• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وزیر اتحادیه اروپای ترکیه: ما از اتحادیه اروپا فاصله نمی گیریم
  کد خبر : 2044444

  وزیر اتحادیه اروپای ترکیه: ما از اتحادیه اروپا فاصله نمی گیریم

  وزیر اتحادیه اروپای ترکیه: ما از اتحادیه اروپا فاصله نمی گیریمReviewed by on Sep 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، چلیک روز سه شنبه در حاشیه سفر به لندن و در مصاحبه با خبرنگاران عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را موضوعی دو طرفه خواند و افزود: عده ای در اروپا تحت تاثیر…

  وزیر اتحادیه اروپای ترکیه: ما از اتحادیه اروپا فاصله نمی گیریمReviewed by on Sep 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، چلیک روز سه شنبه در حاشیه سفر به لندن و در مصاحبه با خبرنگاران عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را موضوعی دو طرفه خواند و افزود: عده ای در اروپا تحت تاثیر بخش یونانی نشین قبرس، فرانسه و آلمان به دنبال توقف مذاکرات هستند ولی ترکیه همچنان خواهان مذاکره و راه حل بوده و افکار عمومی هم حامی ادامه مذاکرات عضویت ترکیه است.
  وی با انتقاد از اظهارات ژان کلود یانکر رئیس کمیسیون اروپا مبنی بر این که ترکیه با گامهای بزرگی از اتحادیه اروپا فاصله می گیرد، ادامه داد: بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا از پیشنهاد توقف مذاکرات عضویت ترکیه ناخشنود هستند.
  وی بیان کرد: اتحادیه اروپا مانند سابق نیست و دچار مشکلات درونی بزرگی بوده و در حل مشکل پناهجویان ناموفق بوده است و متاسفانه نمی تواند این مشکل را حل و فصل کند.
  وی ادامه داد: با دوستان خود در اتحادیه اروپا نشستی در رابطه با جرم و جنایت های ناشی از نفرت و بیگانه ستیزی در اروپا برگزار خواهیم کرد و آنها باید اسلام هراسی را از بین ببرند.
  وی بیگانه ستیزی و اسلامی هراسی در اروپا را اقدامی اشتباهی خواند و اظهار کرد: این راه مبارزه با تروریسم نیست.
  وی با تاکید بر ضرورت افزایش سطح آگاهی مردم و حساسیت‌ها در قبال افراط گرایی در اروپا بر رایزنی با مقامات کشورهای اروپایی در خصوص چگونگی پاکسازی داعش و ضرورت مبارزه با گروه های تروریستی مانند داعش و پ.ک.ک گفت: آنکارا همزمان از مرزهای اروپا نیز محافظت می‌کند.
  چلیک اضافه کرد: اعضای گروه های تروریستی مانند داعش و پ.ک.ک به راحتی در پایتخت کشورهای اروپایی فعال هستند و ترکیه با مبارزه موثر علیه گروه های تروریستی در اصل از مرزهای اروپا نیز حفاظت می کند.
  وی ادامه داد: اروپا باید در خصوص مبارزه با تروریسم با ترکیه بیشتر همکاری کند چرا که ترکیه تنها قصد ندارد به عضویت این اتحادیه در آید و در حال حاضر نیز از کشورهای اروپایی محسوب می شود.
  وی توقف مذاکرات الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا را به نفع افراط گرایان دانست و افزود: قطع روابط اتحادیه اروپا با ترکیه به عنوان کشوری مسلمان با حکومتی سکولار، دموکراتیک و قانونمند یکی از خبرهایی است که گروه های افراطی خواستار شنیدن آن هستند و بر این اساس هر گامی در راستای تعلیق مذاکرات، به معنای حمایت از این گروه ها و تقویت آنهاست.
  وی اظهار کرد: بحث و جدل با ترکیه به نفع آلمان نیست و دولت آلمان باید با ترکیه همکاری بیشتری داشته باشد و تحریم تسلیحاتی آلمان علیه ترکیه عقلانی نیست چرا که دولت آنکارا از سلاح های خریداری شده برای مبارزه با گروه های تروریستی استفاده می کند.
  وزیر اتحادیه اروپا و مذاکره کننده ارشد ترکیه همچنین گفت: اظهارات زیگمار گابریل وزیر امور خارجه آلمان باید متعادل تر شود و چیزی که وی باید انجام دهد، این است که پلی در روابط ترکیه و آلمان ایجاد کند.
  وی تاکید کرد: آلمان باید مسایل سیاسی را از مسایل امنیتی تفکیک کند و مقامات آلمان بهتر است سیاست درستی در زمان انتخابات در پیش بگیرند چرا که این اقدام به نفع هر دو کشور خواهد بود.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، تنش در روابط ترکیه با آلمان و برخی از کشورهای اروپایی از زمان تبلیغات همه پرسی تغییرات قانون اساسی ترکیه در زمستان گذشته و ممانعت دولت آلمان و هلند از سخنرانی وزرای ترکیه در اجتماع ترک تبارها آغاز شده است.
  طرفین در ماه های گذشته سخنان تندی علیه همدیگر بیان کرده اند به طوری که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه مقامات آلمان را به نژادپرستی متهم کرده و اقدامات آنها را ناشی از تفکرات فاشیستی، اسلام هراسی و بیگانه ستیزی توصیف کرده است.
  مقامات آلمان نیز در چند روز گذشته در خلال تبلیغات انتخاباتی خود بارها اعلام کرده اند که مانع پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا خواهند شد.
  خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.