اواخر سال ۲۰۱۵ تعداد آن ها به ۸۳۰۰ نفر افزایش پیدا کرده و در ژوئن ۲۰۱۷ هم تعداد آن ها از مرز ۱۰ هزار نفر هم گذشت.

  سازمان های امنیتی آلمان با نگرانی به این تحول در کشورشان می نگرند. آن ها سلفی گری را کشتزار مناسبی برای تروریسم ارزیابی می کنند.

  در مجموع اسلام گرایان افراطی در آلمان حدود ۲۴ هزار نفر عضو دارند که سازمان های امنیتی آلمان بسیاری از آن ها را به عنوان عناصر خطر ارزیابی می کنند. حدود ۱۸۰۰ نفر از آن ها به طیف تروریسم اسلامی افراطی تعلق دارند  که از بین آن ها ۸۰۰ نفر جزو عناصر خطر محسوب می شوند، که به اعتقاد پلیس می توانند حملات تروریستی را مرتکب شوند. این افراد بعضا از مناطق بحرانی در عراق و سوریه بازگشته اند.

  بر اساس ارزیابی سازمان اطلاعات داخلی آلمان، در طول سال های گذشته حدود ۹۴۰ اسلام گرای افراطی از آلمان به عراق و سوریه سفر کرده و به داعش پیوسته اند که البته این آمار اخیرا افزایش نداشته است. حدود یک سوم این جهادی ها به کشور خود بازگشته اند و ۱۴۵ نفر از آن ها هم در نبردها در عراق و سوریه جان خود را از دست داده اند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.