• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تشدید تدابیر امنیتی اندونزی برای ممانعت از ورود تروریست های فراری از مراوی فیلیپین
  کد خبر : 2044574

  تشدید تدابیر امنیتی اندونزی برای ممانعت از ورود تروریست های فراری از مراوی فیلیپین

  تشدید تدابیر امنیتی اندونزی برای ممانعت از ورود تروریست های فراری از مراوی فیلیپینReviewed by on Sep 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، افزایش گشت زنی های دریایی در آبهای ‘بیتونگ’ که بزرگترین بندر اندونزی در نزدیکی جزیره میندانائو فیلیپین است از جمله اقداماتی است که این کشور از روز چهارشنبه به…

  تشدید تدابیر امنیتی اندونزی برای ممانعت از ورود تروریست های فراری از مراوی فیلیپینReviewed by on Sep 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، افزایش گشت زنی های دریایی در آبهای ‘بیتونگ’ که بزرگترین بندر اندونزی در نزدیکی جزیره میندانائو فیلیپین است از جمله اقداماتی است که این کشور از روز چهارشنبه به منظور ممانعت از ورود تروریست های مراوی انجام داده است.
  به نوشته تارنمای شبکه خبر آسیا، تروریست های مائوته و ابوسیاف مرتبط با داعش که اتباع کشورهای مختلف هستند در صورتی که قصد عزیمت از فیلیپین به سوی اندونزی را داشته باشند با استفاده از قایق های کوچک ماهیگیری پس از یک سفر دو روزه می توانند خود را به سواحل اندونزی برسانند.
  فاصله بین مرزهای خشکی اندونزی و فیلیپین در این مسیر حدود ۵۰۰ کیلومتر و فاصله بین شهرهای ‘مراوی’ و ‘بیتونگ’ حدود ۷۵۰ کیلومتر است.
  شهر ‘بیتونگ’ یک شهر بندری است که اقتصاد آن بر پایه خرید و فروش شیلات استوار است و صیادان فیلیپینی یا برای فروش صید به این بندر وارد می شوند و یا اینکه برای صیادان اندونزیایی کار می کنند.
  تدابیر امنیتی در این شهر پس از آغاز حملات ‘مراوی’ تشدید شده و مقامات این شهر بندری همه کسانی را که تازه به این شهر وارد می شوند ملزم به معرفی خود در ۲۴ ساعت اولیه ورود کرده اند.
  نیروهای پلیس اندونزی از ‘سولاوسی شمالی’ پس از اینکه آخرین دستورات را از مقامات ارشد دریافت کردند، اکنون آماده انجام عملیاتی با عنوان ‘امان رشید سوم’ شدند.
  این دومین مرحله از عملیاتی است که نیروهای امنیتی اندونزی پس از آغاز بحران مراوی در ماه مه سال جاری انجام داده اند تا نسبت به عدم گسترش فعالیت های افراطی تروریست های جنوب فیلیپین که منتسب به داعش هستند، در این کشور اطمینان حاصل نمایند.
  ‘سولاوسی شمالی’ تنها منطقه ای نیست که اقدامات امنیتی در آن لحاظ شده، بلکه پلیس و نیروهای امنیتی اندونزی گشت زنی در جزایر ‘ملوک شمالی’ و استان های ‘کالیمانتان شمالی’ را نیز افزایش داده اند.
  ارتش فیلیپین روز گذشته اعلام کرد که منطقه نبرد بین نظامیان و تروریست ها در شهر مراوی اکنون به حدود ۲۰ هکتار محدود شده است، و نظامیان قصد دارند جنگ را در ماه سپتامبر پایان دهند.
  فعالیت تروریست های کشورهای مختلف از جمله مالزی و اندونزی در شهر مراوی باعث نگرانی بیش از پیش این کشورها شده است و این هراس وجود دارد با بازگشت تروریست ها مالزی و اندونزی نیز دچار بحران شود.
  تاکنون دستکم ۱۴۷ نیروی نظامی در مراوی و در درگیری با تروریست ها کشته شده اند.
  براساس گزارش ارتش فیلیپین، حدود ۶۵۵ تروریست و ۴۵ غیر نظامی نیز در این درگیری ها از دوم شهریور که بخشی از مراوی به اشغال گروه مائوته در آمد، کشته شده اند.
  آساق**۲۴۱**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.