• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شمخانی: ایران فعالیت هسته ای اعلام نشده ندارد / در هیچ یک از مراکز نظامی ایران، فعالیت اتمی انجام نمی شود
  کد خبر : 2045121

  شمخانی: ایران فعالیت هسته ای اعلام نشده ندارد / در هیچ یک از مراکز نظامی ایران، فعالیت اتمی انجام نمی شود

  شمخانی: ایران فعالیت هسته ای اعلام نشده ندارد / در هیچ یک از مراکز نظامی ایران، فعالیت اتمی انجام نمی شودReviewed by on Sep 15Rating: شمخانی تاکید کرد در هیچ یک از مراکز نظامی ایران هیچ فعالیت اتمی انجام نمی شود. به گزارش ایران ویج به نقل از عصرایران، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در…

  شمخانی: ایران فعالیت هسته ای اعلام نشده ندارد / در هیچ یک از مراکز نظامی ایران، فعالیت اتمی انجام نمی شودReviewed by on Sep 15Rating:

  شمخانی تاکید کرد در هیچ یک از مراکز نظامی ایران هیچ فعالیت اتمی انجام نمی شود.

  به گزارش ایران ویج به نقل از عصرایران، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در بیانیه ای اعلام کرد: دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به برخی اظهارات مطرح شده مقامات خارجی در موضوع دسترسی به مراکز نظامی کشورمان در چارچوب توافق برجام گفت؛ جمهوری اسلامی ایران فعالیت اعلام نشده هسته ای در هیچیک از نقاط جغرافیایی کشور نداشته و مطالب مطرح شده، فضاسازی رسانه های آمریکایی به منظور فراربه جلو وسرباز زدن از انجام تعهدات و وظایف انجام نشده از سوی این کشور  است.

  وی افزود؛ در هیچ یک از مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران فعالیت ویا حتی  تحقیقات هسته ای وجود ندارد و بازدیدهای انجام شده از سوی آژانس طی سال های گذشته  این مطلب را تایید می کند.

  نماینده مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد؛ البته در مراکز نظامی، تحقیقات در خصوص سلاح های متعارف به ویژه در حوزه موشکی در جریان است که در چارچوب تولید قدرت دفاعی و ارتقاء بازدارندگی در برابر تهدیدات خارجی با قدرت ادامه خواهد یافت.

  شمخانی گفت:در چارچوب اجرای فعال سیاست پدافند غیرعامل، مجموعه ظرفیتهای تحقیقاتی و تولیدی متعارف در بخش دفاعی در پهنه ای به وسعت ایران اسلامی توزیع شده وبه طور طبیعی مکشوف سازی این ظرفیت برای بیگانگان امکان پذیر نمی باشد.

  عضو هیئت نظارت بر اجرای برجام تاکید کرد؛ جمهوری اسلامی ایران صرفا در چارچوب توافقات و دستورالعمل مشخص برجام رفتار کرده و هیچ تعهدی فراتر از آن را نمی پذیرد.

  امیر دریابان شمخانی گفت؛ مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی با دلالی منافقین به واسطه توهمات خود و با هدف ایران هراسی فرضیاتی را بدون سند و دلیل علیه برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان بیان می کنند که از گذشته نیز وجود داشته وتنها مصرف رسانه ای  دارد.

  وی افزود: هرگونه اظهار نظر در مورد تعهدات پذیرفته شده در قبال برجام می بایست از مجاری رسمی و مبتنی بررویکردهای فنی و حقوقی وفارغ از نگاههای جانبدارانه، صرفا در آژانس بین المللی انرژی اتمی بررسی شود.

   شمخانی تاکید کرد؛ به طور قطع سایر ادعاهای خارج از این چارچوب ضمن ان که بی اهمیت  است ، الزامی در خصوص پاسخگویی به آن نیز وجود ندارد.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود؛ آژانس بین المللی انرژی اتمی در  صورت ارائه مستندات کافی و قابل قبول، شیوه های فراوانی برای رفع ابهام در اختیار دارد و موضوع دسترسی به اماکن نظامی  موضوعی غیرضرور و ملغی شده است.

  شمخانی در پایان اظهار داشت:رفتار غیر سازنده و بهانه جویانه دولت ترامپ در قبال اجرای تعهدات خود در برجام که تلاشی فعال برای ضربه زدن به این توافق بین المللی است ،ضمن مخدوش کردن بیش از پیش جایگاه این کشور در نظام بین الملل بدون شک چون گذشته با پاسخ متناسب از سوی جمهوری اسلامی ایران همراه خواهد بود

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.