• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آیا چشم بَثینه چشمان جهان را در برابر جنگ فراموش شده یمن خواهد گشود؟
  کد خبر : 2044416

  آیا چشم بَثینه چشمان جهان را در برابر جنگ فراموش شده یمن خواهد گشود؟

  آیا چشم بَثینه چشمان جهان را در برابر جنگ فراموش شده یمن خواهد گشود؟Reviewed by on Sep 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز سه شنبه ایرنا، وی که همه اعضای خانواده خود را از دست داده هنگام مصاحبه با یکی از شبکه های تلویزیونی یمنی تلاش کرد تا چشم مجروح خود را…

  آیا چشم بَثینه چشمان جهان را در برابر جنگ فراموش شده یمن خواهد گشود؟Reviewed by on Sep 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز سه شنبه ایرنا، وی که همه اعضای خانواده خود را از دست داده هنگام مصاحبه با یکی از شبکه های تلویزیونی یمنی تلاش کرد تا چشم مجروح خود را با کمک انگشتانش باز کند.
  تصویر این کودک در حین تلاش برای بازکردن چشمش که حکایت از درد و رنج های هزاران کودک یمنی و میلیون ها متضرر از جنگ سعودی علیه یمن بود به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شد. همزمان کاربران این شبکه ها با انتشار هشتگ #لعیون_بثینه (به خاطر چشم های بثینه) خواستار توقف جنگ در یمن شدند.
  در حمله ۲۵ آگوست (۳ شهریور ماه) جنگنده های ائتلاف سعودی به یمن، پدر و مادر و ۶ خواهر و برادر «بثینه» کشته شدند و خود این کودک مجروح به درمانگاه منتقل شد.
  هشتگ عربی #بثینه_عین_الانسانیه به معنای «بثینه چشم انسانیت»، «من به جای بثینه حرف می‌زنم» و «برای چشمان بثینه» هزاران بار استفاده شده است.
  شبکه خبری یورو نیوز به تازگی از این کودک در بیمارستان گزارش داد: از داخل یکی از اتاق های بیمارستان در صنعاء پایتخت یمن صدای ترانه ها و موسیقی کودکانه شنیده می شود. بثینه پنج ساله در حال بازی کردن است و می خندد اما پس از اندکی اشک از چشمان متورمش جاری می شود. سعی می کند تصویر خانواده اش را نقاشی کند.
  تنها نجات یافته و بازمانده از حملات کشنده و ویرانگر موشک های ائتلاف عربی به رهبری عربستان. بثینه در این حمله همه اعضای خانواده خود را از دست داد و اکنون عمو و عمه اش از او مراقبت می کنند در حالی که او نمی داند تمام خانواده اش را از دست داده هیچ کس به او هیچ یک از پرستاران و پزشکان به این کودک اطلاعی درباره اینکه چه بر سر خانواده اش در جنگی که تقریبا از یادها رفته است،آمده نداده است. بثینه زمانی که در تلاش بود چشمانش را بازکند نمی دانست که تلاش او به رمزی از محنت ها و رنج های امروز ملت یمن تبدیل خواهد شد.
  سازمان دیده بان حقوق بشر از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز گذشته خواست ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی به دلیل نقض حقوق کودکان در درگیری های مسلحانه، فورا به لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان و لیست ننگ سالانه این سازمان بازگردانده شود.
  درگزارش سازمان دیده بان حقوق بشر آمده است: از سال ۲۰۱۵ ائتلاف عربی منازل ، بازارها ، بیمارستان ها، مدارس و مساجد را هدف قرار داده و درهمین سال دستکم ۷۸۵ کودک یمنی کشته شده اند که ۶۰ درصد آن توسط ائتلاف صورت گرفته است.
  خاورم**۹۳۶۶**۱۱۴۴
  مترجم:صغری رحیمی * انتشار دهنده: علیرضا جباری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.