• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » گروه تروریستی جیش الاحرار نیز از جبهه النصره جدا شد
  کد خبر : 2045009

  گروه تروریستی جیش الاحرار نیز از جبهه النصره جدا شد

  گروه تروریستی جیش الاحرار نیز از جبهه النصره جدا شدReviewed by on Sep 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، گروه تروریستی ‘جیش الاحرار’ به فرماندهی ابوصالح طحان که به عنوان یکی از بزرگترین اجزای تشکیل دهنده ائتلاف تروریستی تحریرالشام در تاریخ ۹ بهمن ۹۵ به آن پیوسته بود روز چهارشنبه در بیانیه…

  گروه تروریستی جیش الاحرار نیز از جبهه النصره جدا شدReviewed by on Sep 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، گروه تروریستی ‘جیش الاحرار’ به فرماندهی ابوصالح طحان که به عنوان یکی از بزرگترین اجزای تشکیل دهنده ائتلاف تروریستی تحریرالشام در تاریخ ۹ بهمن ۹۵ به آن پیوسته بود روز چهارشنبه در بیانیه ای از این ائتلاف اعلام جدایی کرد.
  جیش الاحرار دومین گروه بزرگ تشکیل دهنده ائتلاف تروریستی تحریرالشام است که پس از گروه نورالدین الزنکی از ائتلاف جدا شد.
  جدایی جیش الاحرار فقط چند روز پس از اختلاف میان فرماندهان نظامی و مسئولان شرعی تحریرالشام و خروج شماری از شیوخ شرعی تحریرالشام از جمله عبدالله المحیسنی و مصلح العلیانی سعودی انجام شد.
  جیش الاحرار اعلام کرد که این جدایی به تصمیم شورای این گروه انجام شده است.
  این گروه تروریستی بخشی از احرارالشام بود که از آن جدا شد و پس از مدتی با تشکیل ائتلاف تحریرالشام به آن پیوست.
  ۲۹ تیرماه ۹۶ نیز گروه تروریستی نورالدین الزنکی به خاطر اختلاف های درون گروهی از تحریرالشام جدا شده بود.
  به نظر می رسد که با نزدیک شدن طرف های مذاکره کننده سوری و ضامنان آتش بس در آستانه، برای تعیین تکلیف استان ادلب سوریه و برخی اظهارات درباره احتمال آغاز عملیاتی برای پاکسازی این استان از گروه تروریستی جبهه النصره، برخی از گروه های ادغام شده با جبهه النصره از ترس هدف قرار گرفتن از آن جدا می شوند.
  گروه تروریستی جبهه النصره(جبهه فتح الشام) که بخش اصلی ائتلاف تروریستی تحریرالشام را تشکیل می دهد در چندماه گذشته با سرکوب دیگر تروریست ها از جمله بر بخش ها و نهادهای مختلف استان ادلب در شمال غرب سوریه مسلط شد.
  ائتلاف تروریستی موسوم به 'هیات تحریرالشام' با مشارکت گروه های تروریستی جبهه النصره، نورالدین الزنکی، جیش السنه، جبهه النصار الدین و لواء الحق از ۹ بهمن ماه ۹۵ تشکیل و در روزهای پس از آن ده ها گروه بزرگ و کوچک به آن پیوستند.
  فرماندهی کل تحریرالشام به هاشم الشیخ معروف به ابوجابر و فرماندهی نظامی آن به ابو محمد جولانی فرمانده جبهه النصره سپرده شد ولی جبهه النصره(جبهه فتح الشام) همچنان به تک روی در این ائتلاف ادامه داد و باعث نارضایتی دیگر گروه ها شد.
  در روزهای ابتدایی تشکیل ائتلاف تروریستی تحریرالشام، بسیاری از کارشناسان اعلام کردند که این ادغام یک اقدام صوری است و جبهه النصره به تلاش های یکجانبه برای تسلط بر شمال غرب سوریه و تشکیل یک امارت به اصطلاح اسلامی در این منطقه ادامه می دهد.
  خاورم**۶۱۱۶ ** ۱۰۶۴

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.