• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مباهله، اثبات صدق دعوت پیامبر و سند عظمت اهل بیت (ع) است
  کد خبر : 2045227

  مباهله، اثبات صدق دعوت پیامبر و سند عظمت اهل بیت (ع) است

  مباهله، اثبات صدق دعوت پیامبر و سند عظمت اهل بیت (ع) استReviewed by on Sep 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی موسوی در خطبه های نماز جمعه شهر قیدار با بیان اینکه مباهله، اثبات صدق دعوت پیامبر و سند عظمت اهل بیت (ع) است، افزود: مباهله پیامبر…

  مباهله، اثبات صدق دعوت پیامبر و سند عظمت اهل بیت (ع) استReviewed by on Sep 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی موسوی در خطبه های نماز جمعه شهر قیدار با بیان اینکه مباهله، اثبات صدق دعوت پیامبر و سند عظمت اهل بیت (ع) است، افزود: مباهله پیامبر با مسیحیان نجران، در روز بیست وچهارم ذی الحجّه  سال دهم هجری اتفاق افتاد. پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم طی نامه ای ساکنان مسیحی نجران را به آیین اسلام دعوت کرد. مردم نجران که حاضر به پذیرفتن اسلام نبودند نمایندگان خود را به مدینه فرستادند و پیامبر آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد.

  موسوی ادامه داد: گواه انفاق، ایثار، جود و سخاوت علی بن ابیطالب(ع) و خانواده بزرگوار ایشان است.در این روز و به برکت دادن غذا وافطار ازسوی خانواده روزه دار امیرالمؤمنین امام علی (ع) به مسکین و یتیم و اسیر، آیات سوره مبارکه ˈهل اتی  نازل شد.

  امام جمعه قیدار در ادامه با اشاره به روز خانواده و تکریم بازنشستگان ، گفت: خانواده  کانون آرامش، مودت و رحمت است با تضعیف پایه ‏هایی آن، حیاء، عفت، غیرت، مودت، رحمت و دیگر صفات پسندیده انسانی، از بین می‏رود و به‏جای آن حرص، خودخواهی، خشونت، بی‏بندوباری، بی‏انگیزگی برای تولید مثل و بی‏اعتنایی به حقوق کودکان گسترش می‏ یابد و سرانجام تمدن بشری را به نابودی می ‏کشاند.

  موسوی افزود: نگاه اسلام و آموزه های ناب اسلامی به نهاد خانواده ویژه است که اگر خدای ناکرده پایه های خانواده سست و متزلزل شود، سعادت، کرامت و عزت انسانی از بین خواهد رفت.

  وی ادامه داد: در عصر حاضر ،‌ بیش از هر زمان دیگر ،نظام خانواده در معرض هجوم عوامل متعدد فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی قرار گرفته است که حتی لحظه ای غفلت، باعث افتادن و گرفتار شدن در دام تهاجم فرهنگی غرب خواهد شد و فرهنگ غرب در هر جامعه ای که نفوذ کند، خانواده ها را متلاشی می سازد
  یکی از مسائلی که امروز، خانواده را با چالش های جدی مواجه ساخته است ، کارکرد رسانه های ارتباطی شبکه های اجتماعی و ماهواره ای و اینترنتی و مبایل ها است .

  امام جمعه قیدار گفت: رسانه های جمعی، به تدریج جایگزین ارتباط بین فردی شده اند، بطوریکه فضای انفرادی به جای فضای جمعی و عاطفی، بر خانواده ها حاکم شده است. درنتیجه، اعضای خانواده به جای گفتگوی صمیمی با یکدیگر ، با ابزارهای الکترونیکی ارتباط برقرار می کنند، افراد خانواده گرچه ظاهرا با هم نشسته اند اما فرسخ ها از هم دورند.

  موسوی افزود: امروزه انواع آسیب ها از قبیل خشونت های خانگی ، اعتیاد ، طلاق، جدای عاطفی و… سلامت خانواده ها را به خطر انداخته است و آنچه تاکنون خانواده ها را در برابر تهدیدات و توطئه‌های دشمنان مقاوم نگه داشته دین است و ماهواره این سرمایه بزرگ را هدف قرار داده است.

  وی با اشاره به باز گشائی مدارس، گفت: فصل مهر و آغاز پاییز در کشور ما همراه با شروع بهار با شکوه و و شکفتن زیبای علم و دانش است . آموزش و پرورش ، دانش گاهها و حوزه های علمیه نه تنها هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری بزرگ دراز مدت است که طی آن کشور از وابستگی چه از جهت نرم افزاری و چه از جهت سخت افزاری رها می گردد.

