• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شناسایی ۳۱ خانواده تاجیک عضو داعش در موصل عراق
  کد خبر : 2045206

  شناسایی ۳۱ خانواده تاجیک عضو داعش در موصل عراق

  شناسایی ۳۱ خانواده تاجیک عضو داعش در موصل عراقReviewed by on Sep 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، سخنگوی شورای پناهندگان نروژی گفت: در قرارگاه شهر موصل عراق که حدود ۱۴۰۰ زن و کودک از خانواده های اعضای داعش نگهداری می شوند، ۳۱ خانواده تاجیک نیز حضور دارد….

  شناسایی ۳۱ خانواده تاجیک عضو داعش در موصل عراقReviewed by on Sep 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، سخنگوی شورای پناهندگان نروژی گفت: در قرارگاه شهر موصل عراق که حدود ۱۴۰۰ زن و کودک از خانواده های اعضای داعش نگهداری می شوند، ۳۱ خانواده تاجیک نیز حضور دارد.

  «میلانی مرخیم» سخنگوی شورای پناهندگان نروژی در این زمینه گفت: پس از بازرسی های اخیر مشخص گردید که در میان پناهندگان ۳۱ خانواده تاجیک عضو داعش حضور دارد، اما این هنوز پایان کار نیست، مقامات عراق بازپرسی و تهیه فهرست پناهندگان و هم ثبت نام شهروندی آنها را ادامه می دهند و این روند هنوز خاتمه نیافته است.

  به گفته وی، در حال حاضر ۳۱ خانواده  از شهروندان تاجیک و ۱۶ خانواده از  شهروندان ازبکستان مشخص شده اند همچنین طبق آمار موجود خانواده های عضو داعش از کشورهای دیگر منطقه از جمله ترکیه، کشورهای آسیای مرکزی، روسیه و آذربایجان می‌باشند.

  مرخیم در ادامه تصریح کرد: خانواده های تاجیک مستقر در این قرارگاه از یک تا ۶ نفر را تشکیل می دهند و سرپرست هر خانواده یک زن است.

  این مسئول شورای پناهندگان نروژی ادامه داد: در مجموع خانواده های اعضای داعش هیچ گناهی را مرتکب نشده اند زیرا آنها به این منطقه آورده شده اند.

  مقامات عراق  در این زمینه عنوان کرده اند که قصد دارند از طریق سفارتخانه های کشورهای مذکور پناهندگان را به وطن خود برگردانند.

  این در حالی است که شورای پناهندگان نروژی قبلا تعداد خانواده زنان و کودکان تاجیک عضو داعش در قرارگاه موصل عراق را ۱۰ نفر عنوان کرده بود.

   پس از ظهور گروه داعش در سوریه و عراق از سال ۲۰۱۴ تا کنون بیش از ۱۱۰۰ شهروند تاجیکستان به این ۲ کشور سفر و به صفوف گروه‌های تروریستی پیوسته اند.

  انتهای پیام/ز

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.