• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » همصدایی ترکمن‌‌های عراق در تحریم رفراندوم استقلال اقلیم کردستان
  کد خبر : 2044679

  همصدایی ترکمن‌‌های عراق در تحریم رفراندوم استقلال اقلیم کردستان

  همصدایی ترکمن‌‌های عراق در تحریم رفراندوم استقلال اقلیم کردستانReviewed by on Sep 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج،جبهه ترکمن‌‌‌های عراق  با تکیه بر قانون اساسی عراق و با توجه به غیرقانونی بودن رفراندوم ادعایی بارزانی و همچنین تلاش کردها برای برگزاری رفراندوم در شهر کرکوک،…

  همصدایی ترکمن‌‌های عراق در تحریم رفراندوم استقلال اقلیم کردستانReviewed by on Sep 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج،جبهه ترکمن‌‌‌های عراق  با تکیه بر قانون اساسی عراق و با توجه به غیرقانونی بودن رفراندوم ادعایی بارزانی و همچنین تلاش کردها برای برگزاری رفراندوم در شهر کرکوک، نشست خبری با حضور احزاب "ترکمن ائلی"، "حزب خلق ترکمن"، "جنبش وفا"، "اتحاد اسلامی ترکمانان" و "مجمع ملی ترکمن‌‌‌ها" ترتیب داد.

  در این نشست تمام احزاب و تشکل های ترکمنی با اجماع نظر از تحریم رفراندوم خبر داده‌‌‌اند.

   رهبر جبهه ترکمانی عراق ارشد صالحی، به همراه معاون جبهه ترکمانی عراق، حسن تورنا و نماینده مجلس محلی کرکوک، علی مهدی نسبت به بروز جنگ داخلی در پی برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم هشدار داد.

  وی در ادامه افزود: امروز کارمندانی هستند که سال‌‌‌هاست از اداره اقلم کردستان حقوقی دریافت نکرده‌‌‌اند، زیرا وضعیت اقتصادی در اقلیم اسف بار است. ما به عنوان ترکمن‌‌‌های کرکوک، توزخورماتو، تلعفر و دیالی مجبور به تحمل این وضعیت نیستیم لذا تصمیم خود را گرفته‌‌‌ایم. ما به عنوان نمایندگان احزاب ترکمنی و با اجماع کامل در رفراندوم استقلال شرکت نخواهیم کرد.

  ارشد صالحی در ادامه بیان داشت: مسئولین اقلیم برای سرپوش گذاشتن بر اختلافات سیاسی داخلی، عقب ماندگی و بحران اقتصادی و برای خروج مقطعی از فشار افکار عمومی موضوع رفراندوم استقلال را مطرح کرده‌‌اند.

  گفتنی است در این نشست برای تحریم عملی رفراندوم استقلال و ارتباط با مردم بر لزوم برگزاری نشست های مستمر با مردم تاکید شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.