• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نمایندگان پارلمان عراق برای برکناری رییس جمهور و استاندار کرکوک امضا جمع کردند
  کد خبر : 2044671

  نمایندگان پارلمان عراق برای برکناری رییس جمهور و استاندار کرکوک امضا جمع کردند

  نمایندگان پارلمان عراق برای برکناری رییس جمهور و استاندار کرکوک امضا جمع کردندReviewed by on Sep 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، نمایندگان پارلمان امروز چهارشنبه نسخه هایی از جمع آوری ۱۱۶ امضا از نمایندگان پارلمان عراق از فراکسیون های مختلف را برای برکناری ‘نجم الدین کریم’ از استانداری کرکوک در اختیار…

  نمایندگان پارلمان عراق برای برکناری رییس جمهور و استاندار کرکوک امضا جمع کردندReviewed by on Sep 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، نمایندگان پارلمان امروز چهارشنبه نسخه هایی از جمع آوری ۱۱۶ امضا از نمایندگان پارلمان عراق از فراکسیون های مختلف را برای برکناری ‘نجم الدین کریم’ از استانداری کرکوک در اختیار رسانه های عراق گذاشتند.
  براساس پیش نویس درخواستی نمایندگان پارلمان عراق، درخواست برکناری استاندار کرکوک به دلیل نقض قانون اساسی و جانبداری وی از همه پرسی اقلیم کردستان عراق صورت گرفته است.
  از طرفی ‘علی البدیری’ از ائتلاف ملی – فراگیرترین مجموعه سیاسی که دولت و بزرگترین فراکسیون را در پارلمان عراق دارد- امروز چهارشنبه از جمع آوری امضا برای برکناری ‘فواد معصوم’ رییس جمهور کردتبار عراق خبر داد.
  البدیری خاطر نشان کرده است که به دلیل موضع فواد معصوم در تایید همه پرسی و عدم حمایت از قانون اساسی که رییس جمهور را موظف به حفاظت از تمامیت ارضی عراق کرده، در پارلمان برای سلب اعتماد از وی، امضا جمع آوری شده است.
  وی اضافه کرد که تعداد امضاهای جمع آوری شده در پارلمان به دو سوم اعضای پارلمان رسیده امری که به سهولت اجازه می دهد از رییس جمهور سلب اعتماد شود.
  کل اعضای پارلمان عراق ۳۲۸ نفر است که تعداد اعضای فراکسیون کردها ۶۰ کرسی است و مابقی کرسی ها متعلق به نمایندگان عرب و اقلیت های عراق است.
  این اقدامات تنها بعد از یک روز از مصوبه پارلمان عراق که نخست وزیر عراق را موظف به اتخاذ تدابیر لازم برای حفاظت از تمامیت ارضی عراق کرده بود، صورت گرفته است.
  خاورم *۴*۳۵۳*۱۷۷۰*۳۸۰

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.