• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مجامع بین‌المللی در برابر کشتار مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند
  کد خبر : 2045324

  مجامع بین‌المللی در برابر کشتار مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اند

  مجامع بین‌المللی در برابر کشتار مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اندReviewed by on Sep 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان مرکزی، امام جعمه ساوه در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان با اشاره به جنایات علیه مسلمانان میانمار اظهار داشت: جنایات میانمار، یک فاجعه تمام عیار است، از بی‌غیرتی کشورهای اسلامی تعجب…

  مجامع بین‌المللی در برابر کشتار مسلمانان میانمار سکوت کرده‌اندReviewed by on Sep 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان مرکزی، امام جعمه ساوه در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان با اشاره به جنایات علیه مسلمانان میانمار اظهار داشت: جنایات میانمار، یک فاجعه تمام عیار است، از بی‌غیرتی کشورهای اسلامی تعجب می‌کنم و همانگونه مقام معظم رهبری فرمودند دولت‌های اسلامی باید اقدام عملی کنند این درحالیست که پشت پرده این جنایات نیز آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

  حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی افزود: این جنایات لکه ننگی بر دامن مدعیان صلح و حقوق بشر است که به خانمی که مانع این جنایات نمی شود، جایزه صلح نوبل دادند، همانطور که به قصاب رژیم صهیونیستی جایزه صلح دادند.

  وی تصریح کرد: مدال‌های آمریکایی و اروپایی مایه ننگ است، اینها از مزدوران داخلی و شورش‌های فتنه ۸۸ بنام حقوق بشر دفاع کردند، اما از این انسان‌های بیگناه هیچ حرفی نمی‌زنند.

  امام جمعه ساوه با اشاره به مشکلات جامعه کارگری شهرستان ساوه گفت: با کارگران شرکت های ساوه صحبت کردم، به فریاد کارگران مظلوم پروفیل ساوه برسید، این درحالیست که رهبرمعظم انقلاب بارها براین مورد تاکید فرمودند، پس مانند پدر غمخوار به مردم نگاه کنید و به فکر برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم باشید.

  حسینی بیان کرد: کارگران فضای سبز چند ماه بدون حقوق هستند، دستگاه قضایی، فرماندار و سایر مسئولان چه زمانی باید به داد این بیچارگان رسید.

  امام جمعه ساوه با اشاره به انتخاب شهردار جدید اظهار کرد: شهردار کاربلد و کارآمدی انتخاب شد، در انتخابات نمی توان توقع آرمانی داشت، منتخب عصاره فهم منتخبین است، نگران زد و بند اقتصادی بودیم که تا حدی زیادی دور شد.

  وی ادامه داد: حساسیت ما روی مسایل سیاسی نبود، امیدواریم شهردار محترم با توجه به سوابقش بتواند پرتلاش به مشکلات رسیدگی و با پاکدستی و انتخاب همکاران پاکدست این راه را تا آخر ادامه دهد.

  حسینی تصریح کرد: شورای شهر و شهرداری زیر ذره بین مردم و دستگاه‌های نظارتی هستند، باید شفاف عمل کنند و حق الجلسات، صدور مجوزها، دریافتی و پرداختی با اطلاع‌رسانی شفاف شود، آقای شهردار یک‌ماه پیش برای مشورت نزد بنده آمدند و توصیه کردم زیر بلیط کسی نباشد و باج ندهد.

  امام جمعه ساوه با اشاره به موضوع تفکیک ساوه از استان مرکزی افزود: وظیفه بنده دعوت به اتحاد و همدلی است امام همانطور که نماینده شجاع، متدین، انقلابی، مردمی و مودب دلیجان و محلات اقدام کرد در ساوه نیز مسئولین باید مصلحت مردم را در نظر بگیرند و اقدام کنند.

  جنایت میانمار نشانگر توطئه بزرگ علیه جهان اسلام است

  امام جمعه کمیجان در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: یکی از توصیه های مهم رهبر انقلاب در این دیدار، تفکر انقلابی و عمل انقلابی است، در ظاهر شاید برخی تصور کنند که مجمع تشخیص مصلحت نظام که قرار است محل مصلحت سنجی و توجه به مصالح باشد، جای انقلابی‌گری نیست.

  حجت‌الاسلام علی مقدسی‌پور افزود: اما این تصور باطلی است که خیال شود میان فکر انقلابی و توجه به مصالح انقلاب، کشور و اسلام تعارض و ناخوانی وجود دارد و در واقع باید توجه داشت که مصالحی باید مورد توجه قرار گیرد که با توجه به نیازها و اهداف انقلاب تشخیص داده شوند و براساس آنها سنجیده شود.

  وی با اشاره به برگزاری همه پرسی جدایی کردستان عراق از دولت مرکزی تصریح کرد: این در حالی است که دولت عراق و کشورهای ایران، ترکیه و سوریه با این جدایی مخالف هستند. تنها رژیم صهیونیستی است که به صورتی آشکار با این جدایی موافق و از تجزیه این منطقه از پیکره عراق پشتیبانی کرده است.

  امام جمعه کمیجان بیان کرد: رهبران رژیم جعلی صهیونیستی به دنبال عملیاتی کردن شعار "اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات" هستند و تجزیه کردستان این فرصت را به رژیم صهیونیستی می دهد که به سواحل فرات دست پیدا کند.

