• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ادامه برجام بدون حضور آمریکا؛ بازی جدید و توطئه مشترک آمریکا، اروپا و آژانس
  کد خبر : 2044637

  ادامه برجام بدون حضور آمریکا؛ بازی جدید و توطئه مشترک آمریکا، اروپا و آژانس

  ادامه برجام بدون حضور آمریکا؛ بازی جدید و توطئه مشترک آمریکا، اروپا و آژانسReviewed by on Sep 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از حوزه احزاب خبرگزاری فارس، ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم در یادداشتی به بررسی امکان ادامه مسیر برجام دون حضور آمریکا در این فرآیند پرداخت. مت این یادداشت به…

  ادامه برجام بدون حضور آمریکا؛ بازی جدید و توطئه مشترک آمریکا، اروپا و آژانسReviewed by on Sep 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از حوزه احزاب خبرگزاری فارس، ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم در یادداشتی به بررسی امکان ادامه مسیر برجام دون حضور آمریکا در این فرآیند پرداخت. مت این یادداشت به شرح ذیل است:

  اخیرا زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که حتی اگر آمریکا از برجام خارج شود جمهوری اسلامی ایران بدون حضور آمریکا برجام را ادامه خواهد داد. جای شگفتی است زمانی گفته می‌شد چرا برای رفع تحریم‌ها با کشورهای اروپایی مذاکره کنیم و مستقیما با خود آمریکا وارد مذاکره نشویم. ولی امروز کاملا خلاف این حرف شنیده می‌شود! اگر این افراد دچار کم حافظه‌گی شده‌اند بدانند مردم بیدار هستند و تمام حرف‌های حال و گذشته را زیر نظر دارند.

  در حالی که اروپایی‌ها از ترس آمریکا بخش اعظم تعهدات خود را عملیاتی نکرده‌اند و بانک‌ها و شرکت‌های اروپایی با ایران وارد معامله نشده‌اند و مبادلات مالی بانکی بین ایران و اروپا به طور موثر انجام نمی‌شود و مهمتر از آن بیش از ۷۰ درصد تحریم‌های اروپا و امریکا با همدیگر همپوشانی دارند یقینا ادامه برجام بدون حضور آمریکا بازی جدید و توطئه مشترک آمریکا، اروپا و آژانس برای حفظ برجام و اعمال فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی ایران است.

  بدون شک با خروج آمریکا از برجام این کشور بر شدت تحریم‌های خود خواهد افزود و شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی نیز از ترس تحریم و جریمه آمریکا جرات معامله با جمهوری اسلامی ایران را نخواهند داشت. کمااینکه در حال حاضر که آمریکا به دروغ و به نحوی فریبکارانه خود را پایبند به برجام می‌داند بخش اعظم تعهدات کشورهای اروپایی بر زمین مانده است. همدستی اخیر این کشورها با آمریکا در محکومیت برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران بهترین دلیل از صدها دلیل همسویی سیاسی و اقتصادی اروپا و آمریکا است فلذا پاسخ قاطع جمهوری  اسلامی ایران به خروج امریکا از برجام در یک اقدام متقابل می‌تواند خروج ایران از برجام باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.