• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ارتباط گروه های تروریستی جنوب و جنوب شرق آسیا؛ لزوم همکاری سازمان های امنیتی دو منطقه
  کد خبر : 2044329

  ارتباط گروه های تروریستی جنوب و جنوب شرق آسیا؛ لزوم همکاری سازمان های امنیتی دو منطقه

  ارتباط گروه های تروریستی جنوب و جنوب شرق آسیا؛ لزوم همکاری سازمان های امنیتی دو منطقهReviewed by on Sep 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، این موسسه که مرکز آن در جاکارتا پایتخت اندونزی واقع است، با تاکید بر افزایش ارتباطات بین گروه های تروریستی، تصریح کرد به نظر می رسد ارتباطات…

  ارتباط گروه های تروریستی جنوب و جنوب شرق آسیا؛ لزوم همکاری سازمان های امنیتی دو منطقهReviewed by on Sep 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، این موسسه که مرکز آن در جاکارتا پایتخت اندونزی واقع است، با تاکید بر افزایش ارتباطات بین گروه های تروریستی، تصریح کرد به نظر می رسد ارتباطات بین گروههای افراط گرای بنگلادشی و جنوب شرق آسیا که تحت تاثیر داعش قرار دارند، در حال افزایش است.
  در این گزارش آمده است: اکنون زمانی است که دولت های منطقه جنوب شرق آسیا با جنوب آسیا به عنوان یک واحد جغرافیایی واحد، حداقل در زمان تلاش برای مقابله با تروریسم همکاری کنند.
  به نوشته تارنمای ‘فری مالیزیا تودی’، موسسه تحلیل سیاسی منازعات بر این باور است کسانی که به طور عادی منطقه جنوب آسیا را پوشش می دهند و کسانی که جنوب شرق آسیا را تحت پوشش دارند، اعم از سازمان های نظامی، اطلاعاتی، امور خارجی و پلیس باید بر سر یک میز بنشینند و در مورد استراتژی های مورد نظر تصمیم گیری نمایند، تا از این طریق همه گروه ها به اطلاعات مشابهی دسترسی داشته باشند و بدانند که چگونه این مناطق با یکدیگر تعامل داشته باشند.
  در گزارش این موسسه که تحت عنوان ‘چگونگی تعامل افراط گرایان بنگلادش و جنوب شرق آسیا’ منتشر شده، فهرستی برخی از ارتباطات این گروه ها ذکر شده است.
  مهاجران بنگلادشی که در سنگاپور و مالزی کار می کنند و کارگرانی را از خانه های خود جذب می کنند، دانشجویان بنگلادشی که در دانشگاه های مالزی تحصیل می کنند و با تفکرات داعش همراهی دارند، بنگلادشی هایی که از کوالالامپور به عنوان نقطه انتقالی خود برای عزیمت به سوریه استفاده می کنند، حامیان مالزیایی و فیلیپینی داعش که تلاش می کنند با جذب بنگلادشی ها و مهاجران روهینگیایی آنها را برای جنگ در میندانائو به کار گیرند و اندونزیایی ها و یا مالزیایی هایی که در تلاش برای کمک به روهینگیا در میانمار از طریق تماس با گروه های روهینگیایی مستقر در بنگلادش هستند، از جمله مواردی هست که ارتباط افراط گرایان جنوب و جنوب شرقی آسیا را نشان می دهد.
  براساس این گزارش، هیچ یک از بنگلادشی هایی که تاکنون در مالزی و سنگاپور بازداشت شده اند، قصد انجام فعالیت تروریستی را در این کشورها نداشته اند، بلکه هدف آنها بنگلادش و یا عزیمت به سوریه و یا در برخی موارد جنوب فیلیپین بوده است.
  این گزارش ارتباط بین تروریست های داعش در مالزی و اندونزی با همتایان بنگلادشی خود در سوریه را به دو دلیل مهم می داند.
  نخست اینکه تروریست های اندونزی حملات انجام شده توسط بنگلادشی ها را بسیار خشن و پرتلفات می بیینند و خواستار الگو گرفتن از آنها برای انجام موارد مشابه در خاک خود هستند.
  از اینرو ممکن است تروریست های بنگلادشی تشویق شوند که در خاک اندونزی برخی حملات را انجام دهند.
  دوم اینکه، بنگلادشی هایی که در کنار داعش در سوریه می جنگند ممکن است به این فکر کنند که با ترک داعش به جنوب فیلیپین سفر کنند و پیش از بازگشت به کشور در این منطقه نیز بجنگند.
  در این گزارش همچنین آمده است: تروریست هایی که در مالزی و اندونزی حضور دارند، با شکل گیری بحران روهینگیا ممکن است قصد داشته باشند در کنار آنها علیه ارتش میانمار بجنگند.
  ین موسسه از این رو خواستار همکاری نزدیک کشورهای جنوب آسیا با کشورهای جنوب شرقی آسیا شده تا از این طریق با اشراف به تهدیدهای موجود، راه مقابله موثرتر با این تهدیدها در دستور کار قرار گیرد.
  آساق**۲۴۱**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.