  مقدسی‌پور عنوان کرد: اگر همه پرسی برگزار و کردستان تجزیه شود اسرائیل در راستای ایجاد مزاحمت برای کشورهای اسلامی به ویژه محور مقاومت پایگاه های نظامی متعددی در کردستان عراق تاسیس خواهد کرد و حضور نظامی و اقتصادی خود را در شمال عراق تقویت خواهد کرد.

  امام جمعه کمیجان فاجعه انسانی و نسل کشی مسلمانان میانمار را به شدت محکوم کرد و گفت: فاجعه انسانی و نسل کشی مسلمانان میانمار نشان می دهد که اسلام‌ستیزی و سناریوی فشار به مسلمانان و آواره سازی پیروان دین مبین اسلام با جدیت از سوی افراط گرایان غربی و شرقی دنبال شده و در سکوت مدعیان حمایت از حقوق بشر این توطئه جهانی با شدت و وقاحت بیشتری دنبال می شود.

  وی تصریح کرد: براساس بررسی جامعه شناسان طی ۷۰ سال آینده جمعیت مسلمانان با این نرخ رشد از مسیحیان بیشتر خواهد شد، برهمین اساس در یک نقشه بین‌المللی جمعیت مسلمانان باید کاهش یابد. این مساله نه تنها در میانمار بلکه در سوریه، عراق، یمن، بحرین، سودان و… دنبال می شود و در حال کشتن مسلمانان بی گناه هستند.

  لزوم برانگیختن حساسیت سازمان ملل نسبت به کشتار مسلمانان میانمار

  امام جمعه تفرش در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان  با اشاره به مسلمان کشی در میانمار اظهار کرد: شرط مقابله با استکبار، اتحاد ایمانی جهت رسیدن به قدرت جهانی است.

  حجت‌الاسلام نعمت الله خدامی به قرارداد برجام اشاره کرد و افزود: در برجام تجربه شده است که اگر در ابعادی تنزل و کوتاهی شود، آمریکا و غرب دست از نقش مخرب خود بر نمی دارند و با پیشروی بیشتر در صدد تحقق اهداف شوم خود هستند.

  وی بیان کرد: یکی از مهمترین راههای رسیدن به تقوا، تعظیم شعائر الهی و مهمترین شعائر الهی، ترویج دستگاه عزاداری امام حسین(ع) است.

  خدامی با اشاره به اهداف امام حسین(ع) در برپایی قیام عاشورا، عنوان کرد: امام حسین(ع) برای زنده نگاه داشتن اسلام، افشای ماهیت امویان و روشنگری برای مردم، احیای سنت‌های نبوی و علوی، اصلاح جامعه و به حرکت درآوردن امت به سوی اهداف قرآنی، محو سلطه استبدادی بنی امیه بر جهان اسلام، آزادی امت از سلطه و زور حکام جور، حاکم ساختن حق و طرفداران حق، تامین عدالت اجتماعی و اجرای قانون شرع مقدس، تضاد با بدعتها و کج‌روی‌ها، تولید یک مکتب تربیتی در ابعاد اعتقادی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی و اقامه امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

  امام جمعه تفرش برضرورت ترویج و تحقق اهداف حسینی در اعتلای عزای سیدالشهدا(ع) در سطح شهرستان تاکید کرد و افزود: مساجد، هیئت‌ها و تعزیه‌ها سعی برای کیفیت بخشی به کار خود داشته باشند، تزئینات شهری متناسب با ایام محرم توسط مردم، هیئتها و شهرداری انجام شود.

  تحریم‌های آمریکا علیه ایران نقض برجام بود

  امام جمعه خمین در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان خمین با اشاره به حملات تروریستی اخیر در عراق  تصریح کرد: انفجار و حمله تروریستی در عراق که به شهادت برخی از هموطنان ایرانی انجامید نشان از ضعف و ریشه کن شدن گروهک های تروریستی است که اینگونه می خواهند تلافی کنند، اما این اقدامات جبهه مقاومت اسلامی را هر روز مستحکم تر و قوی تر می کند.

  حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی به عزاداری های ایام محرم و صفر اشاره کرد و افزود: در این ایام هیئات مذهبی باید در آگاهی بخشی و بصیرت افزایی و ارتقای بعد معنوی در جوانان تلاش کنند.

  وی با اشاره به ضرورت ولایت مداری و پیروی از ولایت در عمل توسط مسلمانان اشاره و تصریح کرد: ولایت پیامبر اکرم(ص) بالاترین مقام از طرف خداوند بود و بعد از ایشان این مقام با دستور الهی به حضرت علی(ع) رسید و پیامبر وظیفه ابلاغ انتخاب جانشین را از طرف خداوند در روز غدیر داشت.

  امام جمعه خمین بیان کرد: ازدواج اسلامی و تشکیل خانواده به سبک اسلامی باعث کاهش اختلافات خانوادگی و ارتقای فرهنگ دینی در جامعه می شود و  برای حفظ و پاسداشت انقلاب اسلامی باید تفکر انقلابی در جامعه نهادینه سازی شود چراکه فکر و عمل انقلابی حافظ انقلاب خواهد بود.

  حسینی ادامه داد: تحریم های آمریکا علیه ایران نقض برجام و شناخت بیشتر از بدعهدی های آمریکا را سبب شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.