  امام جمعه قیدار گفت: مسئله فرهنگ و تعلیم و تربیت در هر کشوری حرف اول را می زند و نقش فرهنگ سازان در جامعه نقش اول است در میان فرهنگ سازان مدرسه و معلم اصل و پایه است که بیشترین مخاطب یعنی دانش آموزان را مستقیم و خانواده های آنان را غیر مستقیم دارد. بزرگترین سرمایه یک ملت، که سرمایه انسانی اوست در اختیار آموزش و پرورش است تربیت و پرورش چنین نیروی انسانی  می تواند پیشرفت و تعالی کشور را تضمین کند و کشور عزیز ایران سریع‏تر به قله‏های رفیع کمال دست یابد.
   
  موسوی به سالگرد آیت الله خزعلی اشاره کرد و گفت:  آیت الله خزعلی فعالیت های برای پیشبرد انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکرد همیشه یار صدیق امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‏الله خامنه‏ای بود و مردم را به تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و  مبارزه با خط نفاق تشویق می ‏کرد به طوری که در این راه از فرزند خود گذشت در فتنه ۸۸ مواضع شفاف و قاطعی علیه فتنه ‏گران داشت و از فرزند خود که در جریان فتنه نقش‏آفرین بود، بارها اعلام برائت کرد.

  وی ادامه داد: ملت انقلابی عزیز همیشه در صحنه ما بدانند او از ما جدا هست و هرچه از من نقل کند، نپذیرند. با من ارتباطی ندارد ولی الان هم دعا می‏کنم خداوند به او توفیق دهد که از راه انحرافی که پیش گرفته است برگردد و گرنه خداوند مقتدر، اسلام و انقلاب و امام و رهبر و رئیس جمهور و مسلمین عزیز را از شر او مصون و محفوظ بفرماید…».

  امام جمعه قیدار با اشاره به کشتار مسلمانان به دست بودائیان،  گفت: مسلمانان میانمار قربانی یک توطئه بین‌المللی شدند جنایت دولت میانمار در حق مسلمانان ناشی از سرسپردگی حکام کشورهای اسلامی است مسلمانان روهینگیا از تمام خدمات اجتماعی مثل کارت هویت، شناسنامه، بهداشت و درمان، تحصیل، استخدام، حق مالکیت و… محروم هستند و دولت میانمار آنها را به شهروندی کشور میانمار قبول ندارد. به شدت دست به کشتاربی‏رحمانه آنها می زند و بیش از ۴۰۰۰ زن و مرد و کودک مسلمان جان خود را از دست داده ‏اند.

  موسوی دامه داد: متاسفانه جایزه صلح نوبل سکویی برای جانیتکاران شده است متاسفانه جامعه بین‌الملل را هم سکوت مرگبار گرفته و برخی از سران کشورهای مسلمان سرسپرده آمریکا و اسرائیل هستند در این میان مسلمانان جهان باید به پا خیزند و به وظایف انسانی و قانونی خود عمل نمایند و مانع از تداوم این جنایات هولناک شوند.

  امام جمعه قیدار با اشاره به ممنوعیت فروش هواپیمای مسافربری به ایران، گفت: متاسفانه روزی نیست شاهد تحریم دوباره یا نقض آشکار برجام از سوی رییس جمهور یا مجلس آمریکا نباشیم هدف آمریکا این است که شرایط را به سمتی ببرد که ایران درعین حال که مجبور به پایبندی به برجام است از آن هیچ منفعتی نبرد. و با روشی طلبکارانه باعث شود که ایران در موضع ضعف قرار گیرد و مجبور شود هزینه‏های بیشتری را پرداخت نماید و تعهدات بالاتری بپذیرد.

  موسوی افزود: دولت آمریکا برای رسیدن به این هدف از روش‏های مختلفی استفاده می‏کند و شرکای اقتصادی ایران را تهدید می کند تا مانع از بهره‏مندی ایران از ارتباطات بین المللی اقتصادی ‏شود.

  وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران باید جهت حفظ منافع ملی از هرگونه زیاده‏خواهی و مطالبه ‏گری اضافی آمریکایی‏ها و یا هم‏پیمانان آن‏ها جلوگیری نماید و به هر نقض و کاستی در اجرای برجام از سوی طرف آمریکایی یا دیگر غربی‏ها، به همان میزان و با رعایت تناسب واکنش نشان دهد. و اجازه ندهد آمریکا و اروپایی‏ها منافع ملت ایران را نادیده بگیرند اگر آمریکا در هر سطحی به تعهدات خود عمل نمی‏کند، ایران نیز با رعایت تناسب و در همان سطح باید جواب این اقدام آمریکا را بدهد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.