• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تاکید استاندار خراسان رضوی بر استفاده از ظرفیتهای آزمایشگاهی برای ارتقاء کیفی صادرات
  کد خبر : 2044989

  تاکید استاندار خراسان رضوی بر استفاده از ظرفیتهای آزمایشگاهی برای ارتقاء کیفی صادرات

  تاکید استاندار خراسان رضوی بر استفاده از ظرفیتهای آزمایشگاهی برای ارتقاء کیفی صادراتReviewed by on Sep 14Rating: علیرضا رشیدیان روز پنجشنبه در بازدید از آزمایشگاه تستا در شهرک فناوری صنایع غذایی مشهد افزود: خراسان رضوی یکی از بزرگترین و قدیمی ترین استانها در بخش صنایع غذایی است بطوری که برندهای آن در داخل و خارج…

  تاکید استاندار خراسان رضوی بر استفاده از ظرفیتهای آزمایشگاهی برای ارتقاء کیفی صادراتReviewed by on Sep 14Rating:

  علیرضا رشیدیان روز پنجشنبه در بازدید از آزمایشگاه تستا در شهرک فناوری صنایع غذایی مشهد افزود: خراسان رضوی یکی از بزرگترین و قدیمی ترین استانها در بخش صنایع غذایی است بطوری که برندهای آن در داخل و خارج از کشور عرضه می شود.
  وی ادامه داد: برخی محصولات صنایع غذایی خراسان رضوی به دلیل مشکلات آنتی بیوتیک یا موارد دیگر ظرفیت صادرات پیدا نمی کند. این مساله تولیدکننده و صادرکننده را متضرر می کند.
  استاندار خراسان رضوی گفت: برای جلوگیری از عودت محصولات صنایع غذایی باید از ظرفیت آزمایشگاهی این منطقه به ویژه آزمایشگاه تستا در شهرک فناوری صنایع غذایی استفاده شود.
  وی افزود: باید همه صنایع غذایی نسبت به ظرفیت آزمایشگاه تستا توجیه و با نحوه بهره برداری از ظرفیت آن آشنا شوند. ضروری است همه سازمانهای دولتی برای بهره برداری بیشتر، کاملتر و بهتر از این ظرفیت آزمایشگاهی برنامه ریزی و استفاده سایر واحدهای تولیدی از آن بسترسازی نمایند.
  رشیدیان ادامه داد: آزمایشگاه تستا ظرفیت بسیار خوبی از نظر تجهیزات و نیروی انسانی دارد که باید فعالیت پررونقی داشته باشد. ارتباط این آزمایشگاه با واحدهای تحقیق و توسعه شرکتهایی که در حوزه صنایع غذایی فعالیت دارند باید برقرار گردد.
  وی در خصوص رفع مشکل مالی آزمایشگاه تستا هم گفت: مطالبه تسهیلاتی این آزمایشگاه از سازمان صنایع کوچک باید پیگیری و در اسرع وقت برطرف شود اما نمی توان از محل کمکهای فنی و اعتباری به وصول مطالبه این آزمایشگاه در بخش تسهیلات کمکی کرد.
  مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی نیز در این بازدید گفت: شرکت آزمایشگاه کنترل کیفی تستا سال ۱۳۸۴ با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال راه اندازی شده و در کشور منحصر به فرد است.
  مسعود مهدیزاده مقدم افزود: شرکت تستا با اخذ مجوز از نهادهای قانونی ذیربط در زمینه های آزمایشگاه آزمون سم شناسی و روشهای نوین دستگاهی، بخش کنترل فیزیک و شیمایی، بخش میکروبیولوژی و مولکولاربیولوژی، آزمایشگاه کالیبراسیون، واحد بازرسی، واحد آی.تی، واحد آموزش، واحد تضمین کیفیت و واحد تحقیق و توسعه فعالیت دارد.
  وی ادامه داد: این شرکت برای تجهیز آزمایشگاه درخواست تسهیلات داده بود که مشمول یارانه در قالب کمکهای فنی و اعتباری که در اختیار سازمان صنایع کوچک قرار داشت شد اما پرداخت تسهیلات به این شرکت طول کشید و درزمان پرداخت نیز بخشی از یارانه تسهیلات پرداخت نشد.
  مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: درخواست شرکت تستا پرداخت یارانه تسهیلات برای کمک به تامین تجهیزات لازم آزمایشگاه است که از طریق سازمان صنایع کوچک پیگیری خواهد شد.
  شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی در کیلومتر ۱۵ جاده مشهد – چناران در فضایی به مساحت ۱۷ هکتار قرار دارد. قراردادهای منعقده در آن ۲۵ مورد و تعداد واحدهای بهره برداری شده ۶ مورد با ۵۵ نفر اشتغال است.
  خبرنگار: میترا عبداللهی **انتشار: حسین کریم زاده
  ۷۴۸۹/۱۸۵۸

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.