• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مخالفان و موافقان در پایبندی به برجام برای حفظ منافع ملی با هم یکصدا و متحد باشند
  کد خبر : 2045734

  مخالفان و موافقان در پایبندی به برجام برای حفظ منافع ملی با هم یکصدا و متحد باشند

  مخالفان و موافقان در پایبندی به برجام برای حفظ منافع ملی با هم یکصدا و متحد باشندReviewed by on Sep 16Rating: جواد جمالی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا تاکید کرد: همان طور که در گزارشات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آمده است، ما به واسطه برجام، گشایش هایی زیادی…

  مخالفان و موافقان در پایبندی به برجام برای حفظ منافع ملی با هم یکصدا و متحد باشندReviewed by on Sep 16Rating:

  جواد جمالی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا تاکید کرد: همان طور که در گزارشات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آمده است، ما به واسطه برجام، گشایش هایی زیادی در رابطه با رفع تحریم حاصل از فروش نفت، میعانات گازی، کشتی رانی و حضور در بنادر جهان، مراودات اقتصادی و ارتباط با بانک های کوچک و متوسط دنیا به دست آورده ایم.
  وی افزود: ما همچنین با برجام توانسته ایم قراردادهای بزرگی همچون توتال و قراردادهای نفتی بزرگی داشته باشیم ؛ همچنین مراودات سیاسی ما با برخی از کشورها شکل گرفت و از نظر دیپلماسی خارجی با بسیاری از کشورهای دنیا مراودات خوبی پیدا کردیم.
  نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: متاسفانه آمریکا امروز به دنبال این است که ما را از مواهب مثبت برجام محروم کند؛ از این رو پس از روی کار آمدن ترامپ که فردی جاه طلب و افراطی است مشکلات بیشتری فرا روی برجام قرار گرفت.
  جمالی تصریح کرد: به نظر می رسد که آمریکایی ها به دنبال این هستند با تحریم های جدید برجام را بی اثر کنند و این کار را به دوش ایران بیاندازند، از این رو همه کسانی که در ابتدا چه موافق و چه مخالف برجام بودند امروز باید در جریان منافع ملی یکصدا و متحد شوند زیرا تصمیم در رابطه با برجام در سطوح بالای مملکتی گرفته می شود و همه باید تابع قضیه باشند تا وقتی حاکمیت سیاستش بر این است که به برجام پایبند باشیم همه باید همکاری کنیم؛ اگر روزی به این نتیجه رسیدیم که برجام سودی ندارد همه باهم در این راستا اقدام کنیم.
  عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ما نباید کاری کنیم که آمریکایی ها فشار خارجی بیاورند و اختلافات درونی بین جناح ها در مورد برجام به مملکت آسیب بزند، در این راستا اجازه دهیم مسوولان کار خود را انجام دهند، هیات نظارت بر برجام وزارت خارجه و در راس همه، رهبر معظم انقلاب حضور دارند.
  وی تاکید کرد: البته در این قضیه باید هوشیاری داشته باشیم و نباید کاری کنیم که آمریکایی ما را منفعل ببینند و فکر نکنند که ما توان مقابله با آنان را نداریم، آنان باید بدانند که ما توان مقابله به مثل با آنان را داریم؛ همان طوری که مجلس شورای اسلامی طرح مقابله با اقدامات آمریکا را تصویب کرد باز هم توان این اقدامات را دارد.
  جمالی افزود: ما توقعمان از وزارت خارجه این است که همه احتمالاتی را که در موضوع برجام ممکن است در آینده رخ دهد ، پیش بینی و راه حل لازم را آماده کند.
  سیام**۹۱۲۱ خبرنگار: سمیه لاری*انتشار:امیرکاردان راد

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.