• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ریچارد نفیو: خروج از برجام کاملا بی معنا است/ایران با تهدید یا تحریم تن به مذاکره مجدد نمی دهد
  کد خبر : 2045372

  ریچارد نفیو: خروج از برجام کاملا بی معنا است/ایران با تهدید یا تحریم تن به مذاکره مجدد نمی دهد

  ریچارد نفیو: خروج از برجام کاملا بی معنا است/ایران با تهدید یا تحریم تن به مذاکره مجدد نمی دهدReviewed by on Sep 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا، ریچارد نفیو روز جمعه در یادداشت های توئیتری خود نسبت به زمزمه های اخیر مقامات دولت ترامپ درباره برجام واکنش نشان داد و…

  ریچارد نفیو: خروج از برجام کاملا بی معنا است/ایران با تهدید یا تحریم تن به مذاکره مجدد نمی دهدReviewed by on Sep 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا، ریچارد نفیو روز جمعه در یادداشت های توئیتری خود نسبت به زمزمه های اخیر مقامات دولت ترامپ درباره برجام واکنش نشان داد و نوشت: حوصله ام به شدت از طرف های برجام که به تازگی و از ترس این که ترامپ به تایید آن ادامه ندهد به فکر بهبود بخشیدن به آن افتاده اند، سررفته است.
  وی افزود: طرفداران برجام از همان ابتدا به نارسایی ها و کمبودهای توافق هسته ای با روشن بینی، آگاهی داشتند و مقالات زیادی در مورد این که بعضی موارد آن در چارچوب نیست، نوشته بودند اما در مجموع توافق خوبی است.
  عضو تیم مذاکره کننده آمریکا در برجام ادامه داد: زمان های بسیار زیادی در کنگره صرف این شد که توضیح داده شود با وجود همه این نارسایی ها، برجام ارزش امضا کردن و اجرا را دارد.
  نفیو با بیان این ادعا که بر کسی پوشیده نبوده است که برجام قادر به حل اختلافات منطقه ای با ایران نخواهد بود یا این که دسترسی به سلاح در دراز مدت یک مشکل پیش رو است، اضافه کرد: بر کسی پوشیده نبود که برای جلوگیری از هرگونه تقلبی در اجرا، نظارت باید بسیار سختگیرانه باشد. طرفداران برجام همه این ها را از ابتدا می دانستند.
  وی اظهار کرد: این به نفع ما بود برای آن که منتقدان نمی توانستند ما را متهم به دروغ گویی کنند. در واقع من یکی از مطالبی را که خودم نوشتم بیاد می آورم که در آن اشاره کردم که اجرای برجام بخصوص از نظر تعادل در مواد با مشکلاتی روبه رو خواهد شد
  و گفتم که حتی من هم اذعان می کنم که تقلب هایی در کار خواهد بود.
  این مقام سابق دولت آمریکا تصریح کرد: اثبات این که ما چیزی را مخفی می کردیم ساده نیست. در واقع اگر ما سعی در مخفی کاری هایی در طول مذاکرات سال ۲۰۱۵ کرده بودیم، مذاکرات راحت تر پیش می رفت.
  نفیو با تاکید بر اینکه برجام توافق خوبی است و نواقص خودش را هم دارد؛ افزود: این نواقص آن قدر مرگبار نیستند که خروج از آن را توجیه کنند. ما آن قدر مدارک در اختیار داریم که مطمئن هستیم ایران در حال تقلب کردن نیست و تا ۱۰ یا ۱۵ سال آینده قادر به ساختن سلاح هسته ای نخواهد بود.
  وی ادامه داد: حتی مخالفان برجام به طور مداوم به این مقوله اعتراف دارند. بنابراین ما باید به شیوه ای فراجناحی به دنبال بهبود برجام باشیم و در بهبود بخشیدن به آن، با شرکای خود و با ایران وارد مذاکره شویم.
  عضو مذاکره کننده آمریکا در توافق هسته ای اضافه کرد: برای این کار باید دست از نق زدن، شعار دادن و کینه ورزی برداریم. ایران حاضر نخواهد شد با تهدید اسلحه و یا تحریم به مذاکرات تازه ای تن بدهد و حتی اگر بدهند هم قادر به متقاعد کردن داخل کشور برای قبول آن نخواهند بود.
  نفیو خطاب به دولت آمریکا گفت: شما به دنبال بهبود بخشیدن به برجام هستید؟ بسیار خوب. از همین حالا کمک کنید تا به آن بهبود ببخشیم تا در آینده زیر بنای مستحکم تری داشته باشیم ولی دیگر این را تکرار نکنید که طرفداران برجام در ابتدا متوجه این نکات نبوده اند.
  **۵۴۱ * ۱۴۲۹ *شبس* ۱۴۸۸ *انتشار دهنده: بهمن بامداد**

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.