• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نماینده مجلس سوریه: کردهای سوریه هوشیار باشند ابزار توطئه آمریکا نشوند
  کد خبر : 2045725

  نماینده مجلس سوریه: کردهای سوریه هوشیار باشند ابزار توطئه آمریکا نشوند

  نماینده مجلس سوریه: کردهای سوریه هوشیار باشند ابزار توطئه آمریکا نشوندReviewed by on Sep 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، محمد خیر عکام روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آمریکا همواره برخی از گروهای دارای خواسته ها و آرزوهای کوچک را تحریک می کند و این سیاست جدیدی نیست…

  نماینده مجلس سوریه: کردهای سوریه هوشیار باشند ابزار توطئه آمریکا نشوندReviewed by on Sep 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، محمد خیر عکام روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آمریکا همواره برخی از گروهای دارای خواسته ها و آرزوهای کوچک را تحریک می کند و این سیاست جدیدی نیست که آمریکا اختلاف های نژادی، مذهبی را برای تضعیف کشورهای منطقه استفاده کند.
  وی اضافه کرد: این سیاست قدیمی آمریکا از دهه ۹۰ قرن گذشته تاکنون در این منطقه بوده است.
  عکام بیان کرد: آمریکا به نیروهای دمکراتیک سوریه دستور مستقیم داده است که بر مناطق گسترده تری از شرق و شمال سوریه مسلط شوند تا در آینده به عنوان ابزار فشاری بر دولت و ملت سوریه به کار روند.
  وی با بیان اینکه کردهای سوریه باید نسبت به این توطئه آگاه و هوشیار باشند، اظهار داشت: بخشی از کردهای سوریه هستند که در این مسیر حرکت می کنند و بیشتر برادران کُرد خواستار ماندن در سایه حمایت دولت سوریه هستند.
  نماینده مجلس سوریه گفت: کردها باید اجازه ندهند توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی که به عنوان ابزاری برای فشار یا علیه دولت سوریه به کار گرفته شوند.
  عکام بیان کرد: بهانه دخالت آمریکا در سوریه، وجود گروه تروریستی داعش است و اکنون که ارتش سوریه با کمک دوستان و هم پیمان های ایرانی، روس و مقاومت اسلامی درحال پایان دادن به حیات داعش هستند، آمریکا به دنبال بهانه ای دیگر برای ماندن در منطقه است.
  وی اضافه کرد: این بهانه برای ماندن در منطقه می تواند حمایت از طرحی کردی در سوریه باشد و این یک طرح آمریکایی برای تضمین ادامه حضور در سوریه است.
  عکام گفت: ائتلاف آمریکایی، موسوم به بین المللی به بهانه مبارزه با تروریسم و در راستای پشتیبانی از داعش تشکیل شد و همه کشورهای عضو آن، ارتباط مستحکمی با گروه یا گروه های تروریستی در سوریه دارند.
  وی افزود: تروریسم بهانه ای برای دخالت در خاک سوریه و امور داخلی کشور و اجرای سیاست ها و توطئه های دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی و در راس آن ها آمریکا، رژیم صهیونیستی، کشورهای عربی خلیج فارس و اروپای غربی است.
  نماینده مجلس سوریه اظهار داشت: هدف این ائتلاف تخریب برنامه ریزی شده زیربناهای سوریه می باشد که ملت از زمان استقلال تاکنون آن را ساخته است.
  عکام افزود: پیش از آغاز این جنگ، این کشورها در اظهاراتی واضح اعلام می کردند که هدف آن ها بازگرداندن سوریه به ۵۰ سال پیش است.
  وی اظهارداشت: شاخص های پیشرفت سوریه تا پیش از آغاز این جنگ، فراتر از تصور بسیاری از این کشورها بود به همین علت یکی از اهداف این جنگ، ویران کردن زیرساخت های سوریه بود.
  عکام گفت: جنگنده های این ائتلاف غیرقانونی که برخلاف همه قوانین بین المللی تشکیل شده و بدون هماهنگی و اجازه دولت سوریه عمل می کند، تاکنون بسیاری از زیرساخت های سوریه را تخریب کرده، هزاران نفر را به خاک و خون کشیده است.
  وی افزود: تمام فعالیت های این ائتلاف تاکنون فقط در چارچوب تجاوز به خاک و ملت سوریه بوده است و باید مسئولیت آن را بپذیرد.
  در ساعات پایانی جمعه شب ۱۷ شهریورماه گروه تازه تشکیل شده 'شورای نظامی دیرالزور'، که از زیرمجموعه های نیروهای دمکراتیک سوریه (کردها) به شمار می رود، با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف آمریکایی، عملیاتی را از دو محور به سوی شهر دیرالزور و مناطق شرقی و هم مرز این استان با کشور عراق آغاز کردند.
  نخستین محور عملیاتی این نیروها از شمال غرب استان دیرالزور است که به گروه البکاره سپرده شده است که ۳۰۰ تن از اعضای آن در چند روز گذشته پس از جدایی از نیروهای نخبه آموزش دیده توسط آمریکا و انگلیس به شورای نظامی دیرالزور به فرماندهی 'یاسر الدحله' پیوسته اند.
  دومین محور عملیاتی این نیروها از منطقه الشدادی در جنوب استان حسکه است که هدف از ایجاد آن پیش روی به سوی جنوب و سد کردن پیش روی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت به سوی مرزهای عراق و تسلط بر این منطقه است.
  خاورم**۶۱۱۶**۱۱۴۴
  * انتشار دهنده: علیرضا جباری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.