• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » جمع آوری امضا برای انحلال شورای استانی کرکوک
  کد خبر : 2045640

  جمع آوری امضا برای انحلال شورای استانی کرکوک

  جمع آوری امضا برای انحلال شورای استانی کرکوکReviewed by on Sep 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از «قرطاس نیوز»، «نیازی معمار اوغلو» نماینده پارلمان عراق اقدام کرد که او در حال جمع آوری امضا برای منحل کردن شورای استانی کرکوک است. در پی موافقت شورای استانی کرکوک با…

  جمع آوری امضا برای انحلال شورای استانی کرکوکReviewed by on Sep 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از «قرطاس نیوز»، «نیازی معمار اوغلو» نماینده پارلمان عراق اقدام کرد که او در حال جمع آوری امضا برای منحل کردن شورای استانی کرکوک است.

  در پی موافقت شورای استانی کرکوک با اضافه شدن این استان مورد مناقشه به همه پرسی کردستان عراق، این نماینده پارلمان عراق تأکید کرد هدف از انحلال شورای استانی کرکوک اعلام وضعیت فوق العاده در این استان و انتخاب یک فرمانده نظامی به عنوان حاکم این استان است.

  پارلمان عراق پنجشنبه گذشته به برکناری «نجم الدین کریم» استاندار کرکوک رأی داده بود که کریم این تصمیم پارلمان را رد کرد و مدعی شد که تنها شورای استانی کرکوک صلاحیت برکناری او را دارد.

  برافراشته کردن پرچم کردستان عراق در ساختمان ها و نهادهای دولتی در کرکوک و موافقت با برگزاری همه پرسی جدایی اقلیم کردستان از عراق از دلایل پارلمان عراق برای برکناری نجم الدین کریم بود.

  در حالی که دولت مرکزی عراق و کشورهای مجاور و کشورهای غربی با برگزاری همه پرسی کردستان مخالفت کرده اند، روز گذشته پارلمان اقلیم بعد از دو سال تعطیلی تشکیل جلسه داد و به برگزاری همه پرسی رأی مثبت داد